Dziękuję UEFA za Lwów!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Dobrze się stało, że UEFA zamieściła informację dla kibiców, że Lwów to miasto pod polską okupacją do 1944 roku. W ten sposób ten i ów zainteresował się polskim miastem, oderwanym od macierzy.

Za to, że ukraiński fałszerz historii mógł nakarmić UEFA kłamstwami o przeszłości Miasta Zawsze Wiernego, odpowiada Warszawa. Historia dla niej ( w przeciwieństwie do Ukraińców, Białorusinów, Litwinów, Niemców i Eskimosów to zbędny balast). Pamięć historyczna Platformy sięga góra

PKWN

no, może jeszcze Holocaustu (a właściwie udziału Polaków w tej zbrodni). Wszystko inne komisarze historyczni II PRL wrzucają do szuflady „polski nacjonalizm”. Ten, w przeciwieństwie do innych, jest w PRL II zabroniony. Łatwo jest manipulować w Polsce pamięcią, bo

tożsamość

narodowa jest udziałem nielicznych. Reszta, bez pojęcia o historii, albo zajmuje się narodowym rozdawnictwem (e, panie, Gdańsk był niemiecki, a Wilno zawsze było stolicą Litwy) albo zieje wulgarną nienawiścią do żydków, rusków i szwabów. Wiedza? Wielkie, okrągłe, zero. Dzisiejsza

inteligencja

w Polsce jest na ogół pierwszo pokoleniowa. Tożsamość tych ludzi w większości obejmowała wioskę, gminę, czasem powiat, a niekiedy województwo. Stąd bierze się zapewne neoregionalizm; powrót do Polski Krzywoustego, nad której przezwyciężeniem elity pracowały przez całe

pokolenia

w dziejach Polski. Ta tożsamość nie obejmuje miast utraconych. Znany jest mi przypadek polskiej studentki we Lwowie, która nie wiedziała, że to miasto Polska utraciła dopiero w 1944 roku. To nie dowcip! Edukacja historyczna Polaków nie służy tożsamości. Lecz ją niszczy.

http://www.youtube.com/watch?v=V3iHjvg2QQ4&feature=related

Post scriptum: jako chłopiec mieszkałem w Radomsku („hej, siup, Radomsko, żyje się niewąsko, pije się wódeczkę, żyje się w deseczkę”). Za torami kolejowym rozpoczynał się teren wrogi. Tam można było oberwać. To już była zagranica! A cóż dopiero Lwów! Kosmos!

Zupełnie przypadkowo czytam teraz wspomnienia Leszka Dzięgiela Lwów nie każdemu zdrów. Opisuje on losy miasta pod okupacją rosyjską, następnie niemiecką i wreszcie ukraińską. Dzięgiel maluje życie we Lwowie z perspektywy małego chłopca.

Moim zdaniem powinna być to lektura szkolna.
Bardzo polecam Państwu dwa załączone tu moje komentarze.

http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/3586,polska-grzechy-i-dobre-uczynki

http://kurzastopa.blog.onet.pl/Wielka-Ukraina,2,ID397528982,n

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No i co tu, panie Janie, zrobić w tej sytuacji z filmem Agnieszki Holland "W ciemności"? Chyba z dystrybucji podczas Euro wycofać? Dobrze, że w tym Hollywoodzie niezbyt się interesują piłką kopaną... ;-)))

Pozdrawiam

PS. Leopolis semper fidelis!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259257

Jan Bogatko

...dzwiękowiec może wstawić nowe ścieżki i miasto będzie ukraińskie że ho,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#259271

Opowiadał pan przewodnik po Warszawie że przyjechała pani nauczycielka od historji ze swoją klasom na zwiedzanie Warszawy,i spytała się pana przodownika,jak to się stało że pałac kultury przetrwał nawałę powstania z 1944,szkoda to dalej komentować,na taką wiedzę tej pani,to skąd ta młodzież ma wiedzieć skąd ich korzenie,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259275

Jan Bogatko

...doskonałe,

pozdrawiam,

ps dowcipy o blondykach będą niebawem karalne!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#259283

To ja będę nie poprawny i powiem, że TO BZDURA !

Polacy byli pod okupacją od 1939 r. to jak mogliśmy kogoś okupować? poza tym Ukraińcy w tym czasie mordowali Polaków w Małopolsce Wschodniej (mówimy o Lwowie).

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259284

Jan Bogatko

Ujraićcim chodziło o to, jak napisano na portalu UEFA, że Polacy okupowali to miasto przez cały czas od króla Popiela, a Ukraińcy wyzwioili je dopiero w 1944 roku czy coś takiego.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#259291

na wjezdzie do LWOWA w latach 80' stal betonowy moloch~ pomnik z okienkiem
w ktorym byla liczba "1939" - wiec to bylo na pamiatke
"sojedinienia Zapadnoj Ukrainy w odnu Gasudarstwo/ Stranu"

poniewaz na Ukrainie uwazali, ze
"w 1348 godu Kasimir Wielikij zachwatil Ukrainu"....

Wiec historycznie moze mysmy "okupywali" Ukraine 600 lat?
Jak mysla Ukraincy?
kto to z Polakow wie?
Jak oni ucza historii w szkolach?
A to ze Lwow zbudowali Polscy wladcy?
To juz nikogo z UEFA nie obchodzi.
I co z tym robia politykierzy...ich i nasi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#259307

Jan Bogatko

...najtragiczniejsze, że we lwowie stoi pomnik Chmielnickiego, przed którym Polacy obronili miasto, nie wydając mu do zabawy lwowskich Zydów, czego żądał.

To tyle w temacie "ukraiński Lwów" i przy okazji "polski antysemityzm".

Pozdrawiam,

ps kiedy Polacy silą się na podtrzymywanie austriackiej tradycji uniwersystetu we Wrocławiu, to samo - za złość Polakom - robią Ukraińcy z uniwersystetem Jana Kazimierza we Lwowie, trzecim polskim uniwersystetem.

Stanisławów nazywa się Iwanofrankiwsk, by zatrzeć imię założyciela miasta - Stanisława Potockiego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#259384