Opowieść w 1 dzień Świąt Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog


W Korei Północnej czas liczy się od dnia urodzin boga-ojca, Kim Dzong Ila (wiecznego syna wiecznego Słońca). Chrześcijanie to niewierni.

 

Opowieść tę przeczytałem w informacji organizacji Open Door, pomagającej chrześcijanom w potrzebie. Czy gotowi są Państwo jej wysłuchać (ją przeczytać)? Jest drastyczna, ale życie nas nie oszczędza.

 

1. Soon Ok Lee była koreańską komunistką z przekonania. Wskutek intryg skazano ją na 13 lat obozu. W obozie Kaechon przebywała w celi o wymiarach 6 na 5 metrów z 80. innymi więźniarkami. Racja żywnościowa wynosiła od 90 do 700 gramów jedzenia dziennie.  Dzień pracy wynosił 18 godzin. Pod permanentną kontrolą. Więźniarki bito. Niepokornych zamykano w ciasnych pomieszczeniach bez możliwości ruchu. Soon Ok Lee była w Kaechon świadkiem, że chrześcijanki traktowano najbrutalniej. Nie pozwalano im nawet spoglądać ku niebu, bowiem podejrzewano, że mogłyby one poprosić Boga o pomoc. Żadna chrześcijanka, jaką spotkała, nie wyparła się wiary. Ich odwaga i wiara zaimponowały Soon Ok Lee.

 

2. Raz na miesiąc żądano od więźniarek na apelu w obecności wszystkich kobiet wyparcia się wiary. Obiecywano zmniejszenie obowiązku pracy, a nawet zwolnienie. Nikt się na to nie zdobył. Za karę („za upór”) kierowano je do coraz to cięższych robót. To takich należał przewóz ludzkich fekalii do wielkiego szamba. Kiedy jedna z chrześcijanek, Ok Daan Lee, pośliznęła się i wpadła do szamba, za nią wskoczyły na ratunek 4 więźniarki (wbrew krzykom strażników). Padł rozkaz zamknięcia klapy szamba. To przesądziło o losie 5 kobiet.  Soon Ok Lee, naoczny świadek męczeństwa nie kanonizowanych dotąd świętych, po sześciu latach wyszła na wolność. Udało się jej zbiec do wolnej Korei. Tam została chrześcijanką. I napisała wstrząsającą książkę („Pozwólcie mi być waszym głosem”).

 

Wesołych Świąt!

 

]]>http://www.youtube.com/watch?v=WU_O0K_pIi0&context=C3e4bd4aADOEgsToPDskKNwIra4WZv8OFiOLCDL9HZ]]>

 

Post scriptum: zbrodnie lewicy wymagają pomsty, nie wybaczenia. To nadejdzie wówczas, kiedy sprawcy uderzą się w piersi. Czy uda się nam ich nawrócić? Czy uda się usunąć skutki prania mózgu? Wykorzenić nienawiść?

 

Brak głosów

Komentarze

Powinno się rozważyć delegalizację ateizmu, inaczej doświadczymy podobnych zbrodni. Kpiną dla mnie jest to że ateiści mają wolne w okresie świąt, powinni być wyłączeni ze świętowania Bożego Narodzenia. Ps Lewica=Ateizm+Satanizm.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#209543

czytam takie wpisy... okazuje się, że nie wszyscy zasługują by doświadczać przywileju wiary - to dokładnie to samo co widać na filmie powyżej, wstyd mi za was...
Janie Bogatko, czy nie widzisz tu tych samych mechanizmów?
Pozdrawiam nawołując do świątecznego wyciszenia i tolerancji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#209595

Jan Bogatko

Poruszył Pan kwesię, nurtującą mnie od dawna.Jestem zwolennikiem apartheidu kulturowego: mahometanie powinni mieć wolny piątek,żydzi sobotę, chrześcijanie niedzielę a ateiści poniedziałek.

Katolicy mieliby prawo do wolnego w święta katolickie, to samo dotyczy innych wyznan; ateiści powinni mieć dodatkowy urlop, powiedzmy w listopdzie.

O tym napiszę w Nowy Rok,

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209627

Gdyby tak któryś,z dwóch polszewickich janczarów wykorkował,
to polactwo tyż by zawyło.Chyba,że się mylę?.
Pozdrowienia z nad Menu.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#209545

Jan Bogatko

...nie, nie myli się Pan.

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209628

To znamienne, że choć w Korei Północnej obowiązujące wyznanie to ateizm, to jednak jej przywódcy noszą przydomek "Synów Niebios". Podobne zjawisko występuje zresztą i na tzw. "cywilizowanym Zachodzie": ludzie, którzy publicznie głoszą hasła "bad religion" (że niby każda religia to zło) i chełpią się swoim laickim światopoglądem, nader często korzystają z porad wróżek i tarocistek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#209573

Nasi demokraci też ciągną do zamków, pałaców czy dworów. Przywódca pawianów w zoo też by tak robił gdyby dali mu garnitur. Taka jest nasza świńsko-małpio-ludzka natura :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#209575

Jan Bogatko

Ateizm to też religia, zatem nie ma bezwyznaniowych. Ci, którzy jak Niewymowny domagają się rodzielenia Kościoła od państwa (?) mają na myśli poddanie państwa religii ateistycznej i prześladowanie niewiernych.

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209629

Witaj,
Czas Nadziei i Dobrej Nowiny, Boże Narodzenie nie zwalnia nas od namysłu oraz współczulności.

Dziękuję Ci za tę ważną notkę.

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#209596

Jan Bogatko

Jeśli my zapominamy o nich, to niech On zapomni o nas.

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209631