Polska, Mitteleuropa...

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

O Polsce mówi się w UE pobłażliwie, e, Europa wschodnia. To prawda – Polska to na razie jeszcze Unia B. Rezerwuar taniej siły roboczej. A konkretnie: wycieraczka w korytarzu z Berlina do Moskwy.

 

Niech nikogo nie myli fakt, że dzisiaj tandem Sarkozy-Merkel bawi w Warszawie. Nie, to nie jest  wyraz uznania dla osiągnięć rządu Tuska. To jest próba udzielenia mu poparcia w roku wyborczym. Lepiej mieć w Warszawie pokornego Tuska. Ten

 

Kaczyński

 

to płachta na byka. Pan prezes Tusk, mimo spolegliwości, nie jest dopuszczany do ważnych rozmów dorosłych. Jego marzenia wejścia do „rdzenia Europy” okazały się płonne, tak, jak i inne. Frankonia narzuca UE wolę i najpóźniej teraz szef PO,

 

Tusk

 

widzi fiasko swej polityki. To tłumaczy jego nerwowość. A sytuacja jest dobra (nie dla Tuska, lecz dla Polski). Nie będziemy płacić za walutowe euromrzonki prawnuków Charlemagne, pogromcy Słowian. Pora zejść ze sceny, panie prezesie!

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZO8iMwXGI9U&feature=related

 

Post scriptum: oficjalna propaganda podniesie spotkanie nic nie znaczącego Trójkąta Weimarskiego do rangi wielkiego wydarzenia politycznego, mimo, że na szopkę noworoczną już ciut za późno. No business like show business, ot to.

 

Ma rację  Kuchciński, kiedy tłumaczy „fachowcom“ z PO, że polityka zagraniczna i dyplomacja nie polega na poklepywaniu po ramieniu i piciu szampana. Gowin też przyznaje, że Europa dwu prędkości jest niekorzystna dla Polski.

 

PO przegrało nie tylko w polityce wewnętrznej, ale i europejskiej.

 

Tym paniom i panom dziękujemy!
Brak głosów

Komentarze

ze powinniśmy być A bo a nasze miejsce wynika z historii i wielkości nadają się do smutnego kabaretu. W EU rządzi silna gospodarka a nieudacznicy słuchają.

Silą Polski są niezależne samorządne związki zawodowe, najdroższy prąd na świecie i brak infrastruktury. Ale historycznie jesteśmy Europa A wiec wybierzmy PiS aby w warstwie slow być A i się lepiej poczuć.

W Polsce nie ma siły politycznej zdolnej do zreformowania kraju w stopniu koniecznym do bycia konkurencyjnym. Niezależnie kto wygra wybory na jesieni będziemy patrzeć jak w PKB per capita uciekają nam już nie tylko Czechy (x2) ale nawet poradziecka Estonia

nie ma wolności bez Solidarności! i tego się trzymajmy

"Nie ważne czy Polska będzie bogata czy biedna, ważne by była katolicka" Pamięta pan te znamienne słowa?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#133140

Czy Pan nie przesadza z tymi silnymi niezależnymi związkami zawodowymi w Polsce? Jakoś nie potrafię dostrzec ich siły skoro ci, którzy chcą zakładać związki w zakładzie pracy są wywalani na bruk, skoro wszelkie zmiany w kodeksie pracy dokonywane są na korzyść pracodawców a nie pracowników i w końcu skoro pracownik nie ma nic do powiedzenia, to gdzie jest ta siła? Związki nie maja dzisiaj nic do powiedzenia w zakładach pracy. Siedzą cicho jakby ich w ogóle nie było.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#133184

Jan Bogatko

...Szpilka, ma rację: mój znajomy rzedsiębiorca, którego związkowcy zapytali, czy nie kupi wody mineralnej, podwiedział, że jest w kranie i na tym się skończyło.

W Niemczech, gdzie związki zawodowe są potęgą (co, jak widać, gospodarce nie wychodzi bokiem) byłoby to nie do pomyślenia,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133188

związki jedne walczą o interesy pracownicze jak woda mineralna, związki drugie terroryzują cały kraj walcząc o niesprawiedliwe przywileje branżowe np górnictwo, PKP, energetyka

Vote up!
0
Vote down!
0
#133221

Jan Bogatko

...na tym polegają związki zawodowe,a państwo tylko wówczas funkcjonuje (w Europie), gdy ma dobre związki, gwarantujące pokój społeczny, a zatem równowagę: w Polsce jej , niestety, brak. PiS dlatego utrzymuje swą wielką popularność (większą, niż SPD w Niemczech), bo jest partią typu chrześcijańsko-socjalnego, w rodzaju bawarskiej CSU.

A ta zacofana, katolicka Bawaria stała się najnowocześniejszym, nadal jeszcze katolickim landem Niemiec. Protestanci, stawiani za wzór cnót wszelakich, zwłaszcza pracowitości, doprowadzili natomiast do ruiny kwitnących niegdyś takich landów, jak Brema, Hamburg czy miasto stołeczne Berlin,

pozdrawiam,

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133297

Kwaśniewski kiedyś powiedział, ze pokój społeczny ma swoja cenę.

w Polsce zdecydowanie zbyt wysoka. Weźmy tylko PKP, syf kila i mogiła, dwa razy więcej ludzi zatrudnionych niż w Niemczech, o polowe mniej torów i gwarancje zatrudnienia. To są te dobre związki?

Vote up!
0
Vote down!
0
#133351

Jan Bogatko

...państwo jest słabe. Nie mam porównań statystycznych DB /PKP, stąd nie mogę wykluczyć, że Pańska informacja jest prawdziwa (ani potwierdzić, że jest prawdziwa),

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133355

to był to land bardzo bogaty już przed zjednoczeniem Niemiec. Do dziś pozostaje bardzo wysoko uprzemysłowiony i innowacyjny. Wiązanie bogactwa Bawarii z tradycja katolicka jest mocno na wyrost, zwłaszcza, ze na świecie to wyjątek a nie reguła niestety. Kapitalizm wyrósł z protestanckiej etyki pracy i jeśli spojrzy pan na mapę świata to nietrudno jest to zauważyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#133354

Jan Bogatko

...a co ma to wspólnego ze zjednoczeniem Niemiec?! Bawaria była biednym, zacofanym rolniczym krajem w 1945 roku, a dziś błyszczy w porównaniu z Hamburgiem czy Bremą.

cytat: Kapitalizm wyrósł z protestanckiej etyki pracy i jeśli spojrzy pan na mapę świata to nietrudno jest to zauważyć.

rozumiem, że Włosi, którzy wymyślili bank, konto, avista, sconto, disagio byli wszyscy protestantami. To zaskakujące novum!

Powtarza Pan, niestety, pruskie bajki,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133357

Siemens, Audi, MAN czy MTU?

Vote up!
0
Vote down!
0
#133473

Jan Bogatko

...Bawaria była zacofana w porównaniu z innymi regionami Niemiec, ale dobrze, że Pan zauważył, katolicy też mieli osiągnęcia - ferrari, laborghini ect. to też nie produkt "protestancki", więc po co to szufladkowanie i ten antykatolicyzm na każdym kroku?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133662

katolicyzm ultra tradycyjny taki jak w Polsce (RM, objawienia na szybach) obecny jest w południowych Włoszech. Gdyby tendencje separatystyczne doszły tam do skutku mielibyśmy Włochy północne czyli bogactwo na poziome Szwajcarii czy Luksemburga i cześć południowa, bieda na poziomie Polski.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#133700

Jan Bogatko

...mówi Pan o marginesie, i - co gorsza - wie Pan o tym doskonale.

Gbyby katolickie landy w Niemczech odzyskały niepodległość, to kraje protestanckie byłyby zdana na UNRA-ę,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133725

no to by prezes był zły jakby usłyszał takie bluźnierstwa. Sek w tym, ze poza większymi ośrodkami, czy jak pan woli wykształconymi z większych miast Polska ciemnota i zabobonami stoi. Naturalnie może pan slaby rozwój Polski po PRL zwalać na spiski ale dyktaturę związkowo-branżowa i ciemnotę pod dywan zamieść się nie da.

Vote up!
0
Vote down!
0
#133745

Jan Bogatko

...wychował tę ciemnotę? Prześladowany Kościół czy forsowany ZMS i oświata ludowa?

Moim zdaniem ci tzw. młodzi, wykształceni, z dużych miast nie mają wiedzy , a jedynie dyplom uczelni, które się w zasadzie nie liczą,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133772

z dogmatyczna i zamknięta logika Kościoła. Razem daje homo sovieticus, bierny, pokorny, odporny na wiedzę i indoktrynacje. Dobra postawa na przetrwanie ciężkich czasów. Czesi, w większości ateiści tez jakoś komunę przetrwali a potem uciekli nam o cala długość.

Co do bezwartościowych uczelni się zgadzam ale to tez wina tradycji. W Polsce można przy dobrych koneksjach zostać profesorem przed 40ka i do końca życia być autorytetem w danej dziedzinie rozwiązując krzyżówki. To zły pomysł a mocno kultywowany

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#133808

Jan Bogatko

...Panu się wszystko myli. Jeśli ateizm tak doskonały, to Rosja byłaby dziś prymusem, a nie Czechy; albo NRD , a nie Bawaria,

pozdrawiam,

ps: niech Pan porzuci wiarę w to, że Ziemia jest płaska,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#134507

Jan Bogatko

...pamiętam coś w tym rodzaju, nie wiem, czy nie jest to zdanie po obróbce medialnej, ale też jestem zdania, że ważne jest to, by Polska była katolicka,

pozdrawiam,

ps: przez Pana przemawia wiele goryczy, proponuję deko luzu,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#133185