Na co liczy Ziobro?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Przystępując do tego typu rozgrywki Zbigniew Ziobro musiał się poważnie liczyć z ewentualnością secesji z Prawa i Sprawiedliwości a może nawet z góry ją zakładał. Jakie zatem okoliczności przemawiają za powodzeniem tego przedsięwzięcia?

Pierwsze co przychodzi na myśl w kontekście tej sytuacji to fiasko PJN i wcześniej grupy Ludwika Dorna. Czyżby Zbigniew Ziobro, że za trzecim razem się uda? "Do trzech razy sztuka". Doświadczenia wcześniejszych secesji to ważna rzecz. Lecz nie bardzo widzę, aby teraz korzystano z nauki poprzedników. Wręcz przeciwnie "ziobryści" wchodzą w koleiny tych co przecierali te szlaki i z miejsca trafili do mediów salonowych. Wiemy jak to się kończy.

Ważnym czynnikiem jest wybór czasu dokonania takiej wolty. W przypadku PJN wybór nie był przypadkowy. Ewidentnie celem wówczas było uderzenie w PIS w gorącym czasie co jest najbardziej dotkliwe dla każdego ugrupowania. Tym razem Ziobro ma dużo czasu na pracę organizacyjną i tworzenie struktur. Nie bardzo tylko widzę tę rzeszę ludzi, która wykona tę pracę. Zanosi się zatem na zwyczajne przejmowanie lokalnych struktur, które i tak nie są najmocniejsze. A to globalnych korzyści polskiej prawicy z pewnością nie przyniesie.

Kolejny czynnik, osoba przywódcy. Mało kto dziś już pamięta, że Prawo i Sprawiedliwość powstało na fali popularności ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Podkreślmy solidnego ministra. Zbigniew Ziobro też był popularnym ministrem sprawiedliwości. Ale czy tak solidnym? A poza tym od czasu jego ministrowania trochę czasu już upłynęło a kampania medialna też zrobiła swoje.

Pozostaje nadzieja w niezwykłych wręcz, przynajmniej w opinii wielu niepoprawnych, umiejętnościach prowadzenia kampanii medialnych przez panów Ziobrę i Kurskiego. Czy to zapewni im sukces? Nie jestem pewien. Czy osłabi PIS? Z pewnością.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Grają ostro o cały PiS.
Masz rację, przejęcie okręgów.
Czy duża partia kadrowa nie musi się liczyć z opinią elektoratu?
Chyba nie, patrząc na zgodną wspólprace wszystkich medyjów.
Do działania dopingują wspólnie Rydzyk z Millerem .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196901

No i dobrze, że grają ostro. Wóz albo przewóz. Jeżeli nawet przewóz czyli podział lub nawet likwidacja PiS, to nic wielkiego się nie stanie. Przecież ta partia i tak nie ma żadnych wpływów na od kilku lat. A to tak, jakby nie istniała.
PiS w obecnej postaci, to taka zasuszona krowa w oborze, która tylko głośno ryczy a mleka nie daje............a paść ją niestety trzeba. To może lepiej dla gospodarza, żeby zdechła i zrobiła miejsce jakiejś jałówce.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#196907

Rozumię postulat - zmiany.

Ja, widzę tylko zamianę .

Gdakanie o przegranych wyborach i "demokratyzacji" - zasłona dymna .
Struktury dostały jasny sygnał - zmian nie będzie .
Soplegliwość zostanie nagrodzona.

Chodzi o wykopanie "dworu Prezesa".

I to rozumię.
Powiedziano Prezesowi sprawdzam karty - a tam same bloty przy orderach.
Druga strona ma karty fałszywe w rękawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196910

Platforma cały czas wygrywa na fałszywych kartach, choć przekonywała, że w rękawach ma o Asy.
Widocznie w tym szaleństwie jest metoda.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#196913

szaleństwem jest zakładać - PiS z Ziobrą na czele będzie mógł grać jak równy z równym na polskiej scenie politycznej.
Dajesz złapać się na marchewkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196917

Dlatego nic takiego nie zakładam ani o tym nie marzę. PiS albo się oczyści z "dworu" otaczającego Jarosława i gruntownie zreformuje albo pozostanie tą wiecznie ryczącą, głodną, zasuszona krową co mleka nie daje.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#196928

Też nie marzę o rewolucji :)
Na ewolucję stawiam -

Albo szeroki ruch masowy z ukróceniem aparatu, albo "Trwanie".

Stugębna plotka o przegranych wyborach nie przykryje prawdziwych intencji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196933

Kaczyński powinien się w końcu wkurzyć .że coroku odchodzą od niego niezadowoleni przyboczni i to drogą przez TVN. Zrezygnować z szefostwa, wyjść z PIS. Radźcie sobie. Ale byłyby jaja. Przez 3 lata napewno zmontowałby nową partię.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196998

Przedni pomysł :)

Już widze tych wszystkich kontestatorów - na klęczkach przed Prezesem :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197012

chyba zbyt łatwo się podpaliłeś, zupełnie jakbyś wiedział o co w tym wszystkim chodzi "kto co i kto kogo" i nie kierował się intuicją tylko faktami. Jeśli to możliwe chętnie je poznam. Póki co, wiem tylko tyle co w liście i z konferencji plus anonimowych informatorów od "Jarku, Jarku, Jarku chciałem zabrać głos". Nie lepiej chwilę poczekać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196914

podpalił się :)
Kto by się nie podpalił wobec faktów i płynących z tego nawoływań.

-PiS jest jak stara krowa....

Stąd nawoływania od Rydzyka po Michnika :)

Jak przezwyciążyć irracjonalny opór świty Prezesa i beznadziejną szarże Ziobry(wespół w zespół z wszystkimi wrogimi siłami).

Szarża udana ?
Pytanie, Czy pozycja będzie utrzymana ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196922

i to na długo.
Jesli bowiem powołają nowy prawicowy byt , to aby przyciągnąć lub przeciągnąć tam ludzi PISu czy nawet dotychczas niegłosujących , muszą wykazać skostnienie, wady, itp, czyli niestety popluć na dotychczasowy PIS. Jaki będzie tego wynik .Po pierwsze naplują sobie do "gniazda " z którego wyszli i w konsekwencji osłabią skutecznie obydwa ugrupowania.
Po drugie do zbudowania nowej struktury potrzebne są pieniądze. Czy któryś z nich je wyłoży , własne? A czy w ogóle takie ma? Bo nawet euro diety , dla skuteczności nowej partii nie wystarczą.
A jesli znajdzie się ktoś ( może NE, Opara lub ktoś inny)z dużymi pieniędzmi gotowy je wyłożyć , to czy cel uświeci te środki?
10 i dkb.
W każdym razie , o ile nam nie zamkna ust, będziemy na NP prześwietlać te ruchy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196902

.....Na tle zorzy liliowej widać było konia, wspartego na przednich nogach. Miotał łbem, wykręcał go w stronę grobu Winrycha i rżał.

Trzepały się nad tym żywym trupem, wzlatywały, spadały i krążyły wron całe gromady. Zorza szybko gasła. Zza świata szła noc, rozpacz i śmierć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196906

 Często piszesz na tym portalu wulgarne teksty o zabarwieniu seksualnym (nie wiem, pewnie jakaś odchyłka) a tu poeta (socjalista jak Żeromski?), no popatrz..
Tylko poeto nie pisz "rozumię" jak w poprzednich postach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196935

Panie, ale o co w tym chodzi i o co poszło?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196920

oczywiscie ,niezly grunt zrobil lech swoim ministrowaniem i prezydentura miasta w-wy.ale sama kampania to byl zaskakujacy majstersztyk(podobno kurskiego) z dziadkiem wemachtowcem.udowodnienie ze tusk to kretacz.to przechylilo szale w ostatnim tygodniu.po prostu pis mial pomysly ktore zaskoczyly przeciwnika.ewentualne zwyciestwo w kolejnych wyborach to zwyciestwo przez pokonanie olejnik,lisa  i innych medialnych "itelektualistow".tam do studia musza przychodzic ludzie ,ktorzy nie dadza sie wodzic pytaniami na manowce gdzie czeka pulapka bez wyjscia.kaczynski w ostatniej rozmowie wyszedl zwyciesko i calo ,zwyciestwo moglo byc miazdzace,ale te zle dopiete mikrofony robily belkot z wypowiedzi,nastepnie zbyt zlosliwie odpowiadal lisowi. reszta byla ok.wezmy takiego leppera ktory nie majac nic do powiedzenia zagadywal dziennikarza i nawet po kolejnym pytaniu na inny temat,wracal do swojego wyuczonego tekstu.zdobyl 15%.odejscie od tematu smolenkiego na fali wzburzonego spoleczenstwa bylo koszmarnym bledem.kaczynski juz mogl wygrac wybory prezydenckie,gdyby raz sie zachowal na sposob kosciuszki ,albo chocby jak sawicka. nie wiem czy to w porywie szlachetnosci ,czy pod wplywem zlych doradcow ,ale nie porwal spoleczenstwa.z ostatnich wyborow przyklad macierewicza uczy ze mozna miec dorobiona gebe, ale jesli  sie uzywa wlasciwych srodkow i napiecia to mozna wygrywac w cuglach.(porownajcie dykcje macierewicza z dykcja kaczynskiego,czy tzw gaszenie klamliwego dziennikarza .jaroslaw musi sie tych sztuczek nauczyc!)w pisie brakuje takiego tupniecia ,takiego na zewnatrz a nie w samym pisie.atak jest skierowany na nie tych ludzi co trzeba.tak mi podpowiada intuicja

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196932

Piszesz o sztuczkach i psztyczkach.

Pamiętaj.
Oni, całe pole randapem traktują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196936

Taki plan miał już na początku i niech teraz nie ściemnia że chciał tylko reformować. Sam przecież mówił o podziale na partię centrową i prawicową. Jak to się mówi głodnemu chleb na myśli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196938

gość z drogi

mojego GŁOSu nigdy nie dostaniecie,nie i już

daliscie koncert głuPOty i nieodPOwiedzialności,a szczuje was,

ten co poncyliszem go zwą...meRdia was rozegrały jak małe Dzieci

dały wam dostep do szkła a wy to kupiliscie....

nie patrząc,kto wam daje "strawę"

Nie obchodzi mnie,kto was POpiera,ale ja NAPEWNO nie

Polska się wali,rzadzą nami TW i słuzby,"rząd na uchodzstwie,pusta Kasa 

a wy sie bawicie jak dzieci w piaskownicy

ziobrysci,przegrakliscie Polske i Głosy tych,ktorym ONA jest najbliższa

Mały Rycerzu,patrzysz na TO wszystko z niebieskiej chmury i byc może 

łzę ronisz, łze zawodu i wstydu

Jak miałkimi ziobrysci są POlitykami, to niech ten spektakl meRdialny o nich świadczy

                Tylko,że Polski żal

Prezesie,wyrazy wspólczucia i Wsparcia,no cóz tak juz w życiu bywa

 

        razwiedczycy własnie dokonują następnego Zamachu na PIS

    meRdialny Magiel trwa

a pajacyk POncyliusz bawi gawiedz,,,,,,,,,

ale cóz "ciemny lud to kupi"

ano kupi,  bo lubi Cyrk,razwiedczyków i innych TEZ

szczegolnie TW,a tusk o miedzianym czole siedzi

i zawija "te sreberka"

  ale daliscie się ograć,nieszczęśni....uwierzyliscie fałszywym "przyjaciołam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#196950

A mój głos dostaną.
Jeżeli chodi o pozostałą część Twojego wpisu to:
Kto naprawdę nakręcał tę sprawę - ja słyszałem zarzuty głównie Hofmana i Błaszczaka oraz odpowiedzi na te zarzuty Ziobry.
Nie słyszałem do dnia dzisiejszego wypowiedzi na ten temat JK (tylko ich interpretację w wykonaniu Hofmana i spółki).
Może to Hofmany i spółka są "miałkimi POlitykami" nie pomyślałeś o tym?
Każdy ma swoją rację i swój punkt widzenia. Ja widzę to tak jak napisałem patrząc na to chłodno.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#197015

he he.

Kiedy wybory ?

Porozmawiamy w odpowiednim czasie .
Trzymam się programu -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197027

Jakiego?
Co do rozmowy nie ma problemu, nie sądzę abym zmienił zdanie. Na Hofmana, Błaszczaka na pewno nie zagłosuję.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#197029

Wizji Polski za lat 20, 50.

Aktualnie, widzę rzeżączkę nie polityke.

co do panów H-B (ołowki z gumką:) -

Sztajger:
http://www.youtube.com/watch?v=jC67uNNVsBQ&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197038

Dzięki za Skrzeka.
Może kiedyś polityka w Polsce "znormalnieje", bardzo bym chciał.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#197042

:)
http://www.youtube.com/watch?v=dnheIjKyrtU&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197049

Kto nakrecil ?? A no rozwiedka  PO.SLD, PSL i WSI.

Moze panowie mi powiecie wraz z Ziobra i spolka :

JAKI JSET SKLAD RZADU   Rzeczypospolitej Polskiej  tego nie wiem.

Jak wyglada Polska gospodarka i wiele innych spraw i to bardzo waznych dla Polski i Narodu Polskiego. I wreszcie kiedy zacznie dzialac Sejm i Senat. To Was nie interesuje ????

A Wy zajmujecie sie P i S-em ????? Partia ,ktora jest w opozycji.  Pomagacie Tuskowi i pozostalym spryciazom.

Prosze mi powiedziec jaki polityk pisze list do swojego prezesa list za posrednictwem prasy i mediow CZERWONYCH.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197103

Zgodnie z Sun Tsu w przypadku gdy jesteś otoczony przez przeważające siły wroga należy podzielić się na mniejsze grupy aby zwyciężyć wroga. Przemyśl to.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#197128

gość z drogi

za spektakl jaki zrobili na spółke z meRdiami

za wodę sodową ",ktora uderzyła do głowy"

i za przerost ambicji kosztem interesu Polski

i jeszcze jedno albo sa tacy głupi, w co wątpię albo tak nieodpowiedzialni,że latając do meRdiów i nadając, jacy to oni pokrzywdzeni,bo mają plan  i ....CO ?

No właśnie i CO ?

Latanie do szkła skonczy sie tak jak z czerwoną marynarką,

Prezes zrobił Dobrze,mówiąc im zegnamy się

a teraz niech się wykazują,może następne kanapiątko zrobią

ale się wpisali w scenariusz merdialny,aż żal patrzeć,mojego GŁOSu 

już NIGDY NIE DOSTANĄ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#197143

A mój głos dostaną. Napewno nie dostaną mojego głosu Błaszczaki, Hofmany itp. Nie lubię "ciot".

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#197717

cała ta trójca już przed wyborami obraziła się na prezesa ... być może dlatego że to nie kurski prowadził kampanię wyborczą... nie przypominam sobie żeby byli tak aktywni przed 9 października. a teraz gdy PiS przegrał wybory zaczęła się GŁUPIA krytyka... bo oni mają pomysł.. bo oni by to lepiej zrobili...kto jak kto ale ziobro z cymanskim to na pewno... trudno wyrokować co będzie po rozłamie ale za takie zagrania życzę panom takich samych sukcesów jak PJN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196956

W Poznaniu niedawno był Rafał Ziemkiewicz. Mówił o współczesnych problemach powyborczych. Warto wysłuchać:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4M4RY7ttHOE#!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#196984

Mix

wykluczają w 100 procentach szanse na sukces Polski.

W sytuacji gdy Polska tonie i już jej prawie nie ma ,prezes
Jarosław Kaczyński wygłasza zdanie w przybliżeniu tymi słowami
Przegrać a nie polec to zwycięstwo.

A Polska zostawiona na pożarcie.
Prezes Jarosław Kaczyński
nie chce zmian i nie chce się otworzyć na młodych.
Młodych wszyscy krytykują że zaczęli mówić głośno że potrzebne są zmiany. A kto z Was wie jak długo walczyli za kulisami w wewnętrznych rozmowach że potrzeba zmian.
Może ta wewnętrzna dyskusja trwała od wielu miesięcy lub dłużej.
A beton w dworze nie pęka.
Nie ma panowie już czasu. Kubeł zimnej wody proszę na głowy.
Załóżmy że dyskusja została wewnątrz partii, nikt głośno nie mówi o zmianach. Sytuacja zostaje po staremu z nowym przewodniczącym i tymi samymi politykami.
To czego będzie można się spodziewać po dwóch , trzech latach - powtórki z rozrywki / mamy 30 procent jesteśmy znów największą partia opozycyjną.
Ale przecież nie chodzi o taką powtórkę z historii.

Zostawienie tematu - złe rozwiązanie
Postawienie tematu zdecydowanie - złe rozwiązanie
Ta sama struktura PIS - złe rozwiązanie
To jak można coś zmienić ?

Pisaniem że ziobrzyści to zdrajcy, chłopczyki których trzeba wyrzucić i dobrze że są już za burtą, to jest rozwiązanie. A może trzeba dać szansę młodym ?
Jeżeli pozostawienie sytuacji i PIS w takiej formie to klęska , ziobrzyści to zdrajcy , to co jest dobrym rozwiązaniem według Was ?

SBB
Czy ktoś pamięta taką grupę. To może wie co znaczy skrót SBB.
pozdrawiam Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#196996

wewnętrzne rozmowy może trwały od dawna a może nie, chodzi właśnie o to, że tak naprawdę to niczego nie wiadomo za to prawie każdy włącznie ze mną ma jakieś zdanie na ten temat :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197005

Na pewno nie z harcerzykami, którzy wzięli swoje patyki i scyzoryki. Strugają je, strugają i nic z tego nie wynika, patyki zestrugane i co dalej? Może własną partię założycie i pokażecie, jak się działa bez "pieniędzy Opary" czy innych wsioków?
Młoda jałówka im się marzy... Trzeba czasu i pracy, aby wychować jałówkę. Potem trzeba byka z jajami, a nie takich inseminatorów z bożej łaski jak wy. Uśmiać się można!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197007

gość z drogi

grzeją sie do czerwoności od trzech Tygodni,TUSK faktycznie powinien im wysyłać codziennie Szampańskoje

co tam Kryzys,co tam

Zima i rosnace Ceny

nie za "parowozy" ale za" chleb codzienny"wszak to wszystko nie ważne,Ważne że trzech panów się obraziło a "ciemny lud,to kupi" i kupił,na POlecenie merdialne

Żenada,panowie trzej,żenada

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#197147

gość z drogi

bo te dyskusje są odbiciem Rzeczywistości,bo jak w kropli wody Polska się w nich odbija

nie ważne ze platforma się smieje w kułak,Wazne,ze PIS jest BE,a ja sie pytam ,KTO

rządzi Polską PIS,czy Platforma.bo ja czytając niektórych, mam wciąż wrażenie,ze 

PIS i dlatego

dowalają mu z lewa i prawa

a plarforma...CISZA ,kompletna,zero krytyki....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#197153

Mix

Nawet prezes nie krytykuje.
Nie mówiąc o przybocznych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#197156

Mix

Widzę że ty też się rozgrzałeś tak jak te telewizory
Żenada panie żenada.
A jaki był twój plan na zastygły beton w PIS i zamkniętego na zewnątrz prezesa ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#197160

gość z drogi

a raczej z dróg do Polski Wolnej ,Niezaleznej od "somsiadów"

i od korupcji politycznej

a dlaczego bronię PISu ? od lat

bo mu wierze i ufam

niestety

nie moge tego powiedziec o ludziach z PJN,ani o tych co latają na przesłuchania

do telewizornii

Dobrej Nocy

PS

mam nadzieję,że jutro czy pojutrze nie zobaczę znajomych twarzy skarżących sie u LISA,czy u M.O

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#197185