Wam kury szczać prowadzić a nie być w opozycji.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Do tego co się dzieje w opozycji najbardziej pasują słowa Marszałka Piłsudskiego „ Wam kury szczać prowadzić” a nie być w opozycji.

Oto kilka przykładów: po tym jak lewica, PSL, Hołownia 2050, zagłosowała za przyjęciem FO, Budka w krótkich spodenkach i PO dostało paroksyzmów wściekłości.

To ugrupowanie , które wyciągnęło z niebytu postkomunistów  ( Millera, Belkę, Cimoszewicza, Hubner)  dając im jedynki na listach do PE,  na mityngu w Rzeszowie a może we Wrocławiu ( gdyż Budka sam nie wie gdzie był), mówi o aliansie brunatno czerwonym, mając na myśli PiS i Lewicę, powoduje dysonans poznawczy u sympatyków PO.

Należy zwrócić uwagę, że to nie PSL, nie Hołownia, a Lewica jest solą w oku  Budki w krótkich spodenkach i PO.

A miało być tak pięknie , Budka już założył koalicję 276, bez powiadomienia o tym teoretycznych koalicjantów i cała, tak głównie w sferze werbalnej budowana koalicja wzięła w łeb.

O takich drobiazgach, jak nie poparcie kandydata Lewicy Ikonowicza na RPO  przez PO nie warto wspominać , a warto przypomnieć, że Lewica poparła kandydata PO.

PO cierpi na natręctwa, to natręctwo nazywa się PiS a cytując słowa szefa klubu PO Tomczyka, „obalimy PiS, zetrzemy  w pył, nie myślimy o niczym innym” , świadczy o tym, że w PO przed zmianą lidera potrzebny jest psychiatra.

Należy się cofnąć o pół roku, kiedy to Budka publicznie w listopadzie i grudniu w telewizji mówił:  PO gwarantuje, że poprze rząd i zagłosuje za FO, ale wierzyć Budce i PO to tak jakby wierzyć lisowi wpuszczonemu do kurnika, że nie zagryzie kur.

Tak jak wspomniałem, że PO i Budka ogarnięci są obsesją obalenia rządu, stąd gdy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry  określiła się, że nie poprze FO, Budka w swojej chorej wyobraźni wyczuł jak pies kiełbasę, że to jest ten moment  kiedy można obalić rząd.

Niestety dla Budki Lewica postanowiła rozmawiać z rządem i po negocjacjach udało jej się wprowadzić do FO swoje poprawki i uwagi.

Budka pozostał jak Himilszbach z angielskim, stąd ta wściekłość.

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8151647,cezary-tomczyk-o-obalaniu-rzadu.html

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...powinni sami rządzący...a nie wiecznie czepiać się opozycji aby tym sposobem zasłonić własne, błędy, zbrodnie i "szczepienia depopulacyjne".
W tej ostatniej dekadzie PRL byli też ludzie, którzy uważali, że przynależność do PZPR i sojusz z ZSRR to konieczność dziejowa. Ludzie którzy wyszli z założenia, że dzięki przynależności do komuny można żyć lepiej niż reszta.

I co ciekawe dziś ci pragmatycy z czasów PZPR wierzą w Unię Europejską, gender, szczepionki i katastrofę klimatyczną.
Można odnieść wrażenie, że ich poglądy to po prostu przejaw awersji do innych ludzi, potrzeba krzywdzenia pospólstwa.
Tak jak nie bulwersowało ich niszczenie Polski przez reżim komunistyczny, tak dziś nie bulwersuje ich niszczenie Polski pod pretekstem rzekomej walki z covid czy to, że ”szczepienia” mogą doprowadzić do bezpłodności.

https://wprawo.pl/j-bodakowski-czy-covidianie-sa-tylko-otumanieni-propaganda-czy-moze-maja-awersje-na-ludzi/

P.S.Do czasu podjęcia współpracy agenturalnej Piłsudski utrzymywał się z funduszy partyjnych, a w razie ich braku z rekwizycji cudzej własności oraz z napadów rabunkowych.

Jako współpracownik wywiadu austriackiego organizuje polskie oddziały zbrojne od początku zajmując stanowiska dowódcze mimo braku formalnych kwalifikacji.
Z więzienia w Magdeburgu nie został zwyczajnie zwolniony ale przywieziony specjalnym pociągiem z Berlina w celu objęcia przewidzianego stanowiska w odradzającym się państwie polskim. To oznacza, że Piłsudski został wytypowany przez wywiad niemiecki do odegrania swojej roli.
Pod rządami Piłsudskiego zalegalizowano tzw. aborcję już w 1932r.

https://prawy.pl/113953-falszywa-legenda-pilsudskiego-nowe-fakty/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1670979

Coś źle z tobą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1670987

   Witaj! Bolszewika się leczy albo batogiem, albo ołowiem. Innych argumentów nie rozumieją.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1671011

bo na głowę - już za późno!

Swego czasu bloger Leszek1 próbował przemawiać do Verity, tłumacząc historię Piłsudskiego. "Nauka poszła w las" - Verita ma obsesję negatywną na tle Piłsudskiego. Powtarza, z uporem maniaka, sowieckie kłamstwa na jego temat. Kogo więc, tak naprawdę, reprezentuje Verita na blogu Niepoprawnych?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1670994

Wie Pani, być może ta Verita, to jakiś potomek bolszewików, którzy dostali po d... od Piłsudskiego a uraz przeszedł na ich potomków i w nich pozostał. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1670999

To jest TEN verita, nie TA.

Pozdrawiam serdecznie. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1671031

scheda

 

leczenie nic nie da

po Stalinie scheda

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671004