Ja panu wyjaśnię

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Wyjaśnię, dlaczego jeden tekst – mimo że znalazł się w nim kolejny raport naukowców z inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” – uzyskał kilka negatywnych ocen, a przecież „raport był wart publikacji”. Dlatego, że ten tekst – jak większość tekstów tego autora na temat szczepień – ma charakter DEMAGOGICZNY, a na wszelkie uwagi – jak to zauważyła i napisała komentatorka Wiesiołek65 – nie ma żadnej merytorycznej odpowiedzi. A ja dodam od siebie – jest jedynie emocjonalna wysypka głupkowatych, ironicznych uwag na poziomie szkoły podstawowej. Jak zwykle wspierają autora koledzy, którzy zapewne ocenili tekst pozytywnie nie dlatego, że czytali, ale doceniając długość (nic dziwnego, bo to wszystko panowie) stwierdzili niechybnie, że tekst NA PEWNO musi być dobry.

W zacytowanym raporcie skupiono się na reakcji na mutacje wirusa: brytyjski (B.1.1.7), afrykański (B.1.351 lub 501Y.V2) i brazylijski (B.1.1.248).

 

Szczepionki - zarówno mRNA (np. BioNTech/Pfizer i Moderna) oraz wektorowe (np. AZD1222 AstraZeneca) - nie kodują białka S z uwzględnieniem tych mutacji. (...) Czy zatem nowe warianty mogą wywoływać reinfekcje i zmniejszać skuteczność szczepionki? Krótka odpowiedź brzmi: dokładnie nie wiadomo, ale wstępne dane wskazują, że niekoniecznie, a decyzji o szczepieniu nie warto odraczać.

 

W tłumaczeniu na język polski: szczepionki nie są w stanie zareagować skutecznie na zakażenie wirusami zmutowanymi, bo nie kodują białka S tych mutacji. Ale niekoniecznie. Właściwie nie wiadomo. Ale wstępne dane wskazują, że szczepionki niekoniecznie będą miały mniejszą skuteczność. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić! W końcu na kim, jak nie na zaszczepionych będą prowadzone dalsze badania?

 

A jak wyglądają wyniki dotychczasowych badań? Przeprowadzono trzy analizy – wszystkie są czymś w rodzaju pierwszej fazy klinicznej (a przypominam, że w normalnych badaniach są trzy fazy, zaś medykament wprowadza się po pomyślnie zakończonych wszystkich fazach – w sumie ok. 5 lat). Badania objęły od 6 do 20 osób – tam gdzie podano takie dane. Szok. Ale i tak dobrze, że nie 2 lub 3 osoby. We wszystkich wynikiem było:

 

...obecność tej mutacji prowadziła do nieistotnego biologicznie obniżenia skuteczności działania przeciwciał, które wciąż zachowywały zdolność unieszkodliwiania wirusa. 

...stwierdzono istotnie obniżoną neutralizację dla przeciwciał w surowicy pobranej tylko od szczepionych osób w wieku powyżej 80 lat.

 

Tym drugim nie sposób się podniecać, bo próbki pobierano po podaniu pierwszej dawki szczepionki, zatem wyniki są niemiarodajne i nie da się ich porównać z czymkolwiek, nawet z nocnikiem Ludwika XIV. Ale jest też pierwsza jaskółka (dlatego wyboldowana:

 

...wyniki badań dla surowicy pobranej od osób zaszczepionych dwiema dawkami preparatu Moderny w ramach pierwszej fazy klinicznej. Nie zaobserwowano jakiegokolwiek istotnego wpływu na neutralizację pseudowirusa, z pełnym zestawem mutacji wariantu B.1.1.7. I to jest świetna wiadomość.

 

Brawo! Hurrrra! Ale zaraz... na ilu osobach testowano? Nie wiadomo. Na 2, 3, czy dało radę na kilku więcej? B.1.1.7 to mutant brytyjski, co z afrykańskim (B.1.351 lub 501Y.V2) i brazylijskim (B.1.1.248)? Jak sobie Moderna z nim radzi? Nie wiadomo. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić!

 

Jak wypada porównanie wyników badań osób zaszczepionych i ozdrowieńców? Nie wiadomo! A zatem nie wiadomo, czy lepiej się zaszczepić, czy być ozdrowieńcem. Kiedy odporność i skuteczność neutralizacji mutujących wirusów jest większa? Nie wiadomo. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić!

 

Znane są również pierwsze wyniki podobnych badań przeprowadzonych dla wariantu afrykańskiego B.1.351. W jednym z nich sprawdzono poziom neutralizacji wyizolowanego wirusa dla surowicy pobranej od sześciu ozdrowieńców. Jak stwierdzono, niektóre próbki radziły sobie lepiej, inne gorzej, ale zasadniczo poziom neutralizacji był znacząco niższy.

 

Czyli organizm (PRZYNAJMNIEJ TYCH 6 OSÓB) radził sobie gorzej. A wyniki badań (dla wariantu afrykańskiego B.1.351) osób zaszczepionych? Nie ma. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić!

 

Za to podano wyniki pierwszych analiz testów neutralizacji wirusa z białkiem zmodyfikowanym przez mutacje N501Y, E484K lub układem K417N:E484K:N501Y (wariant afrykański). Tym razem udało się zachować takie same warunki porównawcze – badano surowicę osób zaszczepionych dwoma dawkami preparatu Pfizer/BioNTech lub Moderny. Ile osób? Nie wiadomo.

 

...przeciwciała zachowywały zdolność neutralizacji – to dobra wiadomość. Spadła jedynie jej siła... 

 

Brzmi podobnie? A nawet identycznie, bo przecież wcześniej konkluzja wyrażona była jedynie innymi słowy, ale jej sens był identyczny:

 

...obecność tej mutacji prowadziła do (...) obniżenia skuteczności działania przeciwciał...

...stwierdzono istotnie obniżoną neutralizację dla przeciwciał w surowicy...

...zasadniczo poziom neutralizacji był znacząco niższy.

 

Czyli organizm radził sobie gorzej. Hmm... Nie jest dobrze. Ale naukowcy mają dobra tezę. Mimo że niektóre wyniki mogą się wydawać niepokojące, to... należy zauważyć, że testy neutralizujące odzwierciedlają tylko i wyłącznie działanie wybranych przeciwciał obecnych w surowicy ozdrowieńców bądź osób zaszczepionych, a więc na poziomie całego organizmu może być inaczej. To znaczy jak, lepiej czy gorzej? „Wyników testów nie da się bezpośrednio ekstrapolować na efekty na poziomie całego organizmu”. Czyli NIE WIADOMO. Jak zwykle. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić!

 

W podsumowaniu warto zwrócić uwagę szczególnie na te dwa punkty:

 

1. Testy neutralizacji przeprowadzono na niewielkich liczbach próbek obserwując zróżnicowane reakcje, jednak w większości przypadków odnotowano spadek zdolności unieszkodliwiania wirusa z białkiem zmienionym na drodze nowych mutacji

7. Badania będą kontynuowane, podobnie jak monitoring mutacji i wariantów SARS-CoV-2. W przypadku pojawienia się, dowodów, że jakiekolwiek mutacje/warianty istotnie znoszą skuteczność szczepionki, możliwe będzie bardzo szybkie wyprodukowanie ich nowych wersji.

 

Jasna sprawa (i nie jest to firma Jurka Owsiaka)! Szczepimy i badamy. Tyle przeżyło, a tyle... i tak dalej. A jakby co, wyprodukuje się nową szczepionkę. A tamtą klient sobie zutylizuje... albo wyśle się do Afryki. Może nie trzeba będzie utylizować, bo towar schodzi na pniu. A na nową banki dają kredyty o niskim oprocentowaniu. Niemniej NA PEWNO warto się zaszczepić! I to jak najszybciej. Nie zwlekajmy, panowie i panie, najlepiej już na śniadanie.

 

Już pan rozumie?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)

Komentarze

A kolejne dane potwierdzają najbardziej pesymistyczne hipotezy.

Informacje o sposobie dopuszczania szczepionek w Europie i Polsce podał właśnie Gadowski.

https://www.youtube.com/watch?v=EGasNolB2zg

Wygląda na to, że jest gorzej niż myśleliśmy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659660

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i dlatego Rebe, jako znajdująca się w grupie ryzyka (schorzenie neurologiczne, nadciśnienie, wiek, poważna operacja mózgu) jest już zaszczepiona. Tak samo jej brat - cukrzyk oraz 90-letnia matka.

Jak długi jeszcze będziesz łgała????

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1659662

Nikt z mojej rodziny nie jest zaszczepiony i nie będzie dobrowolnie poddawał się szczepionkom przeciwko koronawirusowi.

Informacje o stanie zdrowia członków mojej rodziny, podane przez Humpty, są fałszywe i wkraczają w dziedzinę chronionych dóbr osobistych , a przyczyny śmierci mojej siostry nie miały nic wspólnego z cowidem. W momencie przyjmowania do szpitala wykonywano test, który był negatywny. Nb. czekała na jego wyniki na izbie przyjęć całą dobę.

Jak długo portal będzie tolerował demagoga i kłamcę Humpty?

EOT.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659666

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1659667

Ten oszust HD nie rozróżnia diagnozy od przyczyny śmierci wpisanej do aktu zgonu.

Jeśli pacjentka została przyjęta jako niezarażona koroną (co potwierdził test w momencie przyjęcia), a w akcie zgonu po 18 dniach (nb. wystawionym przez inny szpital) jest cowid, to oznacza, że została zarażona w szpitalu lub że jest to fikcja w dokumentach z nieznanych powodów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659668

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

d dmn. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1659670

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659673

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T jż czwrty z sttn kwrtł. 

Prszę węcj. ;)

 

Ps. l z wkljng zdjęc (zyskng z mjj lgtymcj dznnkrskj z N - bcn wszystk w rękch pry nbskj jczjk) wdć, dlczg b. szwgrk Rb wlł mn d jj brt. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1659677

Czynić sobie drwiny z czyjejś śmierci jest straszną nikczemnością.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659675

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1659676

"Wpływ szczepień Comirnaty (szczepionka mRNA przeciw COVID-19) na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. (...) Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze ile osób będzie nadal przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Nie ustalono, jak długo trwa ochrona. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez dwa lata, aby zebrać wiecej informacji na temat czasu trwania ochrony" - cytat z informacji opublikowanej przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych RP z 21 XII 2020 r.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659688

to chyba dobrze? badania trwają i to jest normalne, nikt też nie ukrywa w przeciwieństwie do twierdzeń świrów, które z góry wiedzą, co jest złe a że ich panacea są cudem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659719

Zaszczepiłeś się już? Jeśli nie, to jesteś wywrotowcem, powstrzymującym rozwój nauki i techniki. Zastanów się co robisz. Tylko świry są przeciwne większości, a większość zawsze ma rację. Nie bądź świrem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659772