Czym zagłuszyć POgłos „Bobasa”?

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Z problemem pogłosu walczą akustycy od dziesiątków lat. Dziś w czasie przemówień i występów estradowych powszechnie używa się mikrofonów kierunkowych – a nie pojemnościowych, gdyż mikrofony kierunkowe cechują się tym, że są czułe i bardzo precyzyjne, posiadają funkcję redukcji szumów, echa i odgłosów, są odporne na uszkodzenia i wstrząsy i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Skąd więc pojawił się pogłos w czasie przemówienia ministra Marcina Kierwińskiego, znanego w PO, jako „Bobas”- podczas, gdy żadnego pogłosu nie było w czasie przemówień Prezydenta Andrzeja Dudy i rotacyjnego marszałka w Święto Strażaka???

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, gdyż pogłos, który pojawił się w czasie przemówienia „Bobasa” nie był pogłosem znanym akustykom! Był to POgłos – typowy efekt, pojawiający się PO Kłosie, który został zastosowany na tarasie willi Premiera z Platformy Obywatelskiej w dzień poprzedzający Międzynarodowy Dzień Strażaka. Nie muszę tego wątku rozwijać, gdyż w sprawie obchodów Dnia Konstytucji na tarasie willi premiera z PO - wypowiedział się już niekwestionowany ekspert Jacek Protasiewicz! 

Dodam jedynie, że w skład POkłosu wchodzi głównie jęczmień (np. szkocki single malt składa się w 100% z jęczmienia) – podczas gdy w Stanach Zjednoczonych używa się mieszanki ziaren kukurydzy, żyta i innych zbóż.

Należy też zwrócić uwagę, że pojawiający się następnego dnia POgłos - jako efekt POkłosu, uzależniony jest od marek kłosów, zaaplikowanych dzień wcześniej. Przyznać jednak trzeba, że „Bobas” oskarżył o swój POgłos akustyka z PIS-u…

Wprawdzie europoseł PIS-u Zbigniew Kuźmiuk przyznał się, że winnym może być akustyk - wskazując na Jack Danielsa za ustawienie „Bobasowi” POgłosu, to przecież równie dobrze mógł nim być Jim Beam a nawet Johnny Walker!  Ten ostatni jest ponoć bardzo popularny na „Miami” - jak Platforma Obywatelska określa taras willi premiera Tuska przy ulicy Parkowej, wg. eksperta Protasiewicza...

Tak, czy inaczej Platforma Obywatelska, a może nawet sam jej führer stwierdzili, że wzrastająca z dnia na dzień popularność Kierwińskiego po Pogłosie, może zagrozić popularności samego premiera i Platformy Obywatelskiej przed wyborami do europarlamentu. W tej sytuacji zdecydowano się wysłać sędziego Tomasza Szmydta zagranicę pomimo tego, że był ponoć śledzony przez „odpolityczniony”, czyli pobawiony Pegasusa wywiad RP.

Dziś więc POgłos Kierwińskiego – zwanego „Bobasem” (wg. eksperta Protasiewicza) został skutecznie zagłuszony przez zdrajcę Polski, za co odpowiada nie kto inny, jak…Zbigniew Ziobro!

W ten sposób „Bobas” może spokojnie przygotowywać się do wyjazdu do Brukseli, jako kandydat Nr 1 z warszawskiej listy PO - nie nękany pytaniami „odpolitycznionych” żurnalistów – typu Gozdyra, czy za jego POgłosem stał Jack Daniels, Jim Beam czy też Johnny Walker?

„Bobas może więc już szykować bandery wyborcze, które zaleją Warszawę w przysłowiowego „trupa” z jakże nośnym hasłem: OBYWATELU! POgłosuj na Bobasa!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

 Co do POkłosia zero wątpliwości.

 Ale pliissss.

 Charakterystyka kierunkowa mikrofonu a jego rodzaj( dynamiczny lub pojemnościowy )to dwie różne sprawy.

 Przede wszystkim występujący przed właściwymi mikrofonami mają ODsłuch.

 Po co te duże litery? Żeby jakimś co im się wszystko kojarzy, nie kojarzyło się.

 Odsłuch to dosłownie podsłuch tego co wchodzi do mikrofonu. Bez opóźnień, bez echa spowodowanego docieraniem odbitego i bezpośredniego dźwięku z dużej ilości systemów( zestawów głośnikowych/ kolumn ).

 Może mieć postać jednej, kilku niewielkich skośnych kolumienek, jak na scenach. Może być podany do ucha przez słuchawkę.

 Jeśli już cokolwiek mogło nastąpić, to warto wspomnieć"Grę Wojskiego na rogu". A całą winę zrzucić na to co wyjaśnił wieszcz: a to echo grało...

Vote up!
4
Vote down!
0

brian

#1660459

Posłowie PiS byli na interwencji poselskiej w komisariacie gdzie Kierwiński dmuchał i ten komendant mówi, że film z monitoringu będzie jutro, a to było kilka dni temu. I gdzie jest ten film?

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1660482