Holland kontra Poland

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Sowiecka reżyserka w Polsce, Agnieszka Holland, wypuściła propagandowy film, odpowiadający wizji moskiewskich i białoruskich antypolskich organizatorów operacji „islamscy osadnicy w UE”. To „arcydzieło na rzecz humanitaryzmu” zachwyca się Deutschlandfunk, które na co dzień krytykuje

napływ migrantów

do Niemiec przez podobno źle strzeżoną polską granicę z Białorusią. Holland wystawiła swój propagandowy produkt na festiwalu w Wenecji, gdzie wbrew nadziejom krytyków filmowych „arcydzieło” Holland ledwie otrzymało z litości nagrodę pocieszenia. Teraz agitka marksistowskiej „twórczyni” ma wejść

do kin

w całej Polsce. Nie wykluczam, że z uwagi na wysoką rangę „arcydzieła” widzów dowozić się będzie autokarami tak samo, jak na parteitagi Tuska, i to w cenie biletu. Chodzi o to, by Polacy masowo opowiedzieli się za imigracją (głównie do Niemiec) islamskich osadników i odpowiednio postawili krzyżyk „tak” w jesiennym plebiscycie.

Jan Bogatko

Ps.: O agitce Holland w niemieckich mediach było głośno, inaczej niż o beatyfikacji rodziny Ulmów. To jasne, film antypolskiej reżyserki mówi o rzekomych polskich zbrodniarzach, a uroczystość w Markowej to świadectwo szlachetności Polaków. W Niemczech natomiast postrzega się Polaków jako sprawców zbrodni na żydach, a film Holland dodaje, że także na mahometanach. To bardziej odpowiada niemieckiej polityce historycznej.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/661945-oni-te-granice-zamierzaja-poddac-i-...]]>

]]>https://www.deutschlandfunk.de/kritiker-loben-agnieszka-hollands-fluecht...]]>

]]>https://wpolityce.pl/kultura/661649-agnieszka-holland-nie-rozumie-ze-kla...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Białoruska propaganda wykorzystuje film Holland

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zamieścił na platformie X kilka wpisów, w których pokazuje, jak białoruska propaganda wykorzystuje film polskiej reżyser.

Żaryn zamieścił scriny z materiału białoruskiej telewizji na temat „Zielonej granicy”, w którym propagandyści reżimu przekonują, że to co widzimy w filmie jest „oparte na prawdziwych wydarzeniach”. W materiale stwierdzono również, że „polskie władze stworzyły ‘przenośnik śmierci’”.

Białoruska propaganda zachwycona filmem A. Holland. Materiał BY o „Zielonej Granicy” wychwala obraz i przekonuje, że „pokazuje on faktyczne wydarzenia”

— napisał Żaryn.

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654366

Cytuję:

"Białoruska propaganda, bla, bla, bla..."

 Tylko że białoruska propaganda pomija że te treści są złagodzoną wersją tego co dzieje się po białoruskiej stronie.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1654488

... i daje głowę, że sztukmistrzyni, obywatelka Holland za żadne pieniądze nie zrobi filmu o s.ku.rw.ys.ynach, którzy postawilili tych nieszczęsnych ludzi w uchodźczy stan.

Vote up!
4
Vote down!
0

veri

#1654403

To zwykli przestępcy korzystający z usług innych przestępców. Wiele, wiele lat temu nazwałem ich nachodźcami.

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1654404

Ja ich nazywam osadnikami. Zasiedlają wymierający kontynet do tego opłacani przez jego rdzenych mieszkańców. Oczywiście przyjaciele Totalnych w Rosji i na Kresach to wykorzystują dla własnych celów.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1654407

A to, co zjawia się na europejskich granicach jest osadem 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1654418

George Sorosa, który powołał organizację formalnie powiązaną z oficjalnymi organizacjami struktur Unii Europejskiej oraz rządu Niemiec, zajmującą się naborem i transportem ludzi dostarczanych pod preteksem uchodźctwa do Unii Europejskiej.

George Soros występuje w tym przedsięwzięciu wspólnie z Angelą Merkel jako dostawca osadu do europejskskiego osadnika.
Będę musiał wrócić do tematu, przypomnieć sobie co nieco, przeanalizować materiał...
Pan George Soros wygląda w tej sprawie jako capo di tutti capi mafii handlarzy niewolników, wypuszczanych luzem na terytorium Europy w celu realizacji programu Szkoły Frankfurckiej. "
Motto SF: Zachód zrobimy tak zepsutym, że będzie śmierdział!"

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1654419

 

To coś nie jest żadnym artystycznym dziełem filmowym, jest bezczelnym kłamstwem, jest przykładem chamskiego aktu nienawistnej propagandy politycznej, które wymaga bardzo ostrego przeciwdziałania, które nie jest ani cenzurą ani naruszeniem wolności słowa.
Tak właśnie jest, ponieważ ten film jest bezczelnym aktem obelżywego naruszenia dobrego imienia wielu ludzi, i ich narodowej godności. To jest taki sam wyczyn paskudnej czarnej propagandy jak hitlerowski film "
Heimkehr".

Gdy mowa o wolności słowa, to gdy nawet prawdziwy i zasłużony artysta skłamie, że czyjaś matka jest dziwką - musi ponieść odpowiedzialność i za zniewagę i za kłamstwo. 

Takie działanie nie może pozostać bezkarne. A to co zrobiła pani Holland jest bardzo podobne do nazwania naszej Ojczyzny obrzydliwą dziwką. I zrobiła to w sposób zarówno wstrętny jak i kłamliwy. Jest kompromatem, zrobionym zgodnie z haniebnym wzorem rosyjskiej, a później i komunistycznej tradycji niegodziwej walki politycznej.

Żadna scena pokazana w tym filmie nie zdarzyła się w polskiej rzeczywistości, to są ujęcia wzięte z paskudnej wyobrażni reżysera i autorów scenariusza, pokazane w filmowych dekoracjach. Ordynarne chamstwo i kłamstwo i natrętna demonstracja złej, antypolskiej woli...

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1654423

Zgoda. Wolność słowa NIE obejmuje kłamstwa, lecz je wyklucza. Film stalinowskiej reżyser jest propagandowym knotem.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1654440

Ogłaszając, że PIS zakazuje kinom emisji tego gniota.

teraz tylko patrzeć, jak "młodzi wykształceni z dużych.." na złość kaczorowi pójdą do agorowych multipleksów Helios, na seans holandowego gniota.

I tak się to u nas kręci.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1654455

Cytując klasyka"Mam POmysła"!!!!!!!!

Trzeba oficjalnie zaprosić Panią Holland i ogłosić że zostanie jej wręczona nagroda.

Jakąś się wymyśli. Musi być tam mowa o tolerancji.

A po dekoracji specjalny pokaz dla uczestników wręczenia oraz dekoracji jakimś odznaczeniem.

Po pokazie wszyscy uczestnicy się delikatnie ulotnią.

A Czcigodna z przerażeniem stwierdzi że usiadła na fotelu kinowym, nasączonym bezwonnym klejem!!!!

Będzie musiała oglądać swą wypocinę raz za razem najmniej przez 24 godziny. może być konieczna dłuższa ekspozycja.

Po tym przyjdzie stosowna ekipa z rozpuszczalnikiem, odklei ją  i odwiezie na zasłużoną emeryturę w domu bez klamek.

Amen.

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1654487