Narodowcy popierają Andrzeja Dudę

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Czy organizatorzy Marszu Niepodległości poprą Andrzeja Dudę w 2 turze wyborów na Prezydenta RP. Wszystko wskazuje,że tak się jednak stanie.

Brawo Narodowcy - dobry wybór !

Pamiętajcie że :

W powojennej Polsce zdarzyło się to po raz pierwszy i trzeba o tym mówić, trzeba ten fakt pokazywać. W powojennej Polsce jako jedyny Prezydent RP Andrzej Duda - głowa Polskiego Państwa, reprezentant nas wszystkich oddał na kolanach cześć Żołnierzom Wyklętym.

Stało się to o czym ci bohaterowie narodowi, bici, mordowani i poniżani przez ponad półwiecze przez komunistyczne władze wierzyli i marzyli. Stało się to iż ich ukochana Polska oddała im cześć i przywróciła godność ale nie ich godność, bo oni ją mieli , jak powtarzał Prezydent Andrzej Duda. Przywrócono wreszcie godność Polsce ! Przywrócono tę godność dzięki patriotom i ich niestrudzonej walce o Polskę.

"Odnalezienie szczątków pułkownika Zygmunta Szendzielarza, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych i państwowe uroczystości pogrzebowe „Łupaszki” to przywracanie godności Polsce" - mówił  podczas uroczystości w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach prezydent Andrzej Duda.
"Panie pułkowniku, spoczywaj w pokoju, wreszcie w rodzinnym grobie niech się Polska przyśni Tobie… piękna"

 a na temat Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w ubiegłym roku powiedział miedzy innymi cytuję :

"Powstanie być może nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, ale wpisało się w wielką polską historię. I na pewno także dzięki bohaterstwu powstańców warszawskich możliwe było odzyskanie pełnej suwerenności pod koniec XX w., na przełomie lat 80. i 90. "

Chwała bohaterom !
Szacunek Prezydentowi RP - wielkiemu patriocie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

https://niezalezna.pl/338381-ostro-o-platformie-budce-i-trzaskowskim-szefowie-marszu-niepodleglosci-umizgi-zaklamanej-partii?fbclid=IwAR2Mal8u82ctaINBaj3IEuSyCZowL-pMC1iVYPm_M8ir6I35rpKpYVVxzlg

"Polska nie może sobie pozwolić na prezydenta, takiego jak Rafał Trzaskowski; jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli - stwierdził dzisiaj prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Odniósł się również do wypowiedzi szefa PO Borysa Budki, który nagle diametralnie zmienił swoje zdanie o uczestnikach Marszu Niepodległości. Padła też deklaracja o poparciu prezydenta Andrzeja Dudy: "uważamy, że wybór mniejszego zła, wskazując na Andrzeja Dudę, jest przymusem".

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1637288

Giertych za pośrednictwem Wyborczej, namawia wyborców Konfederacji do wsparcia Rafała. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1637289

Ja zawsze byłem narodowcem, tylko musiałem to ukrywać, bo Angela się gniewała. Mój dziadek, też należał do partii narodowców !!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1637292

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1637322

... jakiś głos rozsądku wśród narodowców. Konfederacja jest tych narodowców "fałszywą flagą" i tyle i jest zlepkiem różnego myślenia, które na dłuższą metę nie ma szans na przetrwanie. 

Nie wiem jak Konfederaci dopuszczają, że można zagłosować na R. Trzaskowskiego. To jakieś kuriozum, które na portalu neon24.pl próbuję wytłumaczyć, ale tam jest wielu, którzy wprost namawiają do głosowania na niego. Ta nienawiść do PiS-u i A. Dudy dla części z nich graniczy z obłędem, ale trudno: ja jestem cierpliwy i dalej będę pisał swoje i kulturalnie dyskutował, bo jednak nawet ta część bywa patriotyczna, tylko tyle, że krótkowzroczna. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1637296

Chodzą słuchy po Saskiej Kępie że to nie Onet czy W.P ma organizować debatę prezydencką,a Neon24.pl.Jest to najbardziej popularny obecnie portal w Polsce.2 mln odsłon i to w tydzień.Prowadzącym ma być Zawisza i Słupianek .Piszą tam coś o tym pomyśle.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3
#1637298

aby nie powiedzieć zaśmiecony.

Mianowicie:
Jeśli dokładnie zastanowić się nad programem politycznym każdego normalnego polskiego Narodowca, to jest on bardzo podobny do poglądów Mariana Kowalskiego, a polityczne jądro postawy narodowej jest nieomal identyczne z podstawą programową PiS. Z tego można by wyciągać wniosek, że PiS jest naturalnym sojusznikiem polskich Narodowców i odwrotnie. Patrząc ze strony PiS tak po prostu jest, taka jest prawda.

I dokładnie w tym momencie polityczne ugrupowania, wrogie polskiej myśli narodowej, ludzie "wewnętrznej i międzynarodowej partii antypolskiej" zechciały zrobić wszystko co możliwe, aby ten oczywisty związek PiS z polskimi Narodowcami zerwać. Zrobiono to starymi, dobrze rozpoznanymi komunistycznymi metodami, które pozwolę sobie nazwać "zaśmiecaniem polskiej postawy narodowej" rozmaitymi prowokacjami, infiltracjami oraz specjalnymi operacjami dezinformacyjnymi, tak aby wcisnąć pomiędzy Zjednoczoną Prawicę a Narodowców tyle punktów niezgody, tyle złego ile się da, tak podoginać narodowe doktryny, aby ich skonsolidowanie stało się tak bardzo trudne, że aż niemożliwe. Taka jest natura tej komunistycznej gry w divide et impera.

W ten sposób komuniści i wszelkie lewactwo odnosi wymarzony sukces. Narodowcy mają rzeczywisty choć absurdalny dylemat. Czy poprzeć raczej narodowego i patriotycznego Dudę, czy bezczelnie antypolskiego i antynarodowego lewaka Trzaskowskiego?

Wystarczy tylko przeanalizować te nawrzucane przez globalne lewactwo śmieci i kłamstwa sowieckiej dezinformacji, aby ten dylemat okazał się rozpaczliwie śmieszny. Słyszałem gdzieś dzisiaj w telewizorze ludzia, który deklarował się jako konfederacyjny wolnościowiec, który zdecydowanie deklaruje wolę głosowania na Trzaskowskiego. Nic, tylko się zastrzelić. Szczyt absurdu.

Pozostaje zrobić ten śmieciowy remanent, aby wykazać, że te wrogie polskiej myśli narodowej śmieci, nawrzucane w Konfederację, to albo rzeczywiście śmieci, albo rzeczywista dezinformacja.

Podejmuję się to zrobić.

Sojusz polskich wolnościowców z małym sowieckim Stalinkiem od George Sorosa osłabił mnie do rozpuku. Coś tak nierozumnego z niczym sensownym nie ma prawa się kojarzyć.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1637301

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1637312

Masz racje. Narodowcy zostali wyprowadzeni na jakiś czas w kanał. Teraz zrozumieli Polskie imponderabilia i będą się bić aż do smierci.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1637327

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/822738691590474/?v=822738691590474&notif_id=1593633023077192&notif_t=watch_follower_video

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1637337

Ten wywiad z Bosakiem i jego odpowiedź Dudzie powinien wysłuchać każdy Polak. Nagle Bosak przestał być pryszczaty i wywijający ruską onucą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637341

  Witam! No właśnie, zobaczymy prawdziwą twarz Konfederacji przy urnach. Narodowcami jest Solidarność, PIS i część Konfederacji. Nie wiem ile w sobie z Narodowca ma w sobie Bosak. Prawdziwy Narodowiec, nigdy nie zagłosuje na Trzaskowskiego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1637349

Z odpowiedzi pana Bosaka [link] wynika jasno i jednoznacznie, że ten pan wręcz nakazuje głosowanie na Rafała Trzaskowskiego, który z pewnością "Roztrzaska Polskę w drobny mak". Czyli:

  1. Pan Bosak wyżej sobie ceni interes partyjny, ponad polski interes Narodowy,...

  2. A po drugie szczegółowa analiza jego długiej litanii rozsypuje cały ten wywód w ten właśnie drobny mak. Jeśli przystąpimy punkt po punkcie do rzetelnej analizy zasygnalizowanych tam zdarzeń i problemów, okaże się że główny ich słowotok składa się ze stwierdzeń nieprawdziwych, albo zawiera problemy wręcz łatwe do rozwiązania. Wystarczy wykazać wolę rzetelnej rozmowy. Ale tej woli po stronie dzisiejszej Konfederacji nie ma i nigdy nie było. Brak woli politycznej do rozwiązywania rzeczywistych problemów i zarazem kategoryczne upieranie się przy ... cholera, nie wiem jak to nazwać, by nie urazić przewrażliwionych ludzi Konfederacji. Powiem jednak, choć bardzo delikatnie: upieranie się propagandowych wariantach interpretacji zdarzeń niekoniecznie prawdziwych.

Liczy się tylko skutek polityczny. A ten jest łatwy do przewidzenia. Wsparcie Konfederacji dla Rafała Trzaskowskiego oznacza poparcie wyboru antynarodowej, antychrześcijańskiej postawy politycznej, wymierzonej przeciwko rzeczywistym polskim interesom narodowym, zarówno symbolicznym jak i konkretnym, gospodarczym i politycznym. Takie głosowanie jest opowiedzeniem się po stronie likwidacji Polski. Likwidacji Polski jako suwerennego i Niepodległego Państwa oraz likwidacji polskiego Narodu i jego kultury. To jest oczywiście skrót

A więc Krzysztof Bosak nadal pozostał pryszczatym oraz w żadnym przypadku nie nastąpił koniec wywijania ruską onucą.

I jeszcze końcowy komentarz:
Postawa liderów Konfederacji wskazuje na ciekawe zjawisko ortodoksyjnego dogmatyzmu, który jest bardzo niebezpieczny przede wszystkim dla ortodoksyjnych dogmatyków. "Nie oddamy ani guzika od płaszcza, jesteśmy gotowi oddać wszystko, ale nie oddamy nawet guzika". W efekcie tracą wszystko, nie otrzymując nic w zamian.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1637351

  Witaj! Chcą być naiwnie języczkiem u wagi, a to przecież rząd Zjednoczonej Prawicy przez ostatnie pięć lat postawił Polskę z kolan. Kto czuje się Polakiem, na pewno zagłosuje na Andrzeja Dudę. Więc nie martwię się o wynik, ale nadal pełna mobilizacja. Zrywają, oblewają farbą banery, plakaty, co oznacza, że dotarło, że Targowica nie ma szans. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1637359

Wyobraźmy sobie, że to PiS powinien być integratorem polskiej prawicy. I jest w tym wielka racja. Ale popatrzmy na to w ten sposób. Ruch ONR i Młodzieży Wszechpolskiej wyrasta ponad poziomy. Najważniejszym wskaźnikiem poziomu intelektualnego tego środowiska jest umiejętność połączenia ze sobą tradycji piłsudczykowskiej z tradycją Romana Dmowskiego. Pisałem kilka razy o tym, że taka jest prawda o historycznym dorobku obu idei, a Niepodległa Rzeczpospolita jest wspólnym sukcesem różnych dróg do Wolności.

Napisałem to 13 listopada 2011 roku [link]. Po prawie dziesięciu latach okazało się, że ten proces niestety przebiegał w odwrotną stronę, nie tylko gubiąc najważniejsze elementy tradycji piłsudczykowskiej  oraz Romana Dmowskiego, ale obrastał we współczesne didaskalia i peryferyjne źródła konfliktów, zaprzeczających misji oby tych historycznych już dzisiaj projektów polskiej strategii.

Dzisiaj, w roku 2020 aby idea polskiej myśli narodowej miała swój współczesny sens, powinna być zaprojektowana od  początku, bez porzucania historycznych korzeni ale pozbywając się współczesnej dziecięcej choroby dogmatyzmu w antykomunizmie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1637352

Tak nam dopomóż Bóg. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1637353

Tak nam dopomóż Panie Boże Wszechmogący i Wszyscy Święci (a szczególnie polscy święci orędujący za nami i za naszą Ojczyzną przed tronem Najwyższego)!  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1637362

Tezeuszu dzięki za ten wpis. Dobra decyzja Narodowców! Tak trzymać! To na pewno cieszy i napawa nadzieją na przyszłość, że również dziś potrafimy w chwilach ważnych. dziejowych, gdy włącza się ów czynnik samozachowawczy w narodzie, w rodzinach, że potrafimy działać ponad podziałami politycznymi, potrafimy się zjedniozyć wokół dobrej sprawy, konkretnego celu, wyboru i być znów razem, po tej samej stronie barykady. Jak w pamiętnym Powstaniu Warszawskim w 1944. W jedności bowiem siła! Tej siły zawsze bali się zaborcy i tęj potędze zawsze przeciwstawiali: majteczki Zosi, alkochol, kasiorkę i oczywiście ciepłe posadki. Dlatego ostatecznie do niepodległości po 123 latach niewoli, przywiodła nas dopiero ustawiczna praca u podstaw, czyli owa praca pozytywna. To z jej owoców wyrosła wolna i silna Polska. Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637436