Banderyzm przejął Ukrainę?! - dr Lucyna Kulińska

Obrazek użytkownika wilre
Idee

ZAMIAST  WSTĘPU.

____________________

 

 

______________________________________

Lucyna Kulińska (ur. 3 maja 1955 w Krakowie) – polska historyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalność: historia najnowsza[1][2]. Prezes Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego w latach 2011–2013.

Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (1978)[1]. Rozprawę doktorską nt. Obóz Narodowy w Polsce w latach 1944–1947 (Stronnictwo Narodowe i Organizacja Polska), obroniła na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na Wydziale Humanistycznym w roku 1997, jej promotorem był dr hab. Tomasz Jan Biedroń[1]. Rozprawa habilitacyjna nt.Dzieje Komitetu Ziem Wschodnich na tle losów ludności polskich Kresów w latach 1943–1947 została odrzucona przez tę samą jednostkę naukową w 2003. Następna rozprawa habilitacyjna nt. Działalność terrorystyczna i sabotażowa nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922–1939 została odrzucona przez Wydział Socjologiczno-Historyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2013[potrzebny przypis].

Jest adiunktem w Katedrze Politologii i Historii Najnowszej Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, jako pracownik dydaktyczny prowadzi wykłady m.in. ze stosunków międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem Europy środkowej i wschodniej, terroryzmu współczesnego oraz problemów globalizacji, a także seminaria z dziejów górnictwa i hutnictwa na Zaolziu oraz konsekwencji rozwoju technicznego w wojskowości[3]. Jej zainteresowania badawcze to stosunki polsko-ukraińskie w XX i XXI wieku, terror stalinowski w Polsce i globalizacja[4].

Była jedną z organizatorek wystawy w krakowskim Pałacu Sztuki pt.- Kresy wschodnie we krwi polskiej tonące -zorganizowanej pod patronatem Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia.

Jest autorką wielu książek historycznych, zbiorów dokumentów oraz artykułów naukowych i prasowych, a także wielu publikacji i wystąpień, głównie w prasie związanej z polskim ruchem patriotycznym, kresowym i narodowym. 10 maja 2004 odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi[5].

W 2019 kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy[6].

Dlaczego polskie elity nie uczą się na błędach? | dr Lucyna Kulińska
_____________________________________________

Referat dr Lucyny Kulińskiej
pt. Przebieg eksterminacji ludności polskiej Kresów Wschodnich
w latach czterdziestych XX wieku.
Cz. 1-3.
http://yelita.pl/artykuly/art/kulinska

__________________________________________________

DR L. KULIŃSKA O RELACJACH POLSKO-UKRAIŃSKICH

21 KWIETNIA 2018

19 kwietnia w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi odbyło się spotkanie z dr Lucyną Kulińską, historykiem, pracownikiem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zorganizowane przez Klub imienia Romana Dmowskiego. Tematem spotkania były relacje polsko-ukraińskie. Spotkanie prowadził historyk Piotr Jaworski.

Prelegentka przedstawiała zebranym historię ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA w latach II wojny światowej. Mówiła też o przygotowaniach do obchodów 75. rocznicy apogeum ludobójstwa na Wołyniu. Poruszała też kwestie obecnej polityki polskich władz wobec Ukrainy i odradzającego się tam banderyzmu. Nie zabrakło także wielu pytań od zebranych słuchaczy.

BPK

____________________________________

CO NAS OBCHODZI UKRAINA?  Ks.  Isakowicz-Zalewski: Dziś sytuacja Polaków na Ukrainie jest zła

_______________________________________

Historia Fotografią Pisana‏ @Jan34733995

Dopóki nie będzie ekshumacji, dopóki nie będzie polskich Pochówków na Wołyniu i Kresach, dopóki Ukraińcy nie przyznają się do swojej historii - pojednanie jest fikcją. Politycy mogą sobie mówić, co chcą. Mogą robić, co chcą.
To wszystko na pokaz.
JA NIE ZAPOMNĘ!

https://twitter.com/Jan34733995/status/1149382585686118400

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:7)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo mamy takie a nie inne elity.

Odznaczenia SBU dla Tomasza Sakiewicza i Przemysława Miśkiewicza są skandalem, który powinien otworzyć szeroko oczy opinii publicznej na rzeczywiste oblicze środowiska „Gazety Polskiej” oraz PiS.

Szermując na każdym kroku patriotyzmem oraz żerując na patriotyzmie i biedzie ludzi wykluczonych przez tzw. transformację ustrojową, obóz polityczny Jarosława Kaczyńskiego poprzez charakter swojego zaangażowania na Ukrainie prowadzi dla Polski politykę szkodliwą i niebezpieczną. Nie wolno tych ludzi dopuścić do władzy. Inaczej będzie w Polsce rządzić nie Prawo i Sprawiedliwość, ale Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jest to jedyny w historii Polski wypadek, że polscy dziennikarze zostali odznaczeni przez służby specjalne obcego państwa. Po drugie dlatego, że „Gazeta Polska” i powiązane z nią media („Gazeta Polska Codziennie”, „Nowe Państwo”, TV Republika, portal niezależna.pl)

http://www.mysl-polska.pl/node/263

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1596740

kogo Pan/Pani woli na miejsce PiS? PO? PSL? SLD? Nie ukrywajmy to jedyna realna siła polityczna która jest pro narodowa patriotyczna, a że trzeba zmieniać co złe to oczywiste. Nigdzie nie ma kryształowo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1596773

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

....O sobie: Prawda - to subiektywne widzenie świata w wydaniu większościowym?

To dlatego pan się opowiada za PiSem?...Rozumiem, dziękuję, nie skorzystam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1596907

Pierwszy prowydnyk Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów pułkownik Jewhen Konowalec, pisząc do metropolity Andrzeja Szeptyckiego, takie oto słowa: ,,Z Hitlerem związała nas historyczna dola na śmierć i życie’’.

To  również potwierdził kilka lat później szef Prowydu Ukraińskich Nacjonalistów OUN- M pułkownik Andrzej Melnyk pisząc następujące słowa: ,,Ukraina i Niemcy są naturalnymi sojusznikami. Oprócz Niemców Ukraina nie ma na świecie żadnego naturalnego i aktywnego sojusznika przeciwko wszystkim okupantom Ukrainy’’.

A tymi okupantami były wtedy i w głowach Ukraińców pozostają nimi po dzień dzisiejszy takie państwa jak Polska, Rosja ( wtedy Związek Sowiecki), Węgry dziś znienawidzone przez Ukraińców na równi z Polską, Rumunia, a nawet Czechy i Słowacja, które to dwa ostatnie państwa wspierały w okresie międzywojennym ukraińskich nacjonalistów w ich walce przeciwko Polsce.

Im wszystkim OUN wypowiedziała bezpardonową walkę ,,nie na życie, lecz na śmierć’’ ,,Walka z wrogiem musi być bezwzględna, jak bezwzględne jest samo Zycie. Nóż, rewolwer, trucizna i podstęp – to rzeczy, jakimi nacjonalista w walce z silniejszym wrogiem winien się posługiwać, żeby tylko wygrana była po naszej stronie’’.

Te fundamentalne założenia i wskazania walki ukraińskich nacjonalistów z ich czy to rzeczywistymi, czy też urojonymi wrogami bez względu na czas, pozostają nimi w mocy po dzień dzisiejszy i nie zmieni tego faktu żadne zaklinanie rzeczywistości i giedroyciowe pobożne życzenia, którymi odurzają siebie i sobie podobnych różni apostołowie odmóżdżonej idei międzymorza i wiecznotrwałej przyjaźni z banderowską Ukrainą wbrew wszelkiej logice, rozumowi i zdrowemu rozsądkowi.

http://www.bibula.com/?p=108834

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1596744

zachodnie, miały na celu stworzenia nacjonalistycznej siły przeciwko Rosji. To, że oprócz Rosji nacjonaliści mają  pretensje do swoich innych sąsiadów było szczegółem, który umknął zleceniodawcom. Dopiero obciążenia finansowe i  żądanie większych pieniędzy  przez  rząd Poroszenki  nieco otrzeźwił  zachodnich sponsorów, a sami Ukraincy zauważyli, że nikt nie chce płacić za  trwałe bycie "wrogiem Rosji": Szczególnie, że następstwa tych rewolucji idą w niepożądanym kierunku. Rosja zaczyna mocno  wiązać się z Chinami  i  siła jaką tworzą, staje się mocno niepokojąca. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Anna K.

#1596745

Już kilkakrotnie pisałem, że PiS to jest to samo co PO tylko z przypudrowaną gębą patriotyzmem  i chrześcijaństwem. PO popełniła błąd, że za bardzo awiszowała się z tą swoją „europejskością”. PiS przyjął inną taktykę, na różnych wiecach będą powtarzać, aż do bólu te same patriotyczne i chrześcijańskie frazesy (no i  500+ na kredyt u zachodniej finansjery), a w kuluarach będą  robić to samo co poprzednicy. Ale nie udało im się tego ukryć bo właśnie to wszystko widać w polityce międzynarodowej: kompletna kompromitacja na konferencji bliskowschodniej, sromotna porażka i pokazanie miejsca w szeregu przez Niemcy podczas wyboru szefa KE (Timmermans nadal będzie ciągnął za sznurki więc wielki sukces Morawieckiego hahahahaha), a już nie wspomnę o stosunkach z Ukrainą: udzielanie bezzwrotnych pożyczek, wycofanie się z ustawy o ludobójstwie Polaków etc. Tak „wstaliśmy z kolan”, że jakby Somalia wystąpiła o jakieś odszkodowania to nasi by się pochowali po kątach, a MSZ nasrał w gacie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1596758

...naszych polityków. Uderzenie pięścią w stół. Już teraz jest o wiele za późno...pomniki stoją, a młodzi Ukraińcy są wychowywaniu w kulcie nacjonalizmu i neo-nazizmu....

http://bezprzesady.com/aktualnosci/rocznica-w-poznaniu-11-lipca

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1596771

 

Proszę organizować liczne spotkania i prelekcje w tym temacie. Trzeba docierać do społeczeństwa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1596772

_________________

Jadwiga Bu  18 godzin temu

Każde słowo ,które wybrzmiewa z ust prof.Osadczego ,to szczera prawda. Hańba dla polskojęzycznych rządzących .Polityka na linii Warszawa -banderowski Kijów to polityka zaprzańców ,kundli,którzy gęby mają pełne haseł patriotycznych. I myślą ,że tymi hasełkami bez pokrycia zwiodą ,oszukają Polaków.Tym prawdziwym Polakom ani oczu nie zamydlą ,ani ust nie zamkną. Wstyd mi za taki rząd ,który reprezentuje moją Ojczyznę. Wstyd i hańba!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1596905