Żółta kartka dla Łazarza!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Obiecałem sobie i przemiłej 1maud zabrać głos w gorącej dyskusji, jaka rozgorzała na blogowiskach- Niepoprawnych, Nowym Ekranie i Salonie24. No, to zabieram.

Generalnie, jest gorąco, oskarżenia latają lotem koszącym, tak są ciężkie.Wiele w tym egzaltacji, która świetnie rozbroił swoim wczorajszym wpisem Chłodny Żółw, generalnie, odczepta się, bo on będzie pisał wszędzie i już. I ja się z nim zgadzam.

Przydałoby się trochę zimnej wody, stary sposób na antykoncepcję, szklanka wody zamiast. W tym przypadku zamiast pisania.. Pamiętam, jak na blogu Tutejszego blogerzy podawali sobie ze zgrozą przykłady zdrady, zaprzaństwa i nikczemności Nowego Ekranu, a to jakieś zdjęcie pijaka, PIJAKA!!!! W TAKI DZIEŃ!!!!a to tytuł „Rybę nożem” „RYBĘ NOŻEM!!!!! W taki dzień!!!! Na SG!!!! Przecież wiadomo, że ryba to symbol chrześcijaństwa!!! No nie!!! W życiu tam nie zajrzę!!!! Ja też!!!!! Antychrysty!!!!! Kasuję, kasuję!!!!!

Aż musiałem zajrzeć, co to za antychryst grasuje i proszę, Pani Izabela Falzmannowa napisała, nawiasem mówiąc, znakomity felietonik, w którym owa ryba pochodzi z anegdoty: „nurkującego lorda atakuje rekin. Lord próbuje bronić się nożem. A fe, rybę nożem?- gorszy się rekin. Zawstydzony lord upuszcza nóż i pozwala spokojnie się zjeść” O chrześcijaństwie ani słowa. Ani myślą, ani uczynkiem Pani Falzmannowa nie zgrzeszyła.

Zatem rzeczywiście trochę zimnej wody warto by chlusnąć na rozpalone głowy, bo zdaje się, ze atakuje nas znany na prawicy Wirus Świętej Katarzyny, który zawsze powoduje, że prawica się dzieli i zaczyna zwalczać bardzie zaciekle, niż to robi wobec swoich rzeczywistych wrogów, a którzy obserwują to z rozbawieniem.

Zawsze wszystkim polecam odrobinę dystansu i więcej, niż odrobinę poczucia humoru. Ja nawet, jak mi się statek palił i nie wiadomo było, czy z tego wyjdziemy, bo pomocy znikąd, żartowałem na mostku, żeby podnieść morale, jak to się mówi.

No, ale żarty, żartami, a po lekturze tekstu Aleksandra Ściosa, od którego to się zaczęło, zrobiło mi się nieswojo, bo w Nowy Ekran zainwestowałem swoją energię, swoją twarz, swoje pisanie, dlatego nie jest mi wszystko jedno ( „Nam nie jest wszystko jedno!” powinienem sobie billboard postawić, jak Michnik), co się dzieje z NE.

Przede wszystkim, gdy w styczniu wołałem „Łazarzu- poczynaj!”, każdy widział to, co chciał zobaczyć. Było to kupowanie króliczka w worku, no, ale teraz, przy naprawdę autentycznym sukcesie króliczek zaczyna się ruszać w tym worku i powoli wystawiać łebek, tak, że można go sobie obejrzeć. No i zaczynamy narzekać, że te uszka jakieś takie …, futerko jakieś taki pstrokate, aż oczy bolą…, z tym mniejsza, akurat szata graficzna mi się podoba, ale co gorsza, że z oczek mu tak jakoś nie za dobrze patrzy..

Artykuł Aleksandra Ściosa postawił bardzo konkretne zarzuty i niedwuznacznie zasugerował, że za Nowym Ekranem stoją bardzo szemrane środowiska- Pro Militia, Sowa, WSI, czyli razwiedka, krótko mówiąc. No, można się zgodzić z Łazarzem, że A. Ścios , to nie wyrocznia, że to wszystko nieprawda. No, dobrze, ale faktem jest, że te nazwiska , jeśli nie stoją ZA, to pojawiają się NA Nowym Ekranie. I to coś często.

Pewnie, że nie ma nic złego, ani podejrzanego w tym, że Pan Opara był w Radzie Nadzorczej spółki razem z generałem Czempińskim. No, ale jednak przez sekundę warto pomyśleć, na zasadzie luźnego skojarzenia, refleksji, czy też teoretycznej możliwości, że generał Czempiński wyróżnia się niecodziennym hobby- zakłada w Polsce nowe partie polityczne, przy czym z godną podziwu skromnością usuwa się w cień pozwalając bardziej do tego predestynowanym tenorom błyszczeć w świetle jupiterów i śpiewać arię „jesteśmy Mężami Stanu”. Warto też pamiętać, że towarzysze generałowie Czempiński, czy Dukaczewski swoje życie zawodowe zajmowali się manipulowaniem ludźmi, rozpoznawaniem i wykorzystywaniem ich słabości, ambicji, sprawianiem, że ludzie przyjmowali ich pomysły, jako swoje. To nie czary, tylko umiejętności nabyte w szkołach i na kursach. Plus trochę talentu, ma się rozumieć.

I tu przechodzimy do głównego tematu tego felietonu- do dziwacznego projektu, żeby na bazie Nowego Ekranu stworzyć… nową partie polityczną. Oczywiście, jakże by inaczej, żeby pomóc PiSowi, który, jako partia opozycyjna jest osamotniony i w związku z tym poczuje się raźniej, jak mu przybędzie jeszcze jedna, albo i dwie.

Łazarz pisze w swojej odpowiedzi:

” Jeszcze dwa słowa o Gen. Wileckim. Zarówno po rozmowach z nim jak i z Gen. Skrzypczakiem (przy okazji wywiadów) zrozumiałem, że 3 mln rodzin byłych i obecnych wojskowych to w 99% nie są wyborcy PiS, ale także już nie PO (po rozpieprzeniu armii przez Klicha), wiec albo zagłosują na SLD, albo zostaną w domu, albo zagłosują na niewielkie kanapy - chyba, że dasz im jakąś inna propozycję.

Uwolnij umysł a zobaczysz tą rzeszę, której nie zagospodaruje PiS a która może pomóc w osunięciu skompromitowanych szuj z PO od władzy, a może nawet w rządzeniu Polską.”

Akurat do Generała Skrzypczaka nic nie mam, do Wileckiego też, pozdrawiam z oficerskim pozdrowieniem. Ale w tym Pro Militio jest więcej nazwisk, które budzą nieco bardziej mieszane uczucia.

Uwalniam zatem umysł i widzę generałów siedzących z rosnącą rozpaczą w domach i czekających bezradnie, jak im blogerzy z Nowego Ekranu zrobią partię. Łazarzu! Mówisz o starych wygach, którzy robienie partii politycznych mają opanowane do perfekcji, nie męcz się, poproś pana generała Czempińskiego, zorganizuje ci nową partię między przystawką a zupą, jak gromosław z jasnego nieba. Nie pierwszą i też zapewne nie ostatnią. Ty to im możesz, co najwyżej dostarczyć mięsko armatnie, które będzie rozlepiało plakaty, pyskowało żarliwie na blogach, klaskało na wiecach i zbierało podpisy na nowych, niezależnych, dziewiczo czystych odolnych kandydatów. Bo numer z wyliniałym, leniwym celebrytą Olechowskim nie wyszedł, właśnie z powodu braku takiego mięska. Im się po prostu wyraźne nie chciało. Więc potrzebny jest ktoś, komu się chce i kto naprawde uwierzy, że oto uaktywnia społeczeństwo obywatelskie, odbudowuje samostanowiące społeczeństwo, hosanna, hosanna!

No i nie wątpię, że towarzysze generałowie z radością "pomogą w rządzeniu Polską". Zdążyli już przywyknąć. Mnie sie wydawało, że wszystko, co robimy ma służyć także temu, by towarzysze generałowie Dukaczewski i Czempiński już nam tak bardzo nie pomagali we współrządzeniu.

Łazarzu- PLEASE!!!!! Cóż za zdumiewająca naiwność.

W teorii wszystko gra i buczy. PiS ma swój żelazny elektorat, nie może zdobyć większości, nie ma z kim stworzyć koalicji, jest duża i rosnąca grupa ludzi, która ma serdecznie dosyć Tuska i projektu PO, całej tej bandy, która kilka lat temu wygrała casting na Mężyków Stanu, a która dowiodła, że jest żałośnie, kompromitująco nieudolna w stopniu, która nawet nas, pisiorów zaskakuje, a przecież nie spodziewaliśmy się wiele po tych piłkarzykach- amatorach, Ale ta grupa ludzi wciąż raczej odgryzie sobie rękę, niż zagłosuje na PiS. Zatem, żeby odebrać ich PO, należy im stworzyć partię, na którą z westchnieniem ulgi zagłosują, a która po wyborach wejdzie w koalicje z PiSem. To jest założenie. Wszystko się zgadza.

Ale jest jedno ale.

Życie to nie gra komputerowa, gdzie 2 +2 =4 , a wszystko idzie tak, jak zaprogramowano. Na taki sam pomysł wpadło już wiele razy wielu ludzi, i to czasem całkiem niegłupich, a czasem i popularnych, wręcz celebrytów. Ich polityczne kości bieleją na majdanie. Polska Plus, Polska Plus plus Dorn, Dorn solo, Jurek, Migaloman, Śliczny Poncyliusz, Kluzikot, Palikot, Olechowski , Piskorski , wszyscy uwierzyli, a raczej ktoś ich przekonał, że wejdą w wielką niszę, która istnieje, niczym czarna materia, wszyscy o niej mówią, choć nikt nie widział, zdobędą 10-15 %. Jakoś nie zdobyli i raczej nie zdobędą.

Jedyną partią zdolną do odebrania władzy PO jest PiS. Przy obecnej ordynacji wszystko, co poza tym, to bicie piany, strata czasu i energii ludzi. Każda inna partia zdobywa ze 2% w porywach, mimo początkowych wielkich planów, sondaży, pompowania w mediach 24/7, buńczucznych zapowiedzi i zachwytów, sesji zdjęciowych w kolorowych pisemkach itp.

Ten pomysł byłby zresztą sensowny przy innej ordynacji. Wtedy, proszę bardzo, im więcej lokalnych partyjek, tym lepiej, sam bym je zakładał w każdej gminie. Ba, w każdej gminie inną partię! Albo i dwie! Partia Spod Lasu i Partia Wedle Młyna! Każdy promil działa na naszą korzyść. Ale przy tej ordynacji, przy barierze 5% JEDYNY możliwy efekt to zmarnowanie głosów, odebranie kilku procent PiSowi. Podkreślam- JEDYNY, niezależnie od dobrych intencji i od tego, że na papierze wszystko powinno grać. A w życiu nie gra i co zrobisz?

Nawet, jakby nowa partia zdobyła 6%, to i tak te dolne 5% jest odcinane i dodawane większym partiom. Właśnie po to, by partia największa nawet, przy, dajmy na to 40 kilku procentach mogła zdobyć większość. Po to ta ordynacja jest i tak działa. Jeśli chcemy, by 2 procentowe partyjki wchodziły do sejmu, to trzeba zacząć od tego, od ordynacji. Ale wiadomo, że nikt na to nie pójdzie. I dobrze, bo to już przerabialiśmy.

Zatem, jeśli owa tajemnicza Nowa Partia, żeby przejść owe 5% i to ZNACZNIE, bo inaczej to także nie ma sensu i zmniejsza ogólną pulę opozycji musiałaby ustalić jakiś jednolity program, łączący te 2 procentowe elektoraty Korwina i Kluzikota, Jurka i Palikota, Towarzystw Jezusowych i Pro militio. Życzę powodzenia. Oczywiście, można zrobić tak, jak Kluzikowcy, nie mieć żadnego programu i czekać, kto wygra, to wtedy się dostosuje, jako koalicjant. Albo, jak inna grupa z naszych blogów, założyć Towarzystwa Jezusowe i się po prostu modlić żarliwie o intronizację Chrystusa. I już. Wyszło pod Lepanto, wyjdzie i teraz.

W tych wyborach niska frekwencja będzie zwiększała wynik PiS. Ludzie niezdecydowani nie idą do wyborów, a więc zmniejszają quorum, czyli zwiększa się szansa PiS, których wyborcy sa zdeterminowani i pójdą do wyborów, choćby lało, śnieżyło, a fala powodziowa podchodziła pod urnę wyborczą. Jeśli nowa inicjatywa pobudzi do tej pory uśpione grupy, które zagłosują na partię, która zdobędzie poniżej 5%, albo niewiele ponad, to quorum się zwiększy, PiS przy tej samej ilości głosów dostanie mniejszą pulę, a głosy na nowa partie się zmarnują.

Załóżmy, że jakaś grupa wejdzie do sejmu, kto może za nich zaręczyć? Jak zamierzacie sprawdzić ich w tak krótkim czasie i to online? Pobierzecie honorowe zobowiązania? Odbierzecie przysięgę? Przypomnę, że towarzysze generałowie już raz kiedyś przysięgali. Być wiernym sprawie socjalizmu, sojuszowi z ZSRR, jakoś tak to leciało, też przysięgałem, to pamiętam. Jak szczepienie, nie przyjęło się, na szczęscie. Jedynym posłem, który zrezygnował z mandatu, był niejaki Palikot, a i tylko dlatego, że mu to pasowało do spektaklu PRowskiego, a akurat pieniądze miał skądinąd. Cała reszta całkowicie i bez żadnej krępacji swoje honorowe zobowiązania olała, od L. Dorna poprzez Dr Oetkera (dawniej Budyń) Ujazdowskiego, Kluzikota, całe spektrum. Pytanie o honor budziło jedynie zgodne parsknięcie śmiechem zainteresowanych i mediów.

Nowy Ekran ma wielką szansę stanowić nowa jakość na rynku medialnym, bo w tym jest dobry, dzięki nam wszystkim. Raczkując w polityce stanie się pośmiewiskiem, żerem dla twardych zawodowców, którzy niejedną już partię zakładali i niejedną rozbijali od środka- zawodowo. Przy nich, Łazarzu (i my wszyscy) jesteś bezbronny, jak niemowlę. Możemy wypuścić balony z diodkami, wspaniała sprawa, zrobić rzutnik laserowy, listę protestu, czy poparcia podpisać, Las Birnamski pod pałacem postawić, ale w te klocki nas zrobią, jak będą chcieli. Albo nie będzie ta partia miała pieniędzy, albo gdzieś je zdobędzie ( od kogo???) , a wtedy zapewne usłyszymy, że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby, że to są datki z dobrego serca, albo, że ewangelizujemy tych biednych grzeszników, którzy po prostu postanowili na starość zrobić dobry uczynek dla ukochanej Ojczyzny.

Łazarzu- nie idź tą drogą! Nowy Ekran, unikalny projekt, wielki sukces medialny zostanie użyty, niezależnie od Twoich szlachetnych, w co nie wątpię, intencji, jak chusteczka jednorazowa, do urwania paru procent głosów Kaczyńskiemu, po czym w poniedziałek po wyborach będzie porzucony i utylizowany. Dopiero co zrodzona wspólnota będzie skłócona i podzielona, połowa blogerów odejdzie w trakcie kampanii.

Ciekawe, że takie ruchy, ten ferment, nadaktywność, pączkowanie, dzielenie, pełne najszlachetniejszych intencji pojawiają się sie zawsze po stronie potencjalnego elektoratu PiS, na forach prawicowych, a nigdy na Pełowskich, czy komuszych. Najczęsciej , cóż za zbieg okoliczności, przed samymi wyborami. Czasem tuż przed ciszą wyborczą. Ostatnio paru niezależnych zbawców prawicy wystąpiło z PiS w sobotę przed wyborami, w czasie ciszy wyborczej, życząc drogim kolegom z PiSu powodzenia w wyborach, bo przecież dobro kolegów z PiS było ich najżarliwszym pragnieniem. Zapewne przypadkowa zbieżność w czasie. Dotrzeć do elektoratu PO można, ale raczej nie na „naszych” forach, lecz na „ich”. Zresztą, tam już żniwują Palikot i Kluzikot , próbowali swego szczęścia Ujazdowski, Olechowski, Piskorski, bez większych sukcesów. To czemu wam ma się udać? Jakiś jeden powód? Acha, bo „oni od góry, a my oddolnie”. No, chyba, że tak, Boże dopomóż, powodzenia.

Nie wyszło razwiedce przy użyciu wyleniałego, leniwego celebryty i partii wynajmowaczy budynków partyjnych, czyli SD, to teraz spróbują przy użyciu entuzjastycznych blogerów, którzy uwierzą, że tym razem to już na pewno się uda zbudować trzecia siłę. Nie pałą, to kijem. Drodzy koledzy, macie do czynienia z zawodowcami, którzy was rozegrają, jak będą chcieli, bo robią to całe życie. Dosłownie, całe swoje dorosłe życie rozgrywali takich naiwniaków, jak my. Dostawali za to awanse i ordery, premie i nagrody rzeczowe. Wciągną was nosem, jak senator Piesiewicz swoją „aspirynkę”. Wciągną jednym nozdrzem, a wydmuchają drugim w poniedziałek rano po wyborach.

No, dobrze, ale co możemy w takim razie zrobić? To, co potrafimy i w czym jesteśmy dobrzy. Przełamać dominację informacyjną i propagandową, uczynić NE „naszym” odpowiednikiem Onetu ( tyle, że dla ludzi z mózgiem i IQ większym, niż numer butów w numeracji angielskiej) , stworzyć nie partię, ale ruch na wzór Klubów Gazety Polskiej, czy Ruchu 10 Kwietnia, ale PRZY i RAZEM Z PiSem, przy okazji postarać się, by Niepoprawni nie pobili się z Nowoekranowcami, bo będę się musiał samookaleczyć i dostanę schizofrenii, skoordynować wielką akcje przeszkolenia i zorganizowania 50 tysięcy ludzi w komisjach wyborczych, monitorować przebieg wyborów, zbierać cząstkowe wyniki i porównywać je z ogłoszonymi…. To mało? To wiele, aż za dużo. To REALNA pomoc w walce ze złym. Można by proponować PiSowi kandydatów na listy, chociaż wiadomo, że realne szanse maja ludzie z pierwszych miejsc, a tu, jestem pewien, PiS będzie promował ludzi PEWNYCH, których zna od dawna, po doświadczeniach z rozłamowcami. To logiczne i nie ma co wydziwiać.

A po wyborach można by powoli myśleć o organizowaniu się w partię, przy założeniu, że mamy jakieś jednolite poglądy (a nie mamy), krystalizując program, struktury. Teraz, na chwilę przed wyborami i w obliczu nasilającej się kampanii nienawiści wobec opozycji (REALNEJ opozycji) to dziecinada. Albo znany w historii ruch z wielkimi tradycjami- pożytecznoidiotyzm.

Oczywiście , każdemu wolno kochać i każdemu wolno zakładac partię. Wreszcie tą Prawdziwą, Oddolną. Uwolnijcie umysły, idżcie swoją trzecią drogą, mijając bielejące kości poprzednich Jedynych Wreszcie Prawdziwych Oddolnych Partii. Ja zostanę w realu, przy realnej opozycji. Mam tylko prośbę, idźcie trzecią drogą, ale na własny rachunek, nie wykorzystując i nie niszcząc przy tym Naszego Ekranu, którego mamy być ponoć współwłaścicielami. Nie wszystkim blogerom będzie odpowiadało takie "uwolnienie umysłu". A właśnie, Łazarzu, czy ten projekt nie będzie podpadał pod działalność na szkodę spółki?

http://seawolf.nowyekran.pl/

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/users/seawolf/

http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

Paleosocjotechnika w służbie służb! Nie wystarczy Onet,
którego genezę znaja już wszyscy.Ktoś nie zna?!
Nie wystarczy interia [agora],wirtualna [chgw?]...
Już NKWD uczyło "jak to sie robi w krajach demokracji".
Przykład? A rewolucja koncesjonowana z wahadłem jako logo!!
Wahadło puszczono w ruch w Magdalence i działa!
Takie perpetuum mobile...
S24,Ścios oraz kilka innych osób..veni,vidi...fugi!!!
Nadredaktor witający chlebem i solą PJN i piszący list do
Zdrojewskiego! Był Salon24...zostało tylko 24!!Takie memento!
Teorie spiskowe,kto załozył jaki portal? Kiszczak,Dukaczewski
SB,WSI czy GRU/KGB!!
Mam program wychwytujący "ciekawskich"...nawet podczas pisania
postu na "którymś" portalu,już serwer wyświetla IP użytkownika
a ja idę za tym serwerem i wiem,kto jest taki ciekawski!
Seawolf chce zakładać w III RP nową partię? Kiedy,z kim!?
Za czyje pieniądze i po co?!
Wybory jesienne juz są policzone!!!Stanowiska rozdane!!!
Że co? Że niemożliwe? Wanda Wasilewska zostawiła przepis!
Pamiętacie referendum unijne? Działa!!!
Miłego wieczoru...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156342

ja nie chce zakładac żadnej nowej partii!!! Mam swoj PiS.

cały wpis jest właśnie o tym, a ty mi wyjeżdżasz z czymś odwrotnym. Załamac się można.

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156352

Się demokracja domaga uważnego wysłuchania każdego głosu... Vox Populi itp.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#156463

Ale ten programik by sie przydał, jak sie nazywa?Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156353

Po sieci krąży zestaw propozycji z nE.
Nie wiem, która powinno sie wybrac, bo wszystkie godne i z inicjatywy oddolnej. Autentyk:

"Wykształceni z dużych miast"
"Moc bezsilnych"
"Nędznicy i niemagdalenka"
"Pogromcy zła i debili"
"Partia zwolenników Swiętej Rodziny"
"Wariaci, fanatycy i szaleńcy"

Chłodny Żółw proponuje:
"Piękni i skromni"

Ta chyba jest najlepsza, chociaz Żółw raczej niezbyt powaznie...
Propozycji tyle, że można zrobić jakieś ładne kompilacje.
Mieliśmy Polska Partię Przyjaciół Piwa, ale Fanatyków i Szaleńców jeszcze nie było.
Tego ŁŁ chyba nie przewidział i żaden Czempiński tez nie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156358

najlepsza jest "Piękni i skromni" ;-))))

Ale jest tez frakcja Świętej Rodziny- program to intronizacja Chrystusa, Towarzystwa Jezusowe i intensywne modły.

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
2
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156379

[quote=seawolf]najlepsza jest "Piękni i skromni" ;-))))
seawolf[/quote]

Można i literacko:
Rozważni i romantyczni - (jak generałowie Czempiński i Skrzypczak).
Albo:
Duma i uprzedzenia (panowie Szeremietiew i Parys)
Długo by można, ale Żółw wymyślił najlepiej.
Piękni i skromni ma w końcu najlepszy skrót: Pis
;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#156404

faktycznie... pisałem na ćwierć-serio.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156465

z powstania NE, ale mnie tez bardzo zmrozila propozycja proby powolania nowej partii, jak sie okazalo- dla "zagospodarowania" srodowiska wojskowego. Wydaje mi sie, ze ci najlepsi zgineli pod Smolenskiem, a czy  jest jeszcze ktos godny zaufania, nie wiemy. Co sa warte rozne koalicje, wystarczy wspomniec Giertycha z jego partia czy tez Marka Jurka- pokazali kim sa. Szeremetiew tez rozbil partie Jana Olszewskiego - jednym slowem powinno byc tak jak Pan to wyjasnil - wszysc y na jedna partie. Okazuje sie, ze nadal jest mnostwo kretow, teraz ujawnil sie kolejny z Trojmiasta. Pozdrawiam Pana i dzieki.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#156366

Ten z klubu GP? Właśnie, powinien najpierw zrezygnowac z szefowania klubowi, a potem - szerokiej drogi!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156378

Właściwą misja Nowego Ekranu powinna być kontrola władzy, i informowanie obywateli.
To, czego nie robią mainstreamowe media.

A to, że ci którzy krytykują, wiedzą jak zrobić lepiej, to złudzenie.
Może i przez to trzeba przejść.

Tylko szkoda Ekranu, bo skutek będzie taki jak to opisałeś - dalszy podział po stronie niepodległościowej, czy prawicowej.

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#156357

Podzielam Twoje zdanie; pewnie morska-zimna-orzeżwiająca woda przydałaby się rozłamowcom.Nawet przysłowie o kucharkach podpowiada, że "rozmnażanie" /przez "pączkowanie"/ nic dobrego nie przynosi. Pozdrawiam-a'hoy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#156362

W przyszłej kadencji, prosze bardzo, ale nie teraz, na miłosc boską!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156375

Lepiej pisz te swoje wolfiki,nawet gdy znowu powtarzać się będą te same fruwające motylki ,bieżące baranki,wiecznie żywy bronisław i ziemia przekopana na 1 metr.
Kiedyś,dawno temu radziłem Katarynie żeby nie próbowala byc analitykiem,tylko robiła to co potrafi,nie tylko nie posłuchała ale się chyba obraziła i zbanowała.
Tobie też radzę rób to co robisz więcej niż dobrze,rozważania w temacie strategii politycznej pozostaw komu innemu.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#156364

Sam będe decydował, co piszę na swoim blogu. Jak będę chciał poznac Twoje zdanie, to Cie sam zapytam. OK?

Pozdrawiam

seawolf

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156372

ZaPOmniałem się i obraziłem Wielki Autorytet,a może nawet Celebrytę,biada mi,biada.
A tak Poza konkursem-to jest ten "poważny tekst", nad który pracowałeś od wczoraj?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#156392

Popieram Twój punkt widzenia i dzięki za trzeżwą ocenę tej całej "zawieruchy"
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy

#156368

Dziękuje i pozdrawiam serdecznie!

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156373

realistyczna ocena wyskoku NE w powołaniu nowej partii. Patronowanie Pro Militio może oznaczać, że w pewnym momencie władzę przejmie junta wojskowa i to w składzie mocno dyskusyjnym, co mnie przestaje się podobać. Wydaje mi się, że wojskowi przede wszystkim powinni zająć się zagadnieniami obecnej akcji rozbrajania armii polskiej i niszczenia zdolności obronnej kraju, gdyż na tym najlepiej się znają. A to chyba jest sprawa ważna dla Polski, nawet w warunkach papierowego pokoju europejskiego zawartego w przeróżnych traktatach.

Vote up!
1
Vote down!
0

Szpilka

#156370

A załóż se partie... Powodzenia...Mondrom i Dobrom.......

Vote up!
0
Vote down!
-1
#156371

Tak naprawdę to trzeba iść na wojnę z bolszewikami....

Vote up!
0
Vote down!
0
#156377

Skrzypczak mi nie przeszkadza, ale Dukaczewski, czy Czempiński, jak najbardziej!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
2
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#156374

Bibloteka Polskiej Piosenki

Pieśń powstańców  1863r.

Odkryłem taką perełeczkę....

Vote up!
0
Vote down!
0
#156380

To, że coś musi wypełnić lukę po prawej stronie PiS jest oczywiste. Z tym, że teraźniejsza sytuacja poprostu tego zabrania. W momencie kiedy statek tonie nie wolno odciągać ludzi od łatania dziur i wypompowywania wody, tylko po to aby obserwowali czy pomoc nie nadchodzi.

Ci co niechcą więcej głosować na PO, ale broń Panie Boże na PiS, mają tylko jedno wyjście. Zostać w domu. Oczywiście równa się to głosowaniu na PO, ale to już taka mała drobnostka. Ważne, że nie głosowali i sumienia mają czyste.

Po drugie generałowie i reszta, mogliby uderzyć sie w piersi, o ile oczywiście są Polakami, powiedzieć mea culpa, i ten jeden jedyny raz zagłosować zgodnie z nakazem chwili, a nie nakazami pro militio czy wręcz ....... innych grup nacisku.

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#156387

popieram w pełni...

Vote up!
1
Vote down!
0
#156391

Świetny tekst. Nie bez przyczyny kiedyś na ciebie głosowałem. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156395

Panie Kapitanie!!

Jest Pan dobrym kapitanem i zarazem sternikiem "swojego" okrętu na wzburzonych falach, ale i niewidocznych rafach. Mam uznanie dla ludzi, którzy potrafią dojść do mostu i zastanowić się , czy dotarcie na drugi brzeg tejże rzeki nie byłoby bardziej bezpieczne jej przepłynięcie, aniżeli przejście i do tego , gdy jest to most wiszący.Ja jakoś bezpieczniej się czuję raczej na podpartym. 

Teraz... Czyż do takiego mostu, nie jest podobny NE , który w trakcie tworzenia zapraszał tubylców na otwarcie:  z fanfarami , bibelotami i zapewnieniami, że po drugiej stronie czeka już zastawiony stół z "obżarstwem".Budowniczy i wodzirej zapewniał, że nowy nabytek jest na miarę co najmniej któregoś wieku po XX. a  łazić po nim można nawet boso. Nikt nie pytał o inwestora strategicznego, chociaż się ujawnił po jakimś czasie sam, co samo w sobie jest ewenementem w "Donaldowym Landzie".

Dla podbicia stawki ogłoszono, że tenże most został wystawiony na licytację z prywatyzacją włącznie i zostanie oddanych w ręce, a raczej w nogi tych, którzy najwięcej razy przemierzą go w jedną i drugą stronę.....Jak widzimy... zadziałało.

Panie Kapitanie, nie posądzam Pana, że się Pan zaczął ścigać z tubylcami, bo i nie musiał, ale użyto Pana  jako "przynętą" , że za Panem przejdą inni.

Niektórym, tak się to spodoe zaczęli biegać po "nagusie" aby im się pachwiny nie zapociły i tak może im to zostać.

Bogu dzięki, że Pan nie dał się rozebrać i teraz może sobie gwizdać na mostku marynarskie piosenki nawet i pod wiatr.

Chciałbym tutaj wyrazić też uznanie dla Pana Aleksandra Ściosa , za pracę, którą on wykonuje za nas i dla nas.

Polecam w dzisiejszej Gazecie Polskiej jego artykuł p.t. " SOWA idzie na wojnę", w którym poddaje dokładnej analizie te zamierzenia , które zostały już podjęte przez owo "generalskie stowarzyszenie" , oraz których możemy się spodziewać.

Definicja WŁADZY - którą podaję za Maxem Weberem:

"To taki rodzaj relacji międzyjednostkowej, gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że strona dominująca przeprowadzi swą wolę , wbrew oporowi drugiej strony."

"WYBORCA" - głosuje na osoby i partie i nie jest zdolny do przewidzenia skutków -  - swojego-- wyboru".

Pozdrawiam,,,,,,,,

 

Vote up!
2
Vote down!
0

komar

#156403

100% racji, odnośnie wpisów:

jaka nowa partia???Jaka "luka po prawej stronie PiS"???

Podział jest arcyboleśnie jasny:

1.SLD-komuchy, lewaki, byli towarzysze z Millerem na czele itd.

2.PO-partia biznesu, ludzi lojalek,umoczonych w kontakty z SB, nieczystych dorobkiewiczów, co to "pierwszy milion ukradli"

3. PSL  - praktycznie jak wyżej, tylko ludzie rolników

4. PiS - ta partia różni się WSZYSTKIM od powyższych.

Jakże trzeba być naiwnym (czy aby tylko ?), żeby wierzyć, że wyborcy PO "przerzucą" się na nową partię, która to miała by być przyszłym koalicjantem PiS.

Wystarczy, że połowa głosujących na PO zostanie w domu, a w "naszym" obozie będzie megamobilizacja, łącznie z tym co popierają niby PiS , tylko zawsze mają jakieś "ale". Jeżeli co drugi z nas (czyt. twardy elektorat PiS) zwerbuje (przekona) choć 1 osobę - sukces będzie po naszej stronie. Pytanie, czy sam PiS chce i  poradzi sobie z głębokim marazmem i fatalnym stanem naszego Kraju...?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#156412

Napiszę o swoich wrażeniach...

Wrażenie pierwsze.
Gdy patrzę na facjaty tychże jenerałków-pedałków, to jesli miałbym wybierac pomiędzy podaniem takiemu reki a pójściem do łóżka z Waćpanią z wirusem hiv, to wybrałbym to drugie.

Wrażenie drugie.
NE powstał tylko po to by pozbierac dane identyfikacyjne blogerów, którzy "za dużo" piszą o pewnej katastrofie.

Reszta jest tylko dodatkiem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156420

Dzięki Wilku za ten tekst bo może to być wiadro wody które może otrzeźwić niektóre rozpalone głowy. Wiele osób nie zgadzało się ze mną gdy mówiłem że było nas w Solidarności około 10 mln ale jednocześnie za dużo o ponad 100 tysięcy (agentów). Pchali się zarówno do zarządów jak i na ogólne zebrania oraz do krajówki. Robili swoją krecią robotę prawie jawnie a inni ich jeszcze bronili argumentując to demokracją i różnością poglądów.
Mówiłem również że osoba uczciwa jeśli jest członkiem partii to jest na równi odpowiedzialna za wszelkie zło przez nią czynione jak bandyta Kiszczak czy Jaruzel bo on legitymizuje ich działania.

PO zakładana przez służby też była przez pewien czas legitymizowana przez ś.p. Płażyńskiego, Rokitę i innych a teraz jest już zgrana jak talia kart w pokerze i POwinna być zmieniona na jakąś nową niby nie znaczoną do świeżego rozdania. Pokażcie mi jaka służba kierowana przez spółkę Dukaczewskiego pozwoli na lustrację i oczyszczenie wojska, służb specjalnych i wymiaru sprawiedliwości? Skoro PiS ma te działania w swoim programie kto kierujący z tylnego siedzenia działaniem takiej partii pozwoli jej na koalicję ze swoim śmiertelnym wrogiem? W takie bzdury chyba nawet Bolek nie wierzy choć mówi że to on rozgrywał służby z nimi współpracując.

Stosowana u nas metoda d'Hondta daje platformie czysty zysk w postaci miejsc w parlamencie zarówno gdy będą wybory dwu dniowe jak i w sytuacji gdy będzie startowało kilkanaście partii kanapowych które nie wejdą do sejmu. ŁŁ staje się więc osobą podejrzaną o krecią robotę bo nie mogę go mieć za leminga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156423

dziękuję.Nie zawiódł mnie Pan.

Vote up!
0
Vote down!
0

dor

#156431

Jakiś czas temu Nowy Ekran sam chwalił się swoim głównym sponsorem. Obejrzałam na NE spotkanie (zapis video), na którym właśnie tenże sponsor opowiadał jak dorobił się w Australii majątku oraz o tym jak inwestował w Elektrimie.
Mnie to wystarczyło. Już więcej tam nie piszę.
Zadomowiłam się na niepoprawnych.
Blogmedia mi się też podobają.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#156446

Widze ze zostalem wywolany do tablicy za rybe nozem. No to wyjasniam co mialem na myski a nie wpisalem ze wzgledu na dlugosc, w tamtym komentarzu.
1. Nie chodzilo nigdy o tresc wpisu! Chodzilo mi o SG ekranu. Jak wiadomo na samej gorze jest zawsze wielkie zdjecie ilustrujace tekst na jedynce, mozna smialo powiedziec ze ta jedynka dominuje na SG bo inne posty maja 3 razy mniejsze ilustracje.
2. Dokladnie podczas mszy beatyfikacyjnej na wspomnianej jedynce SG wisial tytol rybe nozem. Teksty o papierzu, ktorych sila zeczy bylo najwiecej, wisialy dopier pod nim. Sam fakt ze zaden tekst o JP II nie byl na jedynce, to dla mnie duzy blad ( taki wredny onet i wp mialy calutka SG tylko o beatyfikacji!) ale danie takiego tytulu to juz nie blad. To cos wiecej.
3. Identyczna sytucja byla wczoraj. Na jedynce byl jakistam tekst cezarego mecha, ale to nieistotne, wazne jakie zdjecie redakcja dala jako ilustracje. Pijak lezacy w rowie obok pusta butelka po piwie i do tego haslo "Polska do likwidacji" plus grafika znaczek PL gdzie miedzy P i L jest dopisane d. Powtarzam, w swieto Polski redakcja NE dala na jedynke na SG haslo "Polska do likwidacji". Jakim debilem trzeba byc? Az takich debilow nie ma, dla tego dla mnie to celowe dzialanie.
I tyle wyjasnienia.
Ps. Polskiej flagi to zaden portal blogerski nie "wywiesil" za to pudelek stanal na wysokosci zadania i dodal do loga bialo czerwona! Sam widzialem (zaglada tam czasami od kiedy GW prowadzila wojne z nimi, dla mnie to najlepsza rekomendacja)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#156458

Sprawdź z kim były robione wcześniejsze biznesy. Kto dostaje kredyty na lewarowany wykup bez zabezpieczeń? Ż3 tak powiem, follow the money...

Większość ludzi nawet gdy się potknie o mocne poszlaki, powie, nie, to nie może być prawda...

Te poszlaki nie tylko, że nie były ukrywane. Podetknięto ci je niemal pod nos, po to, żebyś jeśli się na to złapiesz, nie mógł się potem wycofać. Ja przecież nie mogłem się tak pomylić...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156459

Już lepiej i dokładniej nie można wytłumaczyć, dlaczego wszelkie ruchy tworzenia nowych bytów na prawicy są nie tylko skazane na klęskę, ale często celowo wymyślane, by osłabić prawicę.
Naprawdę nie trudno to pojąć.Przecież taka rolę przy każdych wyborach pełni JKM.

Dlatego absolutnie nie wierzę,że ŁŁ o tym nie wie. I dlatego jestem pewna, że A. Ścios ma 100% rację.

Korzyść z Twojej ciężkiej pracy, by wytłumaczyć, co oczywiste, jest taka, że może entuzjaści zaczną myśleć.

Pozdrawiam

Katarzyna

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#156462

Ścios ma 100% rację.

I wszelkie słowa zbędne,
w ogóle i w szczególe...

Pozdrawiam czule :)
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#156537

W dobre chęci przy zakładaniu partii można uwierzyć gdy się zakłada partie po wyborach i pracuje nad nią 4 lata do następnych wyborów. Zakładanie partii na kilka miesięcy przed wyborami zawsze szkodzi najsilniejszemu blokowi z strony do której pretenduje nowa partia.

Przed wyborami jak nigdy trzeba zjednoczenia.

Dziś jak nigdy polska prawica musi sie zjednoczyc przeciw postkomunie aby zwrócic Polsce wolność.

Gdy Polska odzyska wolność i podmiotowość będzie czas na budowanie nowych partii, które będą miały na celu rozwój Polski.

Zupełnie inna jest walka o wolność a zupełnie inna o rozwój w czasie pokoju.

P.S

Jest nadzieję na scenariusz węgierski. Trzeba to tylko dobrze rozegrać.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#156464

A. Ścios od początku to przeczuwał i nie dał sie zwieść. Cieszę się, że Ty też nie. Od jakiegoś czasu czytam twoje posty i zgadzam sie z tobą w zupełności. Dziekuję za to, że piszesz i pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156503

A co do meritum.

Niezależnie od racji i powodów, dla których miałaby powstać nowa partia, to pomysł pisania o niej i powoływania jej na kilka miesięcy przed wyborami uważam za: 1. Podejrzany, 2. Z góry skazany na niepowodzenie, 3. Szkodliwy dla PiS, 4. Nierealny. Jak kto woli.

Nie znaczy to wcale, że potrzeby takiej nie czuję, bo sama rozmawiam i wiem, że ci, którzy głosowali na PO a się zawiedli ("nigdy w życiu nie zagłosuję już na tych kłamców, zdrajców i złodziei z PO!!!") - nie oddadzą swojego głosu na PiS. Mają do wyboru:

- zostać w domu

- zagłosować na PSL lub SLD

My zaś, niepoprawni blogerzy, mamy do wyboru przekonywać, że największym zagrożeniem dla Polski jest PO i trzeba ich za wszelką cenę odsunąć od władzy i osądzić (!!!), a powrót do władzy SLD byłby dla nas, Polaków, kompromitacją. I

nna rzecz (i to bodaj najważniejsza refleksja w przedmiotowej kwestii), że NIE DA SIĘ USZCZĘŚLIWIĆ LUDZI NA SIŁĘ.

Polacy są zacietrzewieni, uparci, przekorni. Nie lubią też (zawiedziony elektorat PO) przyznawać się do błędu. Wielu też pójdzie po rozum do głowy dopiero jak zabraknie przysłowiowej kiełbasy na grilla lub benzyna będzie kosztowała 10 zł.

Mnie nie opadły jeszcze ręce w przekonywaniu i uświadamianiu, ale z drugiej strony powiem tak: jeśli ktoś nie widzi do czego zmierza jego kraj pod rządami PO, jeśli ktoś nie rozumie, że robi mu się codziennie wodę z mózgu, jeśli ktoś nie czuje się manipulowany i kompromitowany przez np. obecnego prezydenta, jeśli ktoś nie poczuł się jeszcze upokorzony jako Polak po tragedii smoleńskiej - to co mamy mu tłumaczyć??? Że co? Że po 4 latach rządów PO jest syf?

Powiem tak. W mojej ocenie wyniki tegorocznych wyborów będą zrównoważone. Powstaną jakieś zafajdane koalicje, ale PiS nie będzie partią rządzącą. Nie zmienia  to jednak faktu, że finansowa i gospodarcza kondycja Polski spowoduje sytuację, którą jeden z moich kolegów określa wulgarnie stanem "ch.j w bombki strzeli". Wtedy będzie pora na wygrywanie wyborów - bez dodatkowych partii.

Ekonomia ma bowiem taką wredną cechę, że oszukać się jej na dłuższą metę nie da, a jej wyniki nie są uzależnione od terminu wyborów.

Owszem, jest jeden ból i dramat: dla mnie PO może wygrać wybory (trudno kwestionować głosy inaczej niż ja myślących), ale pod warunkiem istnienia wolnych, zrównoważonych, obiektywnych mediów! A ponieważ takie nie istnieją - to protestuję przed Pałacem, rozdaję ulotki, przekonuję, piszę na niepoprawnych i biorę udział we wszelkiego rodzaju protestach!

Drugi obieg prasy istnieje, coraz głośniejsi są publicyści, którzy wylecieli z tv publicznej. Najlepszym dowodem, że to działa jest obecna furia i histeria tak chłoptasiów z PO jak wszelkich "zaprzyjaźnionych" telewizji.

Reasumując ten przydługi jak na komentarz wpis uważam, że cała nasza energia powinna zostać skoncentrowana na:

- wspieraniu niezależnych mediów

- merytorycznym obnażaniu zgnilizny obecnie rządzących

- propagowaniu tych faktów i informacji, na temat których prorządowe media milczą, bo uciekają w tematy zastępcze.

- obecność mężów zaufania w absolutnie każdej komisji

O ironio - najlepszym czasem na skonsolidowany atak informacyjny uważam moment objęcia nic nieznaczącej (dla przeciętnego Kowalskiego) prezydencji. Czołowi chłoptasie w PO będą zajęci stroszeniem piórek, a my - tym, co w kraju.

Uffff...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156505

Do czasu objęcia prezydencji zostało 57 dni. Tamci zajęci są chwilowo produkcją bączków i szyciem garniturów. Warto ten czas wykorzystać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156512

....no lgną te Dziewczyny do Ciebie, jak .....
a jeśli chodzi o meritum >
bardzo dobry artykuł 10- poszła . Tylko powiedz,
to "do nasz", z NP ?
czy do ŁŁ ? Jeśli do mnie- to wielki dzięki !! natomiast ŁŁ - ma już wszystko poukładane ,nic nie zmienisz. Będzie totalny atak. Kluzikopalikoty- już nie odpuszczą NE-nu.
Ale wiesz ?? dzięki,że się przebudziłeś :-))
Pozdrawiam
ps.
na ŁŁ, masz inne metody ?: przciągnij pod kilem :-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#156520