Społeczeństwo, które musi być uciskane, aby działać w obronie Ojczyzny? Polacy, obudźcie się!

Obrazek użytkownika Landryna
Kraj

Ucząc się historii, oglądając różne filmy historyczne podziwiałam upór Polaków, ich odwagę i niezłomnego ducha. Byłam zaskoczona, ile nasi Przodkowie byli w stanie poświęcić dla Polski. I tu jest pies pogrzebany- Przodkowie, byli. Zdaje się, że ostatnio duch patriotyzmu i miłość do Polski wygasły w większości moich Rodaków. Zastanawia mnie tylko, dlaczego. Czy dlatego, że wreszcie mamy naszą wolną i niepodległą Ojczyznę? To, za co walczyli u umierali Polacy na przestrzeni wieków. Czy nagle straciło to dla nas wartość? Przecież to nie ma sensu…
Analizując dzieje Polski i Polaków zauważyłam pewną zależność: Polacy uciskani = Polacy walczący o honor i Ojczyznę. Polacy wolni = Polacy mający głęboko w czterech literach sprawy własnego kraju. Dziwne zjawisko, ale jakby nie było, realne. Przecież to właśnie w czasie okupacji, wojny, stanu zniszczenia jest powód by stracić ducha, poddać się. A w czasie wolności, nieuciskania są warunki do tego by dbać o kraj, myśleć o interesach swojego społeczeństwa, wybierać najlepsze rozwiązania. Jednak historia pokazała, że u nas jest inaczej. Tylko nie rozumiem, jak to się dzieje.
Rozmyślając nad piękną historią naszego Kraju nie mogłam wyjść z podziwu dla waleczności moich Rodaków i ich oddania dla spraw Narodu. Zaczytując się w Ogniem i Mieczem i Potopie Sienkiewicza, po trzy razy potrafię czytać sceny walki. Bitwa pod Zbarażem, Obrona Częstochowy i Odbicie Warszawy to tylko kilka z moich ulubionych scen.
Następna rzecz warta uwagi, dziejąca się trochę później od Potopu Szwedzkiego- Polacy pod zaborami. Przez 123 lata trzem zaborcom nie udało się zgermanizować ani zrusyfikować Polaków. Nie zapomnieli swojego języka, kultury i tradycji. To fenomen. Te wydarzenia pokazały, że jesteśmy naprawdę odpornymi i wytrzymałymi ludźmi.
Po 123 latach niewoli, po I Wojnie Światowej, w której z resztą bardzo często Polak musiał walczyć przeciwko Polakowi, odzyskaliśmy tę upragnioną, wymarzoną wolność. Marszałek Piłsudski staje się Ojcem Narodu, dźwiga Polskę na swych barkach i prowadzi Ją ku rozkwitowi. Dyktatura, ale jaka wspaniała w skutkach ( daj Panie takich więcej).
Niedługo potem przychodzi do Polski Hitler ze swoją swastyką i chorą ideologią niebieskookiej i jasnowłosej Europy. Kilka dni po nim czerwone sowieckie świnie, jak to ktoś ujął. I znów wszystko tracimy. To co udało się zregenerować i odbudować za rządów Marszałka, zostaje ponownie zniszczone. Ale co robią Polacy? Nie płaczą, nie lamentują, nie siedzą w domach w obawie przed łapanką. Zawiązują Polskie Państwo Podziemne. Kolejny fenomen na skalę światową. Wywiad, wojsko, władza, sądy- a to wszystko pod ziemią, w ukryciu. Nikomu, oprócz nas, nie udało się założyć tak rozwiniętego państwa podziemnego. Musieliśmy działać przeciw Szkopom i Czerwonym jednocześnie. To dowodzi, na co nas stać.
Później legenda Solidarności, walka o wyzwolenie się spod chorego systemu stworzonego przez naszego odwiecznego wroga. Walka o byt, lepsze życie, wolność słowa i tradycję. Walka przeciw robieniu ludziom sieczki z mózgu, zabijaniu w nich poczucia patriotyzmu i wiary w Boga. Nie jestem w stanie tego lepiej opisać, gdyż po prostu nie potrafię zrozumieć tego ustroju.
W 1989 stało się TO! Wreszcie wolność, wreszcie demokracja. I tu chyba stało się to, o czym pisałam na początku: Straciło to dla nas wartość. Bo jak można było, walcząc przeciw komunie, wybrać sobie na prezydenta postkomunistę, który nie zrobił dla Polski absolutnie nic. I to jeszcze na dwie kadencje! Później wybory wygrał wreszcie Ten, który powinien, no ale przecież Polacy docenić Go nie potrafili. Za to po Jego śmierci, której z resztą powodów nie znamy ( jednakże wielu z nas jest pewnych, czyja to zasługa.) doszli ludzie, którzy, mam wrażenie, znaleźli się nie w tym kraju. Ach, przepraszam, pan premier był już za rządów śp. Prezydenta Kaczyńskiego, ale wtedy nie mógł jeszcze tak wiele. Za to teraz, ze swoim PrOrosyjskim zespołem- hulaj dusza, piekła nie ma! A najgorsze jest to, że Polacy sami na nich głosowali ( a może wybory zostały sfałszowane?). No, ale przecież dlaczego maja działać w interesie Ojczyzny, skoro nie są uciskani?
Patrząc na historię, na to jakie oddanie dla kraju panowało kiedyś, a jakie jest teraz, myślę czasami, że urodziłam się nie w tych czasach. No ale cóż poradzić? Widać, że Naród powoli budzi się z letargu i zaczyna przeciwstawiać się rządom obecnych " polityków". Wielu ludzi dostrzega, że tak naprawdę są to sługusy Rosji, których powinniśmy wywieźć na taczkach z Polski. Albo nie! Przywiązać sznurem do konia niczym Jan Skrzetuski Bohuna. A co potem? Nie wiem sama.
Wiem, że demokracja jest tym, o co walczyła Solidarność, i jest ona jak najbardziej słuszna, ale czasami marzę sobie, że w polskiej polityce pojawi się ktoś podobny w swych działaniach do Marszałka Piłsudskiego. Wprowadzi swoją dobrą dyktaturę i poprowadzi naród ku dobrobytowi. Bo niestety, jeżeli chodzi o wolne wybory to większość Polaków niestety się na tym nie zna. Albo chociaż, żeby program miał podobny: " Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei…" Ale to są tylko wyobrażenia. Dzisiaj, jeżeli chcemy ratować Polskę, pierwszym krokiem będą wybory. Więc Polacy, obudźcie się, proszę Was! Jak pokazała historia, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a odsunięcie od władzy ruskich pachołków nie jest trudne. Wystarczy wiedzieć, co zakreślić na karcie do głosowania….

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dzięki Piłsudskiemu mamy np. orła w koronie bez krzyża. Nieznani sprawcy też mieli się dobrze, zamordowany został np gen. Zagórski ,który wiedział o jego przeszłości itp. itd. Nie mozna budować na fałszywej historii. Z Piłsudskim to jak z Wałęsą ten też obalił sam komunizm. Zasługi Piłsudskiego dla Niemiec docenili hitlerowcy wystawiając mu wartę honorową przy jego grobie na Wawelu.

Jaką armię miała Polska przed wojną , owsianą , samolotów mniej niż Łotwa jakieś 70 szt. Człowiek ,który miał pojęcie o wojskowości gen. Sikorski musiał uciekać na emigrację.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#152150

Kazek, prawie każda twoja wypowiedź na tym portalu to stek bzdur i kłamstw i tym razem jest podobnie. W zasadzie mógłbym to olać bo z bredniami na poziomie Niesioła się nie dyskutuje, ale dzieci mogą twoje wypociny przeczytać i uwierzyć. Żadnej warty honorowej nie było, masz na to jakieś dowody poza bredzeniem tzw "radykalnych narodowców"? Te 70 samolotów to tak sobie wpisałeś czy może twój "ałtorytet" Giertych ( nawrócony na platformę ostatnio) tak twierdzi? Skąd brednie że Łotwa miała więcej samolotów? Skąd informacje że Zagórski został zamordowany? Jakieś dowody? Co wiedział o przeszłości Piłsudskiego? Może to co mu "narodowy żyd" Stroński podpowiedział? Kim był Zagórski w latach I Wojny Światowej? A o jego roli w niszczeniu lotniczego polskiego przemysłu w zarodku na korzyść Francji nie raczysz wspomnieć?
A o czystkach Sikorskiego po 1940 i o dopuszczeniu do pojawienia się w jego otoczeniu agentów sowieckich którym ufał, i którzy doprowadzili w końcu do jego śmierci zresztą to nie napiszesz?

Ogólnie, jak wszystkie twoje wypowiedzi, ta jest stekiem bzdur, mam serdecznie dość różnych znawców z obozu "narodowej d...kracji" którzy deprecjonują dokonania Polski przed wojną i poświęcenie żołnierza, a kogo hitlerowcy doceniali i z jakiego "obozu" się wywodzili ci docenieni to sobie znajdź i poczytaj.

Landryna, dzięki za mądry, uczciwy tekst, oby takich więcej:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152155

Dzięki za Twój komentarz :) Czyli jednak okazuje się, że wcale tak nie było ;D Muszę trochę poczytać o Marszałku, bo faktycznie wiem za mało.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152165

Jak najbardziej, poczytaj:) Ja nie twierdzę że Piłsudski był krystalicznie czysty, że to tylko "biała legenda" itp. Miał za uszami i to sporo, podobnie jak i inni politycy w tym okresie, ale nie znoszę gdy do obrzucania błotem jego osoby stosuje się kalumnie wymyślane w "obozie narodowym" przed wojną a później skopiowane i twórczo zaadoptowane przez szmaty z PPR po wojnie. Te "argumenty" Kazka trącą ubeckimi "radami" jak poniżać dokonania Polski przedwojennej. Zresztą niejaka Żanna Kormanowa w swoich wytycznych dla rodzącego się w Polsce stalinowskiego systemu edukacji zalecała by argumentację na poziomie Kazka stosować i propagować. Istotne jest to że to argumentacja totalnie nieprawdziwa, np Akta CAW podają dokładnie liczby samolotów, i te 70 to bzdet, podobnie jak i inne twierdzenia na temat Polski przedwojennej wg endecji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152166

Pewnie masz rację. Nie miałam okazji bardziej zainteresować się osobą Marszałka. W tym, co tu napisałam chodzi mi głównie o to, jak sprawnie postawił Polskę na nogi, że w ciągu dwudziestu lat odbudował to wszystko. Co zrobił dla Niemców to zrobił, trudno. Różni są ludzie. Czasami mogłoby się nam wydawać, że ktoś jest najbardziej krystaliczną osobą, a później okazuje się, że swoje za uszami ma. W każdym razie zasługi Polsce oddał niemałe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152162

... banalnie proste.

Albo jesteś na emeryturze, albo jeszcze uczęszczasz do szkoły.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#152191

Polska zaraz po I wojnie światowej miała po Francji najwięcej samolotów w Europie.

Info. o 70 samolotach pochodzi ze szwajcarskiego rocznika statystycznego z 1935 roku. Czy ktoś słyszał o polskich eskadrach lotniczych w 1939 roku???

Wałęsa podobnie jak Piłsudski to fałszywe życiorysy. Można też do tego portalu mieć pretensje ,że niszczy najbardziej znanego Polaka na świecie (żyjącego) laureata Nagrody Nobla co obalił komunizm etc.Są jednak ludzie ,którzy wiedzą jak było i nie mają lekko np.Wyszkowski.

 

O Piłsudskim co nieco tutaj:

http://marucha.wordpress.com/2011/02/10/pilsudski-%E2%80%9Esalvator%E2%80%9Dczy-%E2%80%9Ebonaparstek%E2%80%9D/#more-9761

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#152232

Nie chcę by to stawała się dyskusja o samolotach ale: "Czy ktoś słyszał o polskich eskadrach lotniczych w 1939 roku???" odpowiadam: Tak, ich bohaterscy piloci i ci piloci luftwaffe których byli przez te "nieistniejące eskadry" zestrzeleni. To tak na początek, bo trochę by się tych "słyszących" uzbierało,żeby nie wspomnieć o kilku tysiącach historyków.

Jeśli chodzi o Wałęsę to nie ma żadnego porównania z Piłsudskim, Na temat Piłsudskiego mamy całą masę rzetelnych opracowań ( nie bredni Giertychowców, rzetelnych opracowań) obszerne relacje, DOKUMENTACJĘ ARCHIWALNĄ! wspomnienia, perspektywę historyczną pozwalającą ukazać jego czyny itp. Na temat Wałęsy mamy hagiografię napisana przez jego kapciowych, zero archiwaliów, aaaaadaś i sam bolek zadbali by tego nie było, nie mamy badań biograficznych poza pracą Zyzaka, da facto mamy niewiele. Jest jedynie perspektywa oceny ich czynów, i z całym szacunkiem, czyny Piłsudskiego można rzeczowo ocenić w dużej mierze pozytywnie, a jakiegokolwiek czynu pozytywnego Wałęsy nie potrafię wskazać. Więc porównanie tych postaci jest w zasadzie niemożliwe mając do dyspozycji to co mamy.

Co do tego bloga to takie "źródło" jest tyle warte co prace Giertycha na podstawie których ten wpis powstał. To równie rzetelne i bezstronne jak "oceny Polski sanacyjnej" Bieruta i tyle w temacie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152283

Piłsudski to niechluj, dziwkarz, sługus Niemców i Żydów, bezideowy ignorant itp.itd. Te "argumenty" to w sumie bzdety, przy genialnym odkryciu historycznym, że w negocjacjach z bolszewikami mogliśmy uzyskać lepsze granice niż z nimi walcząc. Można naprawdę pęknąć ze śmiechu, gdyby to nie było przerażające - że ktoś po 50 latach komunizmu w Polsce może napisać takie kretyństwa. Cóż - jak nas zapewniali od lat "postępowi" historycy - bolszewicy to były takie gołąbki pokoju. I jakbyśmy z nimi ponegocjowali to by nam dali granice przedrozbiorowe a może jeszcze by coś dorzucili np. Inflanty. Bo przecież to wraże pomówienia różnych faszystów, białopolaków, burżujów i innych wsteczników, że jakoby celem Lenina, Stalina było doprowadzenie do rewolucji europejskiej po trupie Polski. Takim pomówieniom miłujących pokój przywódców radzieckich o niecne cele - mówimy stanowcze NIE!
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#153074

Juz samo to skojarzenie jest niesmaczne...

...podobnie jak Pilsudski to falszywe zyciorysy.

Jak mozna przyrownywac bolka do sp.Marszalka ?????

Czyzby kolejny zaczadzony ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#152287

Piłsudski jak dochodził do władzy w zamachu majowym to zginęło od 560 do 800 ludzi.

Gdyby był taki dobry to Polska nie rozpadłaby się w 1939. Niestety prawda o Piłsudskim jest inna niż potoczne wyobrażenie. Dokładnie tak samo jak o Wałęsie.

Jeżeli chodzi  o polskie eskadry lotnicze w 1939 to bez żartów.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#152395

Hej, hej- ho, hej !

Proponuje przy tym poziomie pozostac :-)))))))))))

hej, hej...hopla ?????

Zadnej lektury nie polecam,
gdyz "ucho od sledzia mi mowi"
ze...strata czasu :-))))))

re:Pilsudski jak dochodzil do wladzy...

Jak dochodzil, to jest wiekszosci wiadome :-)

a jezeli chodzilo w tym miejscu o slowo "GDY",
to nijak sie ma do przewrotu majowego...

I nie zebym jakas dyskusje prowokowal,
gdyz
gdy czytam Wasci posklejane "trzcionki" :-))))))))
to i te samoloty nie wytrzymuja naporu...

ZA.:-))))))))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#152432

Haha :D Dziękuję za miły komentarz :)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152449

Polecam wszystkim czytanie i poznawanie prawdy bo jak mówi Chrystus " poznacie Prawdę a Prawda was wyzwoli" ze złudzeń min.o Piłsudskim.

Historia jest bardziej skomplikowana niż budowa cepa.

 

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#152481

Cóż, nie miałam zamiaru, żeby ten tekst był głównie o Marszałku. Chodziło mi przede wszystkim o tę przywarę Polaków, którą opisałam w tekście. Niemniej jednak, dziękuję za komentarze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152562

Bez urazy czlowieku :-)

Tylko nie pisz prosze wiecej takich bredni...
Sp.Marszalek Pilsudski podobnie jak sp.Pan Dmowski byli wielkimi Polakami i tu nie ma miejsca na jakies brednie i osobiste wycieczki...

serdecznie pozdrawiam :-)

Krzysztof.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#153023

...... ja wiem,że jesteś 0K ! Gość... Tylko ,proszę powiedz, gdzie , kiedy i jakie Gwiazdy, powiedziały,że Ci Wielcy Polacy- byli bez skazy ... ?? Kazek... to tylko Ty i ja jesteśmy, jak Diamenty...
Pozdrawiam... i bez urazy . :-)))))
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153027

Dmowski ok, a Piłsudski be?

To ja się pobawię w adwokata diabła przez chwilę.
Jak zachowała się endecja w 1905 roku?
Tzw. Narodowy Związek Robotniczy, który specjalizował się w zwalczaniu (bodajże 300 ofiar w samej Łodzi) działaczy PPS?
Taka mała współpraca z caratem czyżby w tłumieniu rewolucji - również na ziemiach polskich?

A początek I wojny i deklaracja endecji o ich nadziejach na zjednoczenie całej Polski pod berłem Mikołaja II?

I - zanim ktoś skomentuje w odpowiedni sposób" modne jest w pewnych kręgach wieszanie psów na Piłsudskim i "odkłamywanie" historii.
Ile w tych zarzutach pod adresem Marszałka prawdy?
A ile w tym co napisałem powyżej?
(Chętnych mogę odesłać do źródeł, i tak potraktowałem sprawę ulgowo, nie piszą o sobie tzw. Agenta D, na żołdzie carskiej ochrany...).

Ostrożnie.

I - paradoksalnie - ja się w pełni zgadzam z jedną w wypowiedzi powyżej. Obaj panowie mieli na celu dobro Polski - inaczej rozumiane.
Wymienione fakty przytoczyłem ot tak, dla uzyskania pewnego dystansu...

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153029

..... za Wpis, już Ci dziękowałem... Ale, specjalne podziękowanie za Najfajniejszy portret Marszałka ... Serdecznie dziękuję..
Przyjeżdżaj do Polski...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153040

..... za Wpis, już Ci dziękowałem... Ale, specjalne podziękowanie za Najfajniejszy portret Marszałka ... Serdecznie dziękuję..
Przyjeżdżaj do Polski...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153041

Uwierz mi, bardzo chciałabym wrócić, na prawdę. Tęsknię bardzo do domu, serce mi się rwie do Ojczyzny. Ale jak na razie, tu gdzie mieszkam jest jedna z najlepszych sytuacji finansowych na świecie. I tylko z tego powodu muszę tu zostać. Przykre, ale prawdziwe niestety.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153157

To Ty chlopie ???
Kolega zza miedzy ? o ile pamietam,
inter.konwersacje sprzed dwoch lat,
czy cos kolo tego...

serdecznie pozdrawiam...

Naturalnie jestem zagozalym pilsudczykiem,
ale do glowy by mi nie przyszlo,
by wieszac psy na sp.panu Dmowskim.
Dlago Kazek mnie nieco poirytowal tymi bzdurami...

Irytujace jest rowniez,
iz endecja do dnia dzisiejszego czyni krecia robote
i ja bezustannie zastanawiam czemu i komu to ma nadal sluzyc ????

Czasami, pewnie mozna sie droczyc o polityczne niuanse,
lecz w dobie zagrozenia nie powinno byc podzialow...,
i wlasnie tego u endecji nie calkiem rozumiem.
Tej ich nienawisci a priori..., szczegolnie po tylu latach,
ba nawet dzisiaj kreuja nowy narybek...
i jakze wielu sie daje na to nabrac.

pzdr.ZA

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#153046

Myślę, że wątpię czy "ja to ja" - chociaż - cholera wie :).
W sieci, pod tym pseudonimem "istnieję", no coś około 2 lat.
"Max" za bardzo oryginalny nie jest...
Ale, za chińskiego boga.... ;)
Jakieś detale?

A co do samego meritum - ja tylko przypomniałem jakie "psy" z kolei wieszali na Dmowskim. Ja nie odsądzam go od czci i wiary absolutnie, chociaż idee Piłsudskiego osobiście mi bliższe.
Wiele jest na rzeczy z tym specyficznym podejściem współczesnej endecji i nie rozumiem tego (a raczej nie chcę zrozumieć, bo od razu mi do głowy przychodzi myśl: a kto na tym skorzysta).

tak czy inaczej

pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153050

O ile pamietam,
to gdzies przed rokiem albo dwoma wymienilismy tutaj kilka mysli,
albo ?
Kolega wowczas cos o niemcach,
ze tam mieszka
czy jakos tak...?
Albo to nie o niemcach bylo :-)

Moze sie myle,
wiadomo u mnie - wiek dojzaly,
skleroza i takie tam :-)))

No tak czy inaczej,
serd.pzdr.

Ps.mysle jednak, ze sie nie myle,
juz wowczas przerobilem Cie na Max-ia :-)
ZA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#153061

Na niepoprawnych jestem - no już trochę czasu :).
"Max-ia" pamiętam :), ale widać u mnie też coś pamięć szwankuje (już?? ;).

Natomiast, o tym pamiętam :), mieszkam tutaj, w "vaterlandzie" bardzo dawno nie byłem.
"Zdecydowany amator"- coś mi to mówi...
Za luki w pamięci przepraszam :)).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153070