Jastrzębie Kaczyńskiego zdobytej władzy już nie oddadzą

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Ale dziś, po wyborach, wszystko wskazuje na to, że to jednak Macierewicz pokieruje za kilka tygodni polską armią. Powodów jest kilka. Gowin zaszkodził sobie u szefostwa PiS wypowiedziami dotyczącymi swych ministerialnych planów. Według naszych rozmówców chodzi m.in. o wypowiedź dotyczącą finalizowanego przetargu na śmigłowce dla armii. Rząd PO wybrał do ostatecznych negocjacji Caracala produkcji francuskiego koncernu Airbus Helicopters. Cena za 50 śmigłowców, przeszkolenie personelu i symulatory ma wynieść ponad 13,3 mld zł.Politycy PiS krytykowali tę decyzję. W kampanii Macierewicz zapowiadał nawet, że w razie zwycięstwa rząd PiS się z niej wycofa. Tuż po wyborach Gowin oznajmił jednak w Radiu Zet: – Nie twierdzę, że przetarg na śmigłowce dla polskiej armii na pewno będzie unieważniony. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, przyjrzeć się, jak daleko poszły zobowiązania polskiego państwa. Bo rząd się zmienia, a państwo jest jedno.To była jednoznaczna sugestia, że Gowin jest skłonny dogadać się z Francuzami. – Słowa Gowina były niedopuszczalne – uważa wysokiej rangi polityk PiS, typowany do rządowego stanowiska.„..(źródło )

Michał Szułdrzyński Kaczyński stawi ana jastrzębie „....”choć ostateczny kształt gabinetu wciąż nie jest skompletowany i do ostatniej chwili może się zmienić, wiele wskazuje, że Jarosław Kaczyński postanowił postawić w kilku sprawach na jastrzębie. W Ministerstwie Obrony ma się znaleźć Antoni Macierewicz „...”– Macierewicz musi wejść do rządu. To PiS i Kaczyński wygrali wybory, a nie Beata Szydło – mówi nam polityk prawicy. – PiS jest coś winne swoim wyborcom.Wiele wskazuje na to, że do rządu wejdzie Zbigniew Ziobro. Na prawicy spekuluje się nawet, że obejmie ten sam resort co dziesięć lat temu – sprawiedliwości. – Nie będę komentował negocjacji personalnych, to byłoby nielojalne – ucina sam Ziobro.”...”W MSZ PiS postawiło na Witolda Waszczykowskiego, który uchodzi za większego jastrzębia niż wymieniany wcześniej w tym kontekście Kazimierz Michał Ujazdowski. Energetyką ma się zająć Piotr Naimski. „...”Ale w PiS popularny jest też drugi pogląd. – Tworząc rząd, PiS nie może się kierować wyłącznie chęcią zyskania sympatii liberalnych mediów. To droga donikąd – słyszymy.O tym, w którą stronę pójdzie partia, zdecyduje Jarosław Kaczyński. Coraz głośniej mówi się w PiS, że traktuje on rząd Szydło jak zderzak, który za kilka miesięcy będzie można wymienić”...(źródło )

"New York Times" pisze o wyraźnym skręcie na prawo, "Wall Street Journal" analizuje wpływ zwycięstwa PiS na przyszłość Unii Europejskiej, a portal Politico zwraca uwagę, że przyszły premier nie będzie najważniejszym politykiem w Warszawie. „...”Nowojorski dziennik podkreśla, że skręcając na prawo Polska dołącza do innych państw naszego regionu, a o skali tego zwrotu świadczy nieobecność lewicy w nowym parlamencie. "Wall Street Journal" zauważa, że przez ostatnich 8 lat Polska była bliskim sojusznikiem Niemiec i popierała dalsze jednoczenie Europy. „...(źródło)

Wybory parlamentarne w Polsce wygrali przyjaciele premiera Węgier Viktora Orbana, który może teraz liczyć na sojuszników w Unii Europejskiej – ocenia węgierska prasa sondażowe wyniki niedzielnego głosowania. „...(źródło)

Niemiecka prasa krytykuje wyniki wyborów: Erdogan zrobił z Turcji paranoiczny kraj'...”Problemem nie jest ani turecki system polityczny, ani AKP, która rządzi krajem od 2002 roku, przez większość tego okresu całkiem skutecznie - pisze „Sueddeutsche Zeitung”. Problemem jest prezydent Recep Tayyip Erdogan”...(źródło )

-----------

Mój komentarz

Postawienie przez Kaczyńskiego na jastrzębie jest najlepszym świadectwem jego wiarygodności .Największym niebezpieczeństwem dla PiS i dla Polski jest dostanie się do władzy osób niezdecydowanych , koncyliacyjnych , akceptujących zastany porządek ,gotowych do kompromisów. Polska i społeczeństwo polskie jest w trakcie brutalnej ,bezwzględnej ,totalnej wojny kulturowej ze strony lewactwa i gospodarczej napaści ze strony Niemiec, które w jej wyniku chcą pokonać Polskę i sprowadzić ją do pozycji swojej koloni zgodnie z planem budowy Mitteleuropy .

Niemcy w tej chwili chcą przeczekać Kaczyńskiego, liczą na miękkich polityków , którzy utrzymają status quo w Polsce. A jak pokazuje przykład jastrzębi Węgier Orbana i Turcji Erdogana zdecydowanie może zapewnić władze na kilka kadencji . Zniszczyć lewackiego przeciwnika.

Kaczyński i jego jastrzębie już w tej chwili muszą myśleć o zniszczeniu opozycji i doprowadzenia do takiej sytuacji, aby w kolejnych wyborach dostać większość konstytucyjną .

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 

 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)

Komentarze

Każdy ma także dziś inne pragnienie

Gowin to PO więc proszę go studzić

A nie wpychać do prawicowych ludzi

Waszczykowski to jest  jastrząb bez głowy

Chce nas w puste pakty wpychać gotowy

Czas nam pokaże kto będzie na czele

Czy Prawica katolicka czy ciele

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1497621