Po co MatkaKurka tak usilnie zwalcza Pawła Kukiza?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Pytanie to zadałam sobie dzisiaj po przeczytaniu ostatniego tekstu MatkiKurki "Był sobie Kukiz i to se ne wrati" {]]>TUTAJ]]>}.  Znany bloger stwierdza, że:

  "Pawłowi Kukizowi życzyłem jak najgorzej, gdy tylko się zorientowałem, że mamy do czynienia z kompletnym politycznym ignorantem, do tego człowiekiem, który z jednej strony pyskuje w Internecie, a z drugiej daje sobą miotać od lewa do prawa i gubi się w codziennych realiach życia. Wszystkie polityczne dyskwalifikacje uzupełnia skłonność do alkoholu i spontaniczne wyrzucanie żalów z wątroby, o ile nie zabraknie połączenia z siecią, bo inaczej się nie da. Jako posiadacz większości wymienionych wad charakteru, z wyjątkiem poddawania się mistrzom ceremonii, wiedziałem, że los Kukiza jest przesądzony. (...)

   Dobrze się stało dla Kukiza, dla mnie, dla Ciebie i dla Niej, dla nas wszystkich, że ta niedojrzała. występująca tylko w „murzyńskich” krajach, inicjatywa pseudo polityczna skończyła marnie. Wieszczę koniec nim koniec nastąpił, bo warunkiem istnienia wszelkich samozwańczych grup nieformalnych jest wsparcie centralnego układu. (...)  Kukiz był eksperymentem, nieświadomym narzędziem politycznej rozgrywki. Wyrósł całkiem przypadkiem, wyniesiony przez lokalnych cwaniaczków związanych z centralnym Grześkiem.".

  No cóż, MatkaKurka poświęcił wcześniej kilka notek Pawłowi Kukizowi, zarzucając mu, iż jest marionetką sterowaną przez "samorządowców" z Dolnego Ślaska [a w istocie przez Schetynę].  Gdy Kukiz odczepił się od tego towarzystwa i dobrał sobie innych ludzi - MatkaKurka ma o to pretensje i wieszczy koniec Kukiza.

   W rzeczywistości Kukiz zachowuje się raczej rozsądnie.  Panowie Raczyński i Hałaczkiewicz wykazali się skrajną niekompetencją na słynnym spotkaniu w Hybrydach {]]>TUTAJ]]>}.  Na miejscu Kukiza też bym ich pogoniła.  Kukiz zdolal dobrać sobie innych współpracowników  {]]>TUTAJ]]>}, a 30 lipca stworzył Radę Społeczną swego ruchu {]]>TUTAJ]]>}.  Powstal też Komitet Wyborczy i Komisje Referendalne.  Coś z tego może być.

  Ostatnie dni Kukiz spędził na Wybrzeżu koncertując tam i namawiając wczasowiczów do udziału w referendum {]]>TUTAJ]]>}.  Moim zdaniem Kukiz dał się nabrać Komorowskiemu na to referendum i za to zapłaci.  Mam tylko nadzieję, ze niezbyt drogo.  Zauważmy też, że mamy do czynienie z nagonką na Kukiza ze strony mainstreamu i sondażowni.  Nic dziwnego - w potencjalnej koalicji z PiS to on jest słabszym ogniwem.

  Nie rozumiem tylko, czemu tak rozgarnięty bloger jak MatkaKurka daje się używać "systemowi" w tym celu.  Rzecznik Kukiza powiedzial ostatnio {]]>TUTAJ]]>}:

  "Miłosz Lodowski, Rzecznik Ruchu Pawła Kukiza: Dziwaczne byłoby, gdyby system, z którym Paweł poszedł na wojnę, pozostał bierny. Szczególnie, gdy został zupełnie zaskoczony ogromnym poparciem dla Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich. Kukiz otrzymał 21 procent, a ten sukces stał się również katalizatorem wygranej Andrzeja Dudy. Sytuacja wymknęła się systemowi III RP spod kontroli, nikt się na to nie przygotował. Ogromną panikę widać w kręgach rządowo-medialnych. I dlatego na siłę szuka się haków, kłótni, próbuje się stworzyć wokół Ruchu Pawła Kukiza atmosferę aż ciężką od oskarżeń wobec lidera. W naszej ocenie to jednak nie jest w żaden sposób dziwne, ani zaskakujące.".

  Rowniez wypowiedzi samego Kukiza stają się coraz bardziej dojrzałe, na przykład te na temat manipulacji {]]>TUTAJ]]>}.  Uważam, iż Kukiz ma szansę uzyskania 10-12% głosów, wejścia do Sejmu i odegrania tam pozytywnej roli.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (18 głosów)

Komentarze

wiedzi P. Kukiza. Co do MatkiKurki zaś, to jego blogerskie prawo,. widocznie tak uznał.

Osatni sondaż : PiS 45, PO-24, Lewizna z Trupem  10,5 ( każdy nowy twór na starcie dostaje fory, sądżę, że wymaganych 8 % jako koalicja raczej nie osiągną, że) Kukiz 5,5% , ale wiadomo, że po 20 i i wyciszeniu plus te wszystkie zawieruchy z jego dawnymi sojusznikami zjazd musiał nastąpić. Niemniej zgadzam sie z Tobą, że pewnie na te realne 10-12 może liczyć.choć frekwencję w referendum widzę czarno.Bronek na odchodnym go ugotował.

pzdr

Vote up!
11
Vote down!
0

antysalon

#1490010

...bo takie jego prawo i uroda, Kukiz wejdzie i odegra coś dobrego, ale z Kukizem i innymi wchodzą różnej maści "przebierańcy", którzy tez mają do odegrania swoje role.....

Vote up!
13
Vote down!
0

zimny drań
 

#1490011

Pani Elig stweirdza, ż Paweł Kukiz "odczepił się od centalnego Grześka". Tu się nie zgodzę.

No cóż, MatkaKurka poświęcił wcześniej kilka notek Pawłowi Kukizowi, zarzucając mu, iż jest marionetką sterowaną przez "samorządowców" z Dolnego Ślaska [a w istocie przez Schetynę].  Gdy Kukiz odczepił się od tego towarzystwa i dobrał sobie innych ludzi - MatkaKurka ma o to pretensje i wieszczy koniec Kukiza.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1490015#comment-1490015

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Od Schetyny nie można się odczepić, ponieważ on sam jest wytworem i baronem układu wrocławskiego.

Ośmiornica nie odpuści Kukiza.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1490015

Byloby dziwne, gdyby nie zwalczali - wszak on jest antysystemowy i antyukladowy.

Zadziwia( w pozytywnym sensie) podejscie PiS-u do Kukiza - jest ostatnio nadzwyczaj dojrzale - i po "szalenstwach" posel Pawlowicz wypowiadajacy sie na temat  czlonkowie PiS sa nad wyraz ostrozni.

Najpewniej zdaja sobie sprawe, ze bez Kukiza - choc, wygraja wybory - to byc moze nie beda w stanie stworzyc samodzielnie rzadu wiekszosciowego, a gdyby sie im to udalo (byloby to w dzisiejszej sytuacji rozwiazanie najlepsze) - to na pewno beda potrzebowali sojusznikow do zmiany Konstytucji.

Vote up!
3
Vote down!
0

mikolaj

#1490028

Nikt go (PK) nie zwalcza, sam się pogrąża - brakiem programu, chwiejnościa, polityczną amatorszczyzną, intelektualną pustką.

Miałkość, nijakość, minoderia - ot, co.

tu wypowiedż "centralnego grześka" najwyrazniej układ wrocławski ma sie dobrze

a tu kwilenie u stokrotki

 

Vote up!
9
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1490037

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490041

Kukiz ma dobre intencje, a takimi czasem, albo z reguły jest piekło brukowane.

Vote up!
6
Vote down!
0

emilia plater

#1490065

nie każdy wie co to "firma", ale z jednym sie zgadzam. kto raz.....ten butami do przodu. Kropka.
Jego kolega z ZEN. +G.S.P

Vote up!
5
Vote down!
0

emilia plater

#1490066

...I wielu, wielu innych, co do których mamy już pewność, że zostali "usunięci" i nie za to, ze sie "wychlili", tylko za wiedzę którą posiadali i którą mogli sie  podzielić przechodzac na naszą stronę..... a czsem "znikali" ku przestrodze, dla pozostałych....

 

Vote up!
0
Vote down!
0

zimny drań
 

#1490206

Bardzo wymowne te filmiki.

Szczególnie ten drugi z jajami z in vitro. A w ogóle to i z kwestii dopuszczalności tego procederu.

To co, to ktoś sobie bierze szkiełko do sypialni i ma wtedy dokonywać wyboru, czy to dopuszczalne jako równowartościowe? Bo tak by wyglądało po błazeńskim występie Kukiza.

Czy raczej chodzi o uznanie przez Obywateli, że można dopuścić aby z pieniędzy podatników lewactwo robiło eksperymenty insemizacyjne i to na masową skalę jeszcze bardziej ruinując już właściwie zbankrutowaną państwową ekonomię? Tymczasem to są jeszcze  gigantyczne pieniądze wyrzucane w błoto, a jego to nawet nie rusza, tylko robi sobie podśmichujki.

I taki element się pcha do polityki? Toż to tylko pompowany pajac.

A w pierwszym filmiku Schetyna wyraźnie mówi, że Kukiz idzie do polityki żeby dokonywać w Polsce zmany - i antysystemowej i antypisowskiej - bo być od razu na prawo od PiS. To znaczy nie antylewacość, a antypisowskość, a ośmieszanie wszystkiego, co poważne. Całe to zamieszanie powoduje tylko skupianie się wokół Kukiza szumowin i populistów.

Nadto żadne JOWy (same w sobie choć lepsze DOWy (dwumandatowe z okręgu)) nic nie dadzą bez UPRZEDNIEGO porozbijania mafii i sitw - inaczej je tylko zacementują.

Polsce nie są potrzebne zmiany odgórne (wojny na górze itp), organizacje i ruchy obywatelskie. Tymczasem Kukiz ma do zaproponowania nawet nie organizacje i ruchy społeczne, tylko wręcz ruch patologii populistycznej i  wciąż zakonserwowaną systemową poprawność polityczną.

A więc chodzi mu nie o zmianę ku dobru, ku czystym ideom, a o zamieszanie, by odwracać uwagę polskiej społeczności od spraw poważnych - by ktośtam miał łatwiej łowić ryby w mętnej wodzie. I to ktoś wcale nie działający dla dobra i dobra wspólnego Polski i Polaków...

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
2
Vote down!
0
#1490073

 

cóż... mamy problem, co prawda  Miłosz Lodowski naświetla nieco sprawę, tylko czy rzecznik jest w stanie przemówić Matce Kurce do rozumu:)))

to może ja zaapeluję...Matko Kurko polub Kukiza, co Ci szkodzi?:)))

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1490075

A ja moze nieco inaczej. Kukiz już raz sie przysluzył nam Polakom , Polsce. Bardzo prawdopodobne , ze to w duzej mierze dzieki niemu , mamy nareszcie naszego Polskiego Prezydenta Andrzeja Dudę. Jako potencjalny i chyba na dzien dzisiejszy jedyny potencjalny kandydat na koalicje z PISem , jest wściekle atakowany przez milościwie nam panujacy system. Moze wlaśnie dzieki takiemu sojuszowi PISowi uda sie zmienić konstytucję, co jest podstawa do dokonania prawdziwych , dużych przemian  oczekiwanych przez nas Polaków. Ale dlaczego starają sie go zniszczyć  ludzie z drugiej strony rządzacego systemu , z naszej strony , tego zupelnie nie rozumiem, to dla mnie jest  tajemnicą. Niech oni przyjrzą sie Ruchowi Kukiza i jego posunieciom w ostatnim okresie, niech przyjrza sie wypowiedziom Kukiza odnośnie Jarosława Kaczynskiego , czy PISu w ogolności, niech zbędnym atakiem ( juz to za nich robią rządzący) nie rozbijaja jedynej chyba nadziei na przyszly  sojusz konstytucyjny. Nie pomagajmy systemowi, poczekajmy spokojnie jeszcze do wyborów. A moze by tak Kukizowi pomóc?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1490091

Proponuję raczej polubić MatkęKurkę, wczytać się życzliwie w jego argumenty, potem poczekać, jeszcze raz przeczytać, przemyśleć...

Ponieważ polubić Kukiza, niestety - na siłę się nie da. Nie ma on fundamentu. Niestety, wyśpiewa wszystko.

Nie widzę sensu pomagać mu w tym .

Vote up!
2
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1490095

"Jako potencjalny i chyba na dzien dzisiejszy jedyny potencjalny kandydat na koalicje z PISem , jest wściekle atakowany przez milościwie nam panujacy system."

Koalicji nie wolno popierać żadnych. Są wbrew demokracji. To antydemokratyczne zmowy, kiedy demokracja to wzajemne przekonywanie się do swoich racji.

Nie tylko prawo, ale i demokracja są tylko służebnymi wobec rozumu (który stoi na straży racji), a który jest jedną z najważniejszych ludzkich wartości składających się na prawość.

Racja zaś jest tam gdzie jest, a nie tam, gdzie chciała by ją widzieć większość. Tym bardziej więc władza, która stoi nad ową większością. Taki układ demoralizuje władzę, sprawia, że przestaje być służącą demokracji, przestaje walczyć o "równanie w górę" tych, co są aktualnie słabsi, a przeciwnie, łącząc się w zmowy dające siłę, staje się "równającą w dół", a więc faszystowską (za atrapą demokracji).

Miejmy nadzieję, że ten, co wygra wybory, nie będzie szukał koalicji

"Moze wlaśnie dzieki takiemu sojuszowi PISowi uda sie zmienić konstytucję, co jest podstawa do dokonania prawdziwych , dużych przemian  oczekiwanych przez nas Polaków.

To złudzenie.

Słowo sojusz ma podstawowy synonim "związek". Związek zaś to sprawa poważna - np. "Co zwiążecie na ziemi, będzie związane i w niebie". Tymczasem populistyczny ruch Kukiza i sam Kukiz to byty niepoważne. Skutkiem takiego związku może być tylko destrukcja.

Tym bardziej nie ma tu z kim rozmawiać w tak poważnej sprawie jak Konstytucja.

Pozdrawiam

miarka.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1490097

PO, PSL, SLD, Ruch Palikmiota, Polskę Petru?  Żryjmy sie jak zwykle na prawicy. Szkoda , ze dopiero teraz . Tak Kukiza znacie i oceniacie   ?. Trzeba tak bylo wcześniej. I pewnie nie mielibyśmy teraz Naszego Prezydenta . Ale mielibyśmy satysfakcję co? że komuś przynajmniej dokopaliśmy. A że moze nie temu, co bylo trzeba? Nieważne.  A po co sojusze? Już raz PIS wygrał i nie mogł wiele zrobić bo nie mial poważnych sojuszników. A lewica potrafi się żreć między soba , ale i zjednoczyc przeciwko wspolnemu wrogowi. Niestety nie wystarczy mieć rację . Trzeba mieć możliwość ją wprowadzić w życie, a to już trochę inna para kaloszy. Proszę mi wskazać jakąś realna silę , na ktorej glosy  PIS po ewentualnym wygraniu wyborów , moglby liczyc np przy probie zmiany konstytucji. Ze PIS projekt nowej konstytucji juz teraz ma ( przynajmniej w zarysie) wierze. Ale czy wygra z odpowiednia wiekszością? Torpedowanie ruchu Kukiza, za ktorym stoja wyborcy ktorzy nie chca glosować , ani na PIS , ani na PO,   tylko dlatego , ze Kukiz nam sie nie podoba, jest po prostu szkodliwe.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1490143

Zupełnie pominąłeś to, co pisałem o koalicji, czyli uparcie trwasz w stereotypie myślenia, który zaprowadził mas na skraj przepaści – i jeszcze chcesz iść w tym kierunku.

A więc powtórzę: koalicje to zabójstwo demokracji, koalicje to przestępcze zmowy, koalicje to faszyzm.

Jak nie będzie koalicji, to my nie zawiążemy koalicji, ale i opozycja się nie zmówi. Będą przy głosowaniach projektów ustaw, czy w pracach komisji dyskusje merytoryczne, wygra mądrość, wygrają opinie obywateli przekazywane posłom, wygra demokracja.

Co do Konstytucji, to wybrany będzie taki jej wariant, który zarekomendują najpotężniejsze ruchy i organizacje obywatelskie, a więc i cieszące się największym poparciem społecznym. Tu akurat głos partii politycznych niewiele się liczy.

Mówienie o “PO, PSL, SLD, Ruchu Palikmiota, Polsce Petru” jako o potencjalnych koalicjantach to w ogóle żenada. Należałoby raczej naciskać na PKW, żeby tych przestępczych organizacji upozowanych na partie polityczne, a w rzeczywistości mające na celu partyjniactwo i prywatę oraz zdradziecką działalność antypolską demoralizatorską i deprawatorską, w ogóle nie dopuściła do udziału w wyborach, w ogóle nie rejestrowała ich list kandydatów.

Co do Kukiza, to twierdzenie, że bez niego “pewnie nie mielibyśmy teraz Naszego Prezydenta”, to tylko propaganda naszych wrogów, propaganda błędna.

W pierwszej turze głosowało na niego ok. 20 % głosujących. To dużo, ale później ich głosy podzieliły się. A więc równie dobrze podzielić się mogły od razu. Ale to nie wszystko, bo gdyby podzieliły się od razu, to ci, co by zagłosowali na Dudę w pierwszej już rundzie byliby z pewnością wierniejszym elektoratem Dudy, jak ci, co zagłosowali dopiero w drugiej turze. Mało tego – byliby już niemal pewnym elektoratem PiS w wyborach do Sejmu i Senatu.

Tak więc ani Duda, ani PiS nic Kukizowi nie zawdzięczają – a i Schetyna i media, które frekwencję Kukizowi pompowały (i pompują) działały na rzecz PO, działały antypolsko.

“Torpedowanie ruchu Kukiza... tylko dlatego , ze Kukiz nam sie nie podoba, jest po prostu szkodliwe”.

Co to ma znaczyć? Bo patrzymy na to, że jest brzydki, czy wydziela niemiłe wonie?

A może jednak nie podoba nam się to, co robi, to czego nie robi, z kim się zadaje, z czego kpi, może jego niekonsekwencja może liczne wady charakteru, może system wartości – może program w kwestiach dobra wspólnego - podstawowy wyznacznik, czy ktoś się nadaje do polityki – wszak cała polityka to roztropna troska o dobra wspólne Narodu. Może patrzenie na spawy narodowe, może religijne, może wiarygodność...

A sprawy poważne? – Na razie to pokazał, że potrafi na ich tle błaznować. Czy to nie znak, że trzeba od niego się opędzać jak od zarazy?

Naiwność, by na niego liczyć – to jest dopiero szkodliwe.

Pozdrawiam

 

miarka

Vote up!
1
Vote down!
0
#1490155

Jeśli walczymy o lepszą Polskę to mówienie prawdy jest tu jednym z podstawowych, a nawet elementarnym narzędziem. "Matka Kurka" walcząc z Kukizem mowi prawdę o fałszu jaką reprezentuje piewca "JOW-ów". Ja też od pczątku twierdziłem, że jest to człowiek "ustawiony", który ma spełnić określopne zadanie, a potem ... ma odejść. Na tym świecie żyje już sporo lat i doświadczenie i to te praktyczne mówi mi, że nie ma czegoś takiego jak polityk niezależny. Zwłaszcza okres od "Okrągłego Stołu" w pełni to potwierdza bo w tych obecnych strukturach demokratycznych nie ma miejsca na przypadek. Dlatego jak pojawił się Kukiz to pierwsze co mnie zainteresowało to fakt kto wspiera jego osobę (finansuje) niż to co on tam ględził. W końcu przecież za te hale sportowe na jego mityngi, za te kolorowe światełka, za te chóry klakierów klaszczących na rozkaz "ktoś" musiał wyłożyć i to konkretne pieniądze. Scenariusz każdego mityngu też ktoś pisał i ktoś to reżyserował. W dzisiejszym świecie wszystko kosztuje. Jeśli taki jeden mityng i to dość skromny to koszt w granicach 15 tysi to ile trzeba mieć kasy by takich mityngów zorganizować z 20 lub więcej ? Dodajmy do tego reklamę na billboardach, spoty w TV, gazetach. Czy pan Kukiz płacił za to z własnej kieszeni ? Przecież ON twierdził, że jest kimś bez zaplecza, a więc w takim przypadku powinien ponosić koszty owej działalności z własnej kieszeni. Niestety, jak już wspomniałem jeśli ktoś się przyjrzał kto i w jakich kwotach sponsorwał lub sponoruje pana Kukiza to już stwierdzi, że pan Kukiz kłamał i to w żywe oczy. Na podstawie owego sponsoringu można było również wywnioskować jacy ludzie stoją za panem Kukizem, a w tym przypadku jego "antysystemowość" okazała się drugim kłamstwem. Dodatkowo jeśli się przyjżeć jego działalności w pewnej radzie pewnego dolnośląskiego miasteczka to już jego kandydatura na "cokolwiek" w tym kraju winna być definitywnie skreślona. Dlatego od początku twierdziłem i tu się powtórzę, że pan Kukiz to człowiek specjalnie "ustawiony" po to by przejąć niezadowolony elektorat PO po Tusku. Jeśli pojawia się PO to wiadomo, że mówimy o rozgrywce pomiędzy jenerałami Dukaczewskim i Czempińskim bo Kukiz był niczym więcej jak tylko pionkem w ich grze. Pan Kukiz miał zgarnąć jak wspomniałem elektorat "tuskowy" i ewentualnie "wyszarpać" coś z pomniejszych prawicowych formacji jak "KORWIN", a nawet "PIS". Ten plan zakończył się z dużym powodzeniem bowiem w przypadku "PIS" został ściągnięty ten najmłodszy elektorat (który mógłby zagłosować na partię Kaczyńskiego), a w przypadku formacji "KORWIN" odebranie tej partii przynajmniej 4 punktów z hakiem jest niewątpliwym sukcesem (sławetna scena zdrady KORWIN-a podczas debaty). Dziś rola pana "JOWY" jest już skończona, a jego głosy będą zasilać konto nowego "PO". W takim przypadku pan Kukiz ma PRZEGRAĆ wybory i taka jego teraz rola. Jak już gdzieś napisałem Kukiz idzie do lodówki bo jenerałowie Dukaczewski i Czempiński mają w swoich szeregach już o wiele lepszych "antysystemowców". Widać wyraźnie to po naszych "reżimowych" mediach bowiem na początku gdzie by nie spojrzeć tam wychylał się Kukiz, a dzisiaj jakby Kukiza w nich na lekarstwo. Bo tak właśnie ma być i taki był zaplanowany scenariusz tej gry. Dlatego cenię sobie pracę "Matka Kurka" czy "FYM" niezależnie kogo oni tam reprezentują. "Matka Kurka" ujawniła prawdę o agencie w dziwacznych spodenkach i jeszcze bardziej dziwacznych okularkach "róbta co chceta" jak też prawdę o Kukizie. Bo chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze. Jeśli ktoś chce głosować na kłamcę to niech głosuje ale potem niech nie narzeka, że go oszukano. W końcu było o tym mówione, a nawet było to udokumentowane.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1490138

z Twoim komentarzem, Kukiz to JOW-e, a te, jak mówi prof. Andrzej Nowak w obecnej sytuacji mogą na zawsze pogrzebać Polskę. Jarosław Kaczyński ma takie samo zdanie i też przestrzega przed nimi. Komu służył Kukiz gdy kpił z katolików i pisał antykościelne piosenki? Faktem jest, że pomógł A. Dudzie, ale może miało wyjść inaczej, ale na szczęście wyszło jak wyszło.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1490177