z a/głośne lagry vs zamilczany GUŁag

Obrazek użytkownika wilre
Idee

MOTTO:

Kiedy  Norymberga II ?

"W 1943 roku w niemieckim Obozie Koncentracyjnym na Majdanku Pole III był więziony mój ojciec za działalność w AK. Rok póżniej na tym samym polu był więziony mój teść - również za działalność w AK. Ale wtedy był to już Obóz NKWD"

Upamiętniajmy wyzwolenie KL Auschwitz ale kto wyzwolił GUŁag ?

Mam mocno mieszane uczucia, jeśli chodzi o uroczyste obchody wyzwolenia KL Auschwitz i obecności tam przedstawicieli Rosji. Rosji, która oficjalnie nigdy nie odcięła się od swojego dziedzictwa. Sowieckiego dziedzictwa.

Przecież w czasie wyzwalania KL Auschwitz i innych niemieckich obozów zagłady, pełną parą funkcjonował Gułag ("[...]  W czasie drugiej wojny światowej nastąpił gwałtowny rozwój obozów [Gułag} i w latach 1942-1953 przebywało w nich już stale ok. 10-12milionów ludzi, czyli mniej więcej 5% całej populacji ZSRR. [...]"), czyli odpowiednik obozów koncentracyjnych, a nawet ich pierwowzór (no autorstwo można oddać Anglikom z czasów Wojen Burskich).

Co osobliwe, to Gułag powstał w 1918 roku i funkcjonował znacznie dłużej niż obozy niemieckie. Gułag mordował wszystkich, których trzeba było, bez względu na narodowość. Gułag miał się dobrze do lat sześćdziesiątych. Jest trochę literatury na ten temat, ale tzw. zachód nawet nie wie o skali tego bestialstwa.

Sporo tego było.

Mapa obozów Gułagu w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w latach 1923-1961

By było tragiczniej, to duża część żołnierzy Armii Czerwonej, pewnie nawet tych, którzy wyzwalali KL Auschwitz trafiła później do Gułagu.

Czy ktoś, kiedyś będzie miał odwagę powiedzieć to Rosjanom, którzy dumnie wypinają pierś, jako wyzwoliciele ….

Wyzwoliciele KL Auschwitz?

P.S. "Skuteczność Gułagu"

"[...]Aleksander Sołżenicyn w książce Archipelag GUŁag szacuje, że w obozach tego systemu uśmiercono od początku rewolucji do roku 1956 ok. 60 milionów ludzi.Dokładniejsze są szacunki historyka Roberta Conquesta, podającego w książce Wielki Terror liczbę 42 milionów ludzi, którzy zginęli bezpośrednio w obozach (ich zgony zostały oficjalnie „zaksięgowane” przez służby obozowe), oraz trudną do oszacowania (od 10 do nawet 30 milionów) liczbę ludzi, którzy nie zmarli w samych obozach, lecz w trakcie transportu oraz na skutek chorób i wycieńczenia już po wypuszczeniu z obozów. Robert Conquest (na podstawie danych archiwalnych) podaje też liczbę osób, które przewinęły się przez te obozy: w latach 1931-1932 w obozach przebywało stale około 2 miliony ludzi, w latach 1933-1935 – 5 milionów, w latach 1935-1936 – 6 milionów.W czasie drugiej wojny światowej nastąpił gwałtowny rozwój obozów i w latach 1942-1953 przebywało w nich już stale ok. 10-12milionów ludzi, czyli mniej więcej 5% całej populacji ZSRR.[...]"

 

APPENDIX

W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz,  przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.

 

Tym oświadczeniem wydanym przez dyrektora Państwowego Muzeum w Auschwitz, jeden z największych „faktów” historycznych został zniszczony. Ta „komora gazowa” jest ważnym historycznym „Faktem”, na którym oparte jest wiele zagranicznych i krajowych polityk  państw zachodnich od czasu II wojny światowej.To była podstawa do przelania przez Stany Zjednoczone ponad 100 mld dolarów dla Izraela od jego powstania w 1948 roku, wypłacenia 16.500 dolarów w ramach pomocy zagranicznej na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w państwie żydowskim oraz miliardów zapłaconych przez Niemców w ramach „odszkodowań”- nie wspominając o budowie krajowej telefonii Izraela, systemów elektrycznych i kolejowych … wszystko to dary od narodu niemieckiego. „Fakt” o którym mówimy, jest podstawą do wypłacania 10 mld dolarów „pożyczki” (czytaj „darowizny”) dla emigrantów z Izraela przebywających na terytoriach okupowanych … podczas gdy Amerykanie śpią na ulicach, a firmy zatrudniające tysiące pracowników bankrutują. (Uwaga – Począwszy od 2004 r., ani jedna „pożyczka” od USA dla państwa Izrael nie została spłacona.)

Niemcy płacą „odszkodowania”, a Stany Zjednoczone robią znaczący wkład aby odpokutować za „gazowanie w Auschwitz”. Jeśli te „mordercze komory gazowe” były powojenną kreacją Sowietów, w których nikogo nie zagazowano, niezależnie od rasy, wyznania, koloru skóry czy kraju pochodzenia, wtedy te ‚zadośćuczynienia’ były niepotrzebne, i opierały się na oszustwie.

Kasety wideo, na których dr Piper robi swoje objawienie powstały w połowie 1992 roku przez młodego badacza żydowskiego, Davida Cole. Po nich następuje 12 lat intensywnych badań przez kilkudziesięciu historyków, dziennikarzy i naukowców, którzy próbowali dostać się do tego, co naprawdę wydarzyło się w Auschwitz.

„Prawda za bramami Auschwitz” 1/6 w części 3 znajduje się wywiad z Dr. Franciszek Piper

 

Podobnie jak większość Amerykanów, Cole od młodości został poinstruowany, że masowe mordercze zagazowywanie odbywało się w Oświęcimiu. Liczba straconych – oświadczył również niepodważalnie sięga 4,1 mln.

Wtedy ukazał się Raport Leuchter’a w 1988 r. który spowodował ponowna ocenę liczby zgonów w Auschwitz (zmniejszając ją do 1.1 miliona). Jako początkujący historyk i żyd – Cole został zaintrygowany.

Przed 1992 r., każdy kto publicznie wątpił w oficjalną liczbę 4.1 milionów „zagazowanych” w Auschwitz został nazywany antysemitą lub neonazistą. Po cichu, oficjalna liczba została obniżona do 1,1 mln. Nie wspomniano nic o brakujących 3 mln.

Wywiad Cole’a udowadnia, że ludzie, którzy prowadzili Państwowe Muzeum w Auschwitz praktykowali fabrykowanie „dowodów” morderczego gazowania. Należy pamiętać, że milionom turystów rocznie , mówiono, że „krematorium 1″ jest w stanie pierwotnym, podczas gdy urzędnicy wiedzieli, że „pierwotny stan” to kłamstwo.

Politycznych, religijnych i historycznych konsekwencji tego kłamstwa o morderczych komorach gazowych w Auschwitz nie można zmierzyć. W połączeniu z Raportem Leuchtera, wywiad z dr. Piper Cole na taśmie wideo dowodzi, że to co zachodnie rządy nauczały o komorach gazowych w Auschwitz to kłamstwo.

Nikt, bez względu na rasę, wyznanie, kolor skóry czy kraj pochodzenia nie został zagazowany w Auschwitz. „Mordercze komory gazowe” w Oświęcimiu, były uzasadnieniem do szczególnego traktowania państwa Izrael.

Uwaga – to jest fragmentem znacznie dłuższego artykułu P. Samuel Foner.

źródło:

http://www.rense.com/general53/aauz.htm

Ofiara Auschwitz mówi prawdę o Auschwitz

(  )

Michał KK

OPUBLIKOWANO SIERPIEŃ 17, 2014PRZEZ MICHALPOLSKA

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana-2014-08

__________________________________________________

DODATEK.

" WYZWOLENIE " 1945 - modus  operandi.

W 2005 roku ppłk Kemmer napisał w tej sprawie oświadczenie. Publikujemy je za archiwalnym wydaniem tygodnika „Niedziela”)

Nikt nie wyzwalał Auschwitz i Birkenau

27 stycznia 2005 r. z całego świata przybyły do Oświęcimia delegacje tych, którym los pozwolił przeżyć piekło obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau. Lansowane przez media hasło: 60. rocznica wyzwolenia obozów wywołało wśród nich nieśmiałe uwagi, ale nikt nie poważył się wówczas, w podniosłej atmosferze uroczystości, na głośny protest co do fałszywego określenia „wyzwolenie”. A przecież jest to ewidentna nieprawda, jako że nikt nie wyzwolił przed 60 laty ani obozów, ani ich więźniów. Można mówić jedynie o wkroczeniu żołnierzy Armii Czerwonej do opuszczonych przez Niemców fabryk śmierci. 

Zastanawia nas, komu zależy na tym, aby ta sama propaganda, którą komuniści karmili polskie społeczeństwo przez 44 powojenne lata, była kontynuowana w niepodległej Rzeczypospolitej. Kto odpowiada za to, że nasza historia jest nadal interpretowana pod kątem potrzeb i interesów innego państwa? 

Najwyższy czas przedstawić prawdę o tamtych wydarzeniach zgodnie ze świadectwem żyjących jeszcze więźniów i ustaleniami naukowców. 

Ostatnie apele odbyły się w obozach Auschwitz i Birkenau 17 stycznia 1945 r. Następnego dnia sformowani w kolumny więźniowie opuścili – eskortowani przez załogę SS – teren obu obozów w ramach ich planowanej ewakuacji. Wieczorem 18 stycznia nieliczni pozostali w obozach więźniowie byli już wolni. 

Minęło długich 9 dni, gdy 27 stycznia do Auschwitz i Birkenau wkroczyły pierwsze oddziały Armii Czerwonej. Nie może być więc mowy o żadnym wyzwoleniu obozów. 

Oburzającym gestem było w tej sytuacji wręczenie przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na ręce prezydenta Władimira Putina medalu dla upamiętnienia tych, którzy zginęli przy uwolnieniu obozów. Odbieramy to jako kpinę z historii, a w szczególności z więźniów, którzy przeżyli i mogą świadczyć prawdę o zdarzeniach ze stycznia 1945 r. 

Fałsz o rzekomym wyzwoleniu Auschwitz i Birkenau przez Armię Czerwoną jest szeroko kolportowany na cały świat. Trzeba położyć temu kres. Polska – jako suwerenny kraj – powinna sama pisać swoją historię bez względu na aktualne polityczne uwarunkowania, nie pozwalając nikomu na jej zniekształcanie.

Kazimierz Kemmer

Przewodniczący Rady Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie

Podpułkownik Kazimierz Kemmer ps. Kruk, Halny, wieloletni prezes Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej oraz wiceprzewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”, zmarł w Krakowie w wieku 91 lat 23 czerwca 2014 r.

 
 
 
_____________________________________________________________
Jako uzupełnienie polecam dwa linki o Polakach w Gułagu:
Tusziłowo. „Ojciec narodów” i Polacy

i

CMENTARZE: POLACY i ROSJANIE.Jakiś komentator napisał tutaj dyletanckie brednie: "Rosja oficjalnie odcięła się od stalinizmu, dziś pielęgnuje raczej carski imperializm".Jest to sformułowanie w 100% fałszywe! 

Rosja nie odcięła się od stalinizmu, a wręcz pielęgnuje wszystkie idee stalinizmu. Władza i ogromna większość Rosjan!Niecałe dwa miesiace temu jeden z kanałów rosyjskiej TV przeprowadził badania wśród ludności. I okazuje się, ze zaledwie 6% Rosjan pragnie zniesienia sankcji Zachodu w stosunku do Rosji, a 7,4% chciałoby stabilnego rubla, Zaledwie 27,4% chciałoby pokoju na Ukrainie, a 59,3% bardzo chciałoby powrotu do ZSRR i wszystkiego co tam było z "dobrobytem" na czele.Jak sprawdzałem w przeciągu ostatnich 3 tygodni na terenach, o których mówię w podanych linkach, czyli w obwodzie Archangielskim, większość mieszkajacych tam Rosjan pluje na Polskę i Polaków w związku z naszą polityką w stosunku do Ukrainy i pragnie powrotu calej Ukrainy do Rosji. Gdy im zaproponowałem zapoznanie sie z opiniami o Rosji ich "bratskiego" ukraińskiego narodu i przedstawiłem poniższe wyniki badań opinii Ukraińcówwywołało to ich wsciekłość i dyżurny FSB-owiec natychmiast skasował moje informacje.Ciekawe, czy kiedykolwiek poglądy Rosjan i ich zachwyt nad Putinem sie zmieni, bo nawet teraz, gdy juz prości Rosjanie zaczynają publicznie narzekać na rosnące ceny benzyny, produkty spozywcze i wszystko, to gotowi są zawsze oddac swoją krew za swojego wodza Putina. Przypomina to nieco sytuację zachwytu nad Hitlerem społeczeństwa III Rzeszy w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Ci Rosjanie absolutnie wierzą kremlowskiej, wojowniczej propagandzie goebbelsowskiego typu wtłaczanej im do głów ze wszystkich stron poprzez środki masowego przekazu. I w związku z tym wiedzą, że Rosja i oni są ofiarą spisku Zachodu - odwiecznych wrogów Rosji: USA z "gosdepem" będącego siedliskiem szatana oraz Europy Zachodniej.

Ponadto cechuje ich już od ponad 400 lat niewolnicza mentalność w stosunku do swojej władzy!!!!!Kończę już, bo komentarz rozrośnie mi sie do notki

Pozdrawiam!

PS: Zapraszam jutro do mnie na krótką notke p.t.:"BAJKA PROSTO Z CZUKOTKI" 

 

" data-test-selector="ProfileTimelineTweet" role="presentation">

To znamienne,że IIIRP nigdy nie uczci ofiar "Łagru22" i "Łagru28"-obozów koncentracyjnych utworzonych przez Sowietów na terenie KL Auschwitz

 

" data-test-selector="ProfileTimelineTweet" role="presentation">

Dziś szczególnie należałoby przypomnieć,że Rosjanie nie tylko są twórcami ob.koncentracyjnych,ale po 45 założyli ich w Polsce kilkadziesiąt.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Chyba rzeczywiście pomysł obozu koncentracyjnego w rozumieniu niemieckich i gułagu, należy przypiasać Ruskim/Sowietom/bolszewikom - jak kto woli, nie Brytyjczykom - acz często powtarzamy że im, może nieco bezrefleksyjnie.

 

Bez żadnej sympatii do Angoli, wyrażę opinię, że tworzyli oni raczej coś w stylu "strategicznych wiosek" w Wietnamie, choć chyba bardziej morderczych i izolowanych. Zbierali ludzi z danego terenu, w tym kobiety i dzieci, by partyzantka burska nie miała wsparcia w terenie.

Obozy gułagowe i niemieckie, to raczej nie zbieranie ludzi z danego terenu (pomijam takie typu obóz przejściowy w Pruszkowie, po Powstaniu Warszawskim) lecz wsadzanie (czasem z pozoracją przewodu sądowego, czasem bez), najczęsciej w celu wykończenia, ludzi uznanych za prawdziwych czy  domniemanych wrogów lub po prostu w celu zastraszenia i załatwienia sobie darmowej siły roboczej. Jednak Sołowki (że nawiązę do początków),  to jednak nie obozy angielskie dla Burów - choć w pewmym zakresie można te ostatnie nawet uznać za bardziej uciązliwe (oczywiscie jednak uwzględniając asymetrię zbroodniczości) - brano całe rodziny.

 

Brak Norymbergii II zauważał chyba już Sołżenicyn (o ile pamiętam), przy okazji - może dlatego, że chcąc unaocznić brak norymberg dla sowietów, stosował przesadę, a może to taki Ruski punkt widzenia - chwaląc (prawie) "rozliczenia" niemieckie po wojnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1462876

-
prawdpdobnie  wiele / najwięcej sił poswięcił walce o Prawdę i o ukaranie czerwonej Zbrodni - 

bohaterski niezmordowanyczłowiek, Vladimir Bukowski. Pisze On m.in.:

"nas dysydentów w CCCP zdradził cały "wolny świat". Bylismy jak desant zrzucony na tyły wroga - i  porzucony 
na pastwę Losu"

O domaganiu się procesu czerwonych zbrodniarzy -  jest dzieło V. Bukowskiego pt. MOSKIEWSKI PROCES.

Np. też:  SOVIET ARCHIVES 

collected by Vladimir Bukovsky, 
prepared for electronic publishing by Julia Zaks and Leonid Chernikhov

http://bukovsky-archives.net

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1462947