Wyłącz myślenie zaleca Facebook

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Należę do tych ludzi, którzy nie mają i nie chcą mieć konta na Facebooku. Próbowałam, ale to nie moja bajka. Znajomych z dawnych lat znalazłam już na Naszej Klasie i to wtedy, kiedy była mnie skomercjalizowana.
Dlatego właśnie nie wiedziałam o kolejnej inicjatywie na tym portalu społecznościowym. Przeczytałam o tym na blogu red. Ziętkiewicza - http://grzegorz-zietkiewicz.salon24.pl/
Swoją drogą zadziwia mnie, że podobno poważni ludzie biorą udział w takiej akcji.
Nie wiem czy jest możliwe narzucenie sobie, że o tym, czy o innym nie myślę. Wydaje mi się, że nikt bez przerwy nie myśli o Smoleńsku, katastrofie, czy raporcie MAK.
Zapewniam, ze ludzie maja swoje kłopoty i radości, a ta sprawa jest, była i będzie jak blizna, po ranie. Dla niektórych jest to nadal rana i właśnie walcząc o wyjaśnienie próbują ją zabliźnić, a inni nie pamiętają, że ją mają. Jak zapomina się o bliźnie po skaleczeniu z dzieciństwa.
Mówi się ostatnio o „tańcu na grobach smoleńskich”. Dla mnie pomysł takiego dnia jest robieniem sobie zabawy z czegoś, co nie jest śmieszne. Nikt nikogo nie zmusza do myślenia o tej katastrofie, ale nikt też nie powinien z tego robić sobie żartów.

Jedno jest pewne - ostatni dzień bez smoleńska był 9 kwietnia 2010 i żadne inicjatywy na Facebooku tego nie zmienią.

Podobno podpisało się pod tą akcją ponad 4000 osób. Zrozumiałabym taką aberrację, gdyby ktoś kazał codziennie myśleć o Smoleńsku przez np. dwie godziny, ale to przecież dyżurny temat mediów. Tylko jeśli wszystkie media, co zresztą byłoby absurdalne, postanowiłyby wytchnąć od tego tematu, taki dzień byłby możliwy. Inaczej gwarantuję, ze wiele osób podpisanych pod tą akcją, właśnie w Dniu bez Smoleńska będzie zastanawiać się:
"Czy aby na pewno nie myślę o tej katastrofie?"
Mnie się taka zabawa nie podoba i koniec!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ziętkiewicz to dno. Kliniczny przykład salonowej lemingozy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#127846

próbowałam z nim polemizować, ale się nie da.
Mnie zastanawia - kto wymyśla takie akcje i dlaczego mają one popularność. Równie dobra akcją byłby Dzień bez mrugania oczami.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#127854

Też mnie tam nie ma. A tak, ze zwykłej przekory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#127868

To jest trochę na zasadzie urzędniczej, że byt nie zapisany nie istnieje i nie trzeba się tym zajmować. Jeśli o czymś nie myślisz - tego nie ma. Przecież sam (p)rezydent K. odtrąbił zakończenie żałoby. Myślę, że im bliżej rocznicy zamachu, tym więcej będzie tego typu akcji, bo chodzi o to, by temat sprowadzić do poziomu najwyższego absurdu a potem wymazać ze zbiorowej pamięci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#127933

Wcale się nie zdziwię jeżeli 10 kwietnia zorganizują jakiś specjalny finał Wielkiej Orkiestry Świetnego Przekrętu Jurka (O)wsioka.

POZDRAWIAM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#127937

żebyśmy zapomnieli o tej katastrofie, ale to się nie uda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#127983

Mnie tez nie ma na Facebook'u, nie bylo mnie tez na Naszej Klasie.

Portale spolecznosciowe sa dla ludzi ktorym do zycia konieczna jest swiadomosc ze maja znajomych. Ci znajomi maja utwierdzac taka osobe ze wbrew temu co sama czuje jest w niej jednak jakas wartosc ktora dostrzegaja inni.

Oczywiscie jest to znaczne uproszczenie, nie wszyscy maja konta na portalach spolecznosciowych z tego powodu, jednak obsesja jak najwiekszego licznika ilosci znajomych na NK swiadczy o tym ze w przypadku wiekszosci udzielajacych sie tam osob glownym motorem dzialania jest potwierdzenie w oczach innych swojej wartosci w ktora tak na prawde sie nie wierzy.

Jak ja chce pogadac ze znajomym to mam telefon, maila lub skype i to mi zupelnie wystarczy.

Ja mam pomysl na zgola inna akcje, pod haslem: "10 kwietnia wszyscy spotykamy sie pod palacem namiestnika i glosno domagamy sie prawdy".

Jak dobrze rozreklamujemy te akcje to 10 kwietnia warszawka stanie, a lemingi pochowaja sie w piwnicach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128101

Powinniśmy pokazać swoją siłę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#128265

Oni za wszelką cenę chcą żebyśmy zapomnieli. Nie tym to innym sposobem. Więc moja odpowiedź może być tylko jedna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129255