Egzamin Dojrzałości

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Kraj

Trudno jest napisać cokolwiek w tak tragicznej i wstrząsającej chwili jak ta. Jest to katastrofa nie mająca dotychczas precedensu w historii naszego kraju. Jedno jest pewne. Oto przed każdym z nas, Szanowny Czytelniku, egzamin dojrzałości. Nie tylko politycznej, obywatelskiej czy moralnej, lecz dojrzałości w każdym możliwym tego słowa znaczeniu.

Jako historyk głęboko wierzę, iż Naród Polski, niejednokrotnie brutalnie dotykany przez los, zwycięsko przejdzie i przez te próbę. Choć będzie ona zdecydowanie najcięższa.

P.M.

Brak głosów

Komentarze

TVN24:
W dokładnym wyjaśnieniu przyczyn katastrofy polskiego samolotu jesteśmy zdani na Rosjan. Premier Władimir Putin powołał specjalną komisję, obie czarne skrzynki - jak słyszeliśmy - już zostały odnalezione. Nie wiemy jednak czy polscy eksperci zostaną dopuszczeni do prac komisji. Wiemy, że jutro w Moskwie zacznie się identyfikacja ciał ofiar.
I co na to powiedzieć? Wstrzymywać się z komentarzami?

Jerzy Zerbe

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#54879

Póki co tak. Przede wszystkim należy uczcić pamięć ofiar. Nie ma jeszcze żadnych dowodów ani poszlak wskazujących na inny charakter tej tragedii aniżeli wypadek. Na analizy, stawianie tez, przedstawianie tez przyjdzie czas po pogrzebach. Takie jest moje zdanie. Musimy pamiętać, że stoimy w obliczu kataklizmu nie mającego swojego odpowiednika w historii Polski. To coś jak zabójstwo prezydenta Narutowicza i generała Sikorskiego w jednym pomnożone jeszcze ileś tam razy. Zapisujemy więc kolejny rozdział tragicznej historii tego kraju i będziemy oceniani z działań, które właśnie podejmujemy. Nie mogę być one impulsywne czy nieprzemyślane.

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

#54893