PUTIN PRZYJMUJE PIEKNA KOBIETE...

Obrazek użytkownika Zdecydowany amator
Świat

W tym roku obchodzimy 130-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi państwami. Świat się w tym czasie zmienił, ale nie uległa zmianie wola naszych ludów, aby zacieśniać nasze stosunki.” – tymi słowami Władymir Putin przywitał na Kremlu argentyńską prezydent Cristinę Fernández.

Argentyńska prezydent i towarzysząca jej delegacja mają podpisać w Moskwie blisko 20 umów i porozumień o wzajemnej współpracy.

Wśród nich jest m.in. podpisane już dzisiaj porozumienie o współpracy między argentyńskim koncernem naftowym YPF i Gazpromem, które ma pozwolić Rosjanom na udział w eksploatacji złoża Vaca Muerta, uważanego za drugą największą na świecie rezerwę gazu łupkowego.

Kolejne porozumienie dotyczy wybudowania przez Rosjan, za blisko 2 miliardy dolarów, 700-megawatowej elektrowni wodnej Chihuido I, w prowincji Neuquén.

Z kolei Rosatom podpisze list intencyjny w sprawie budowy kolejnego reaktora w argentyńskiej elektrowni atomowej Atocha. Współpracę naukową z Rosjanami rozpocznie też INVAP – argentyńska państwowa firma budująca m.in. reaktory badawcze. Także od Rosji kupować będzie ona teraz paliwo do już działających jej reaktorów w Argentynie, Peru, Egipcie i Australii.

Dodatkowo ministrowie spraw zagranicznych obu państw, Siergiej Ławrow i Héctor Timerman, podpisali „Plan działania dla strategicznej, integralnej współpracy”, a ministrowie obrony „Porozumienie o współpracy wojskowej”.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:5)

Komentarze

Rosjanie wiedza jak robic interesy w Ameryca Lacinskiej

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1480780