ROSJA OMIJA SANKCJE - ROSNIEFT inwestuje w BRAZYLII

Obrazek użytkownika Zdecydowany amator
Świat

Brazylijska spółka petrochemiczna PetroRio poinformowała, że za 55 milony dolarów sprzedała firmie Rosneft Brasil, filii rosyjskiego, państwowego koncernu Rosnieft, koncesję na poszukiwanie i wydobywanie gazu i ropy w basenie amazońskiej rzeki Solimões. Chodzi o dwa obszary eksploracyjne o łącznej powierzchni 41,5 tys. kilometrów kwadratowych.

Transakcja ta musi jeszcze zostać zatwierdzona przez brazylijską ]]>Narodową Agencję Ropy, Gazu Naturalnego i Biopaliw (ANP)]]>, ale, jak zapewnił rzecznik Rosnieftu, to tylko formalność, która powinna zostać spełniona w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy. Dodał też, że firma ma nadzieję rozpocząć wiercenia eksploracyjne w Amazonii jeszcze w tym roku.

Potencjane zasoby złóż pod zakupionym przez Rosjan obszarem są szacowane na 800 milionów ekwiwalentu baryłek gazu i ponad miliard baryłek ropy.

Rosyjski koncern, objęty zachodnimi sankcjami ze względu na sytuację na Ukrainie, zapewnił w komunikacie, że zawarta w Brazylii transakcja pozwoli mu „kontynuować program eksploracji terenów niedostępnych”, oraz zacieśnić współpracę z brazylijskim gigantem petrochemicznym Petrobras.

Rosnieft podkreślił też, że rozpoczęcie działalności w Brazylii „kraju o dużych perspektywach rozwoju”, pozwoli na synergię z działaniami koncernu w sąsiedniej Wenezueli.

Rosyjski koncern nie kryje też, że jest zainteresowany wydobyciem ropy w Ekwadorze. Ekwadorski minister ds. paliw, Pedro Merizalde, przebywa obecnie w Moskwie, gdzie spotkał się m.in. wiceprezesem Rosnieftu, Erikiem Lironem.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (6 głosów)

Komentarze

potrafii z nim walczyc.

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#1480777

Modlitwa dobrze łagodzi frustrację

Rosja próbuje wprowadzić komunę

Bo w Eurokołchozie widzi już trumnę

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1481014

No tak. cos mi sie do ... przylepilo i lata za mna po calym Portalu :-))))))))))))))))

przywyklem pomalu, do tego cienia...

W kazdym razie mam nadzieje, ze teraz , a w szczegolnosci na jesieni, gdy uda nam sie 

dokonczyc dziela  wyczyszczenia naszego kraju, wiec mam nadzieje, ze rowniez gospodarka ruszy z kopyta...

pzdr.

Vote up!
1
Vote down!
-1

chris

#1481026