R e s u m e

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Pogodny   6 maja 2020, 23:18

Stare wygi z wielkich partii mówiły płynnie i nic ponad to.
Jakubiak był jak zawsze nieprzekonującym a na koniec się dokumentnie zaplątał. 
Hołownia po ataku słabości w sieci agresywny i butny, szkoda że się nie popłakał przed kamerą, a powinien.

Biedroń jak zawsze skrzywiony lewacko do szczętu.

Żółtek niewyraźny, niechlujny wizualnie, taki typowy pan Rysio, doradca życiowy z baru PKP.
Tanajno to jakieś nieporozumienie. Jeśli chce zostać prezydentem niech wyjedzie do Melanezji. Tam jego powtarzalne teksty, fryzura i okulary znalazłyby poparcie.

Miłe wrażenie zrobił na mnie pan Piotrowski. Wyraźnie spięty. Widać że prezydenturę traktowałby z sercem i duchem,  dlatego przegra, bo polityka takich jak on wypluwa.

Bosak w normie. Dał się zauważyć w szeregu, choć mogłoby być lepiej.

_________________________________________________

wawel24     7 maja 2020, 00:50

To już nieaktualna debata. Będą inni kandydaci. Zaczyna się nowy bałagan. I zaczną się wielotygodniowe Polaków dyskusje o... kształcie bałaganu, o logice obłędu. 

Najgorsze jest to, ile czasu i energii tracą obywatele na dyskusje z obłędem generowanym punktowo.  Ile energii społecznej  zamiast na wypracowywanie środków i metod wychodzenia z zapaści gospodarczej - idzie na walkę społeczną z... obłędem. Całe państwo jest chore, nie działa normalnie. 

"Zakończył się jeden bałagan, zaczyna drugi. Epoka Upadłej Władzy"

https://www.salon24.pl/u/wawel24/1043936,zakonczyl-sie-jeden-balagan-zaczyna-drugi

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:11)

Komentarze

Były Żołnierz “Marines” "UŚWIADOMIŁ" policje. POLSKI POLICJANCIE ZROZUM!!! (ART. 58 Ust. o Policji)

/ PRZEKAŻCIE TEN MATERIAŁ DALEJ...WYSYŁAJCIE DO ZNAJOMYCH POLICJANTÓW...Materiał udostępniono dzięki uprzejmości i zgodzie kanału Andy Choiński.Link do oryginału: https://www.youtube.com/watch?v=p_IkK... /

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629488

NIESAMOWITE wystąpienie.

Trzeba tylko zauważyć , że to był to autentycznie pokojowy protest obywateli, a nie zjazd dyżurnych, płatnych demonstrantów, atakujących fizycznie policję, rzucających się na ziemię udając pobitych, bluzgających  inwektywami.

Czy da się to przenieść na Polski grunt, czy  zdarzają się autentyczne pokojowe manifestacji/ protesty w słusznej sprawie? 

Czy  znajdzie się na nich ktoś formatu tego Marines? Czy raczej formatu Kijowskiego i Mazguły?

Czy Polscy policjanci potrafią samodzielnie  podjąć decyzję o niewykonaniu rozkazu i czy ktoś inny by ich wtedy zatrudnił? 

Z tego co widzę, to protest przeciwko  obowiązkowym szczepionkom,

Do tego protest ludzi wierzących, którzy zgromadzili się  z udziałem pastora i z modlitwą.

W Polsce media w ogóle pomijają temat milczeniem albo załatwiają jednym zdaniem wyrwanym z wypowiedzi  "antyszczepionkowca" i  dłuuuugą krytyczną wypowiedzią "eksperta", ...oczywiście "ekspert" jest zawsze zwolennikiem szczepionek i nie ma pojęcia o co protestującym chodzi.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1629816

____________________________

Nota bene

KOMPILACJA Wypowiedzi kandydata KONFEDERACJI

Aziz Brah   9 godzin temu

Przyznam, że była to totalna kpina i pseudodebata, minuta na wypowiedź w takich sprawach jak bezpieczeństwo, czy polityka zagraniczna. Jeśli dołączyć do tego fakt, że kandydaci nie mieli prawa zdawania sobie pytań to jest na to jedyne określenie - kabaret. Trzeba to sobie jasno powiedzieć, debata ustawiona pod jednego kandydata, obecnego prezydenta aby rzucić pustym frazesem czy obietnicą, bo tak naprawdę w minute można tyle zrobić. Krzysztof Bosak wypadł świetnie, opanowanie, spokój i kultura wypowiedzi, prawdziwa klasa. Jedyne nad czym ubolewam to ten ograniczony czas, bo wtedy nasz kandydat rozwinąłby jeszcze bardziej skrzydła. #BOSAK2020 #NAPRZODPOLSKO

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629497

Chyba na Nowogrodzkiej posłuchali się tych Amerykanów z "Foreign Policy", że wybory prezydenckie to farsa.

Można było inaczej? Można było. Można było wysłać Gowina z całym dobrodziejstwem inwentarza Donaldowi Tuskowi w kopercie i zrobić wybory jak Bóg przykazał: nie korespondencyjne ale bezpośrednie.

Opozycja zanurzona w narracji Kidawy-Błońskiej zapewne by je w większości zbojkotowała więc na placu boju pozostaliby nieliczni. No, ale jak ktoś się słucha ministra o podbitych oczach, który rządzi w Polsce jak chce, to mamy to co mamy i jeszcze coś równie istotnego o czym  niżej. 

Dzięki umowie z prezesem Gowin zyskał czas na podreperowanie własnej pozycji, oprócz tego i Platforma będzie się mogła w spokoju podleczyć.

Muszę przyznać, że prezes Kaczyński  ma wyjątkową zdolność nie tylko  do dobierania sobie fatalnych współpracowników ale również do  tworzenia sytuacji, które później nerwowo musi rozwiązywać.

A może to jest po prostu jego sposób na rządzenie państwem? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda.

Ostatecznie, narracja że hodowano sobie na Nowogrodzkiej lewicową  żmiję by kąsała przechodzi wyborcom PiS z trudem przez gardło. Poza tym nieprzyzwoicie to wygląda, a przecież tak było dawniej i tak zdarzyło się teraz vide Gowin.  

Rządzenie państwem za pomocą sadyzmu politycznego? Dlaczego nie.

Doprowadzamy małymi krokami przeciwnika politycznego do upadku i niemal zniknięcia, a kiedy zaczyna on rzeczywiście niknąć w oczach, to podajemy mu specjalnie medialną kroplówkę.

Napisałem już raz, więc powtórzę. Istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że PiS aby rządzić, by trwać musi z kimś wygrywać. Platforma z lewicowymi przystawkami  idealnie się do tego nadaje; Są jak uzależnione od pana chomiki.. Głupi, ulegają prowokacjom, żrą z ręki,  biegają góra-dół po drabinkach  które im się podstawi...

.Na takim tle zawsze się będzie wyglądać w oczach innych i mądrze i reprezentacyjnie. Należy tylko pilnie unikać  poważnych, merytorycznych przeciwników, dusić ich w zarodku a wszystko będzie w porządku

Pytanie tylko jak długo? Zagnanie cwanego Gowina do przysłowiowej poddańczej nory można uznać za jakieś tam  polityczny spryt i bohaterstwo. Prezes PiS bohaterem?

Na ten moment tak, ale obawiam się, że jest to niestety bohater ostatniej akcji.

Nieoficjalnie wybory, oczywiście korespondencyjne, miałby się odbyć 12 lipca. Tak ponoć ustanowił pan Jarosław z panem Jarosławem
_______________________________________________

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629624

satrapa    8 maja 2020, 22:13

4416

Pełna zgoda - fatalnie to rozegrali. Szkoda Dudy, który miał wygrane wybory w pierwszej turze!!! ostatnie sondaże dawały mu ponad 60 proc. W głowie się nie mieści jak można było zgodzić się na rozwiązanie pt. kolejne miesiące wojny politycznej zwanej dla niepoznaki kampanią wyborczą... Szok. 
Kaczyński blefował że jest gotów położyć wszystko na szali. Okazał się więc podatny na naciski. Dziś ma żmuję wyhodowaną na piersi. Jedyny plus jaki dostrzegam - jeśli wejdzie ta ustawa w sensownym kształcie - to ograniczenie roli samorządów w organizacji wyborów, co pomoże zapobiegać takim sabotażom jak to miało już miejsce.

Pytanie - czy ktokowiek z tych samorządowców odpowie za odmowę organizacji wyborów?? W jakim my kraju żyjemy? Można pozwalać na taką samowolkę???? I to ma być ta "dyktatura" której byle listonosz, byle wójt, burmistrz, prezydencik miasta wypina się, leje ciepłym moczem, mówi "nie bo nie"??? Dyktatura z dykty - nic więcej. PIS przez 5 lat nie zdołał przede wszystkim  zastopować ścieku kłamstw i przeinaczeń który na okrągło każdego dnia infekuje miliony ludzi. bez tego nie sposób robić cokolwiek - mają związane ręce, bo ludzie nie pojmują że PIS działa w ich interesie. przekaz do nich po prostu nie dociera. to jest szczelna zamknięta rzeczywistość!!! 
Dramat

https://www.salon24.pl/u/okop/1044434,nowogrodzka-trzeba-przewietrzyc#comment-18474416

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629718

Obejrzałem cała debatę wszystkich 10 kandydatów na stanowisko Prezydenta RP.

Oto moja klasyfikacja wszystkich kandydatów:

1. Pierwsze miejsce  ex aequo Andrzej Duda i Krzysztof Bosak
(za Dudą przemawia doświadczenie, za Bosakiem dobre pomysły i brak kompleksów)
2. Marek Jakubiak (zrównoważony rozsądek przedsiębiorcy)
3. Mirosław Piotrowski (nie mogę pochwalić, ani zganić)
4. Stanisław Żółtek (chłopski rozum - w pozytywnym znaczeniu, mały minus za styl)
5. Władysław Kosiniak-Kamysz (zacukał się, gdy chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego, płytkie wrzutki wobec pozostałych kandydatów, mało merytoryczny)
6. Szymon Hołownia (czysty naiwny populizm)
7. Robert Biedroń (czysty populizm, lecz wyjątkowo cyniczny i fałszywy)
8. Małgorzata Kidawa-Błońska (jaki koń jest, każdy widzi)
9. Paweł Tanajno (frustrat z facebooka).

___________________________________

PS

Marsala   9 maja 2020, 23:20

https://www.salon24.pl/newsroom/1044662,trwa-posiedzenie-komitetu-politycznego-pis-pawlowicz-jest-przesilenie-polityczne-i-rzadowe#comment-18482005

10 / 10. Ale trafniejszy tutaj jest inny Piłsudski: Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.

Oszalali totalsi którzy bujają łajbą z nienawiści - bo chyba nie po to, by dojść do władzy? Na to nie mają żadnych szans, a gdyby jakimś cudem doszli, to po pół roku przy większym szczęściu wyjechaliby na taczkach, a przy mniejszym... no, szkoda pisać.

Coraz bardziej oszalały beton który podgryza sterników. Ch*j że nie da się w dwa dni zrobić uczciwych pocztowych wyborów, ch*j że prezes przedwczoraj zawarł i ogłosił dil, ch*j ze się jest sędzią TK. Stołki są dla nas a nie dla nich, trzeba pod nimi ryć - ch*j, puścić tłita, niech tefałeny mają uciechę.

Kasta w SN. Nie mam słów i karwa nie ma ich w słowniku cywilizowanych ludzi. Polityk politykiem, ale sędzia? Gdyby to widział Piłsudski, posłałby ich do Berezy pierwszych. (A skądinąd te hece z kom. skrutacyjną to już Himalaje gówniarstwa).

I, co równie smutne, ta chmara robactwa obsrywającego internet po jednym fejku. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem tyle gówna naraz na S24, ale dawno. Ty piszesz "Ludzie to jest nasz kraj". Coraz wyraźniej widać, że to nie do nich i nie o nich.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1629800

Oszalali totalsi którzy bujają łajbą z nienawiści - bo chyba nie po to, by dojść do władzy? Na to nie mają żadnych szans, a gdyby jakimś cudem doszli, to po pół roku przy większym szczęściu wyjechaliby na taczkach, a przy mniejszym... no, szkoda pisać.

Gdyby  totalsi zrealizowali plan , o którym mówił Czażasty, to nigdzie na taczkach by nie wyjechali, bo wprowadziliby prawdopodobnie stan wojenny i jeszcze wojska niemieckie do pomocy wezwali w razie buntu.  Obawiam się, że mogłoby dość do rozlewu krwi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1629819