P a n d e m i a

Obrazek użytkownika wilre
Świat

"katastroficzny film o wybuchu pandemii to jednocześnie ciekawa diagnoza dzisiejszych czasów"

 

Reżyser filmu Steven Soderbergh dotychczas nie wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. Dziennikarz magazynu "Uproxx" Mike Ryan przypomniał jednak wywiad, jaki przeprowadził z reżyserem w 2011 r. przy okazji premiery jego filmu "Contagion – Epidemia strachu". Już wtedy Soderbergh nie miał wątpliwości co do tego, że wybuch epidemii jest nieunikniony.

— Podczas zbierania materiałów do filmu zauważyłem dwie niepokojące rzeczy. Jedną z nich było to, że każdy, z kim rozmawialiśmy, mówił, że czekamy na coś naprawdę dużego. O depresję przyprawiało mnie kilka opowieści ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji, w której polityka powstrzymywała ich przed robieniem tego, co powinni. Pojawiali się w miejscach wybuchu epidemii wyleczalnej choroby z lekarstwami gotowymi do użycia. Ale z powodu napiętej sytuacji politycznej, nie pozwolono im zapobiec śmierci wielu ludzi — mówił Soderbergh.
_____________________________________

"Contagion – Epidemia strachu" rozpoczyna się wraz z pojawieniem się niebezpiecznego wirusa rozchodzącego się drogą powietrzną. Zarażeni wirusem umierają w przeciągu kilku dni. Film Soderbergha opisuje walkę lekarzy o jak najszybsze znalezienie szczepionki i działania rządów w celu zapobieżenia wybuchowi światowej paniki.

Na ekranie pojawiają się m.in. Matt Damon, Kate Winslet, Marion Cotillard, Jude Law, Gwyneth Paltrow i Laurence Fishburne.

LINK  VIDEO

https://m.cda.pl/video/44528301c?wersja=360p&t=17

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)