HODOWCA, rolnik - w #3rp

Obrazek użytkownika wilre
Idee

MOTTO.
Rajmund Gąsiorek będzie musiał zapłacić karę za wycinkę drzew?

2017-02-12 09:01:03

Burmistrz Wrześni nałożył karę ponad miliona złotych na Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Gąsiorek za nielegalną wycinkę drzew w zabytkowym parku w Stanisławowie.

________________________________________________

Rajmund Gąsiorek: Dziś spłacam dług wdzięczności

____________________________________________

„Dorobiłem się gospodarstwa, o jakim nawet nie marzyłem”. Rajmund Gąsiorek

Wychował się w biednej, wielodzietnej rodzinie, dziś jest milionerem, który jeździ po świecie i spotyka się z głowami państw. Jednak jego życiową pasją ciągle pozostaje rolnictwo.

....

Ile osób teraz pan zatrudnia?

Na stałe ponad 300, a w sezonie dodatkowo około 250. Co ciekawe, mamy ciągłe braki w zatrudnieniu. Od razu mogę przyjąć na stałe 50 osób, w tym 20 kobiet, ale nie ma chętnych do pracy. Dziwnie to brzmi, ale taka jest prawda. A zarobki są u nas dobre – od 2 do nawet 7 tys. zł.
_________________________________________________
......

bywalec Dębków 08.01.2018 15:48

Rajmund Gąsiorek to dobry rolnik i hodowca i dlatego mógł zostać postawiony w złym świetle przez konkurencję. Chińczycy przez kilka lat udoskonalili nie tylko produkcję samochodów ale również hodowlę zwierząt futerkowych i za kilka lat mogą zdominować nie tylko Europę w produkcji futer. Hodowcy europejscy mają krótki okres na zarobienie kasy a Polacy są dla nich dużą konkurencją, zwłaszcza Gąsiorek ze swoim potencjałem i niezależnością od obcego kapitału.

*  *  *

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

El Pe1 dzień temu

Polska to kraj gospodarczy, z tego głównie żyjemy, z uprawy roślin i hodowli. Ten człowiek stworzył coś od podstaw sam, na polskiej ziemi. Nie, lepiej zasuwać w Amazonach i innych korpo a słabe jakościowo mięsko do marketów sprowadzać z zagranicy, bo nasze lepsze idzie na zachód tak samo jak owoce i warzywa. Ktoś ma niezły interes żeby robić nagonkę na polskich rolników. Pan hoduje akurat norki, bo je ktoś chyba kupuje? Świnki, krowy, kury też hodują, bo jest na to zapotrzebowanie i długo jeszcze będzie dopóki człowiek będzie chciał jeść mięso. Skończy się popyt, skończą się hodowle, proste.

................................

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1601575