List od 9-letniej Julii czyli POwtórka z rozrywki

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Gdy w listopadzie 2013 roku 8-letnia Zuzia napisała list do Gronkiewicz-Waltz

http://niepoprawni.pl/blog/2640/mam-na-imie-zuzia-mam-8-lat

nie przypuszczałem,że oPOzycja znów użyje zgranej karty atakując Panią Premier. Otóż  9-latka pisze do Szydło o programie 500 zł na dziecko:

"Pani Premier, [z] szacunkiem informuję, że 500 złotych dla pierwszego dziecka jest niesprawiedliwe wobec drugiego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem. Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie.(...)Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka, nie byłoby drugiego"

Oczywiście list jest do wiadomości Rzecznika Praw Dziecka.

Nie za bardzo wiem jak spointować/spuentować zdarzenie, ponieważ uczyniłem to już ponad 2 lata wstecz.

Jedynie powtarzam - wykorzystywanie dzieci jako "żywe tarcze" jest obrzydliwe.

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Żywa tarcza to jedno, ale wykorzystanie mediów nadających na rynek publiczny który jest własnością Narodu do celów narodowo i państwowo destrukcyjnych to już zdrada i sabotaż.

Za to powinny być i sankcje karne i kroki dyscyplinujące media, które robią z tego aferę. Nawet można tu mówić o odebraniu koncesji za działalność antypaństwową, antynarodową i o karach dla redakcji i dziennikarzy za postawę nieetyczną.

Żadne normalne medium by się takiego listu nie dotknęło.

Sam pomysł, by upominać się o rzekomą krzywdę pierwszego dziecka jest idiotyczny.

Dodatek jest po to, żeby było w rodzinach więcej dzieci jak jedno. Im więcej ich będzie, tym więcej i będzie dla tego pierwszego dziecka.

Inaczej mówiąc, z każdym dzieckiem więcej poprawia się i sytuacja pierwszego dziecka.

Wręcz można też mówić, że ten dodatek to jest dla pierwszego dziecka za to, że będzie miało konkurenta do miłości rodziców w postaci drugiego, zaś w przypadku trzeciego dla drugiego i td.

Jak ta mała taka materialistka to ktoś jej powinien przetłumaczyć. 

...co zresztą i tak jej nic nie da, bo rodzice pieniądze i tak wydadzą na potrzeby - i to w miarę równo.

 

miarka

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1505267

Dla oPOzycji to nic nowego, wykorzystywanie dzieci jako "żywych tarcz" mają we krwi. Pisałem o tym w "Dziecięcych bojówkach KOD". Wydaje mi się, że ta "nieszczęsna" Zuzia ma raczej kilkadziesiąt lat a nie 8, jasno wynika to ze sformułowań zawartych w tekście listu. To właśnie zacietrzewieni i sfrustrowani rodzice wciągają swoje dzieci w rozgrywki polityczne, źle to wróży na przyszłość. To następcy Ryszarda Cyby! Potencjalni w przyszłości targowiczanie, zaprzańcy, jurgieltnicy i zdrajcy Polski!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1505270