Rura zmiękła

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Widzę, że rura zmiękła. Jak można domagać się kasy od Kaczora? Wszelakie występki Putina jak najazd Krymu, Donbas, Litwinienko, to. tamto są niczym w porównaniu ze zbrodniami kaczyzmu. To tak, jakbyś od Hansa Franka oczekiwał podwyżki.

Nie pod sztandarem konstytucji mobilizuje opozycja swoich akolitów. tylko pod hasłem kasy. Legitymizuje w ten sposób aktualny reżim, który jest straszliwy. Jest tu jakiś racjonalizm, bo Kaczor może da a Tusk czy tam Schetyna nie dadzą na pewno.

Opowieści, że nauczyciele mało zarabiają są w w oczywisty sposób nieprawdziwe. Słusznie Bronek oświadczył, że żyliśmy w złotych czasach. A skoro złote czasy były to Tusk musiał nieba przychylić nauczycielom i doładować towarzycho kasą. Czy jednak nie doładował. W 2015 nie poszli przed wyborami strajkować to widocznie mieli pełno kaski.

Taka podbudowa ideowa strajku - że Koalicja Europejska w ogóle nic nie da i nie ma z nimi co gadać a PiS może coś tam odpali - zdecydowanie poprawiłaby odbiór społeczny tego protestu. Bronek zaleca wzięcie kredytu i zmianę pracy też. W tym kierunku powinny iść działania owego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Niech tam się skupią na zmywaku w Anglii, póki jeszcze można. A z protestami powinni się wstrzymać do czasu wygrania wyborów przez Schetynę. Jak utworzy ów Schetyna rząd to chyba im da nawet 2000 do podstawy.

II

CEP Róża Thun und wyzwała na debatę premier Beatę Szydło co jest też śmieszne o tyle, że jest owa Róża wyraźnie za krótka na to. Merkel mogła by tu być jakimś dyskutantem dla Szydło co najwyżej.  Urojenia wielkościowe w Platformie są widoczne dalej. Ciekawe, że ciamajdanu nie robią teraz, przed wyborami. Na pewno by wygrali. W poprzednich eurowyborach cała ta obecna Koalicja miała pińćdziesiąt procent a teraz ledwie o czterdzieści walczy. Nawojowali się przez te ostatnie 4 lata i uznanie społeczne pomnożyli.

Z kolei PiS ogłosił dodatek dla tuczników. Ponoć to jest dodatek europejski. Ciekawe, czemu UE do tucznika dopłaca a nie do nauczyciela. Może niech Broniarz pojedzie do Brukseli i tam protestuje, to mu Tusk da. I Timmermans. Ciekawy będzie układ sił w Europie po majowych wyborach. Wtedy to cała Europa przyjedzie do Warszawy i padnie na ryj przed Kaczorem uznając go swoim wodzem. Będzie się działo.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

podwyzek plac, a nie na temat podnoszenia poziomu nauczania?

Powod jest prosty: zdecydowana wiekszosc nauczycieli udziela korepetycji - nie swoim uczniom - ale "po przyjacielsku" uczniom kolegow z innych szkol. Zalatwia sie takie korepetycje "krzyzowo" - ja tobie (innemu nauczycielowi) podesle , a ty mnie.

Nauczyciele z tych "korkow" wyciagaja czesto wiecej - niz wynosi ich etat, na dodatek 99% z nich nie placi od tych uslug podatku.

Co by sie stalo, gdybysmy zwiekszyli pensum nauczyciela? Nie mialby czasu na korepetycje.

Co by sie stalo, gdyby poziom nauczania podniosl sie? Wielu nauczycieli straciloby dodatkowe dochody.

Tak wiec dzisiejsze oburzenie swiata nauczycielskiego ma swoje korzenie w propozycji rzadu, zeby podwyzki polaczyc ze zwiekszeniem pensum, a moze i z podniesieniem poziomu nauczania - czy to nie oburzajace (dla nauczycieli)?

Poszkodowani w tym wszystkim sa nauczyciele WF-u i katecheci - bo z tych przedmiotow korepetycje jeszcze sie nie przyjely... 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1585664

Nauczyciele, wypuszczający ze szkoły z pozytywnym świadectwem, taką Gajewską, Pomaską, Muchę czy innego Myrchę, to wpierdol powinni dostać, a nie podwyżkę!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1585748