Wojna Ideologiczna

Obrazek użytkownika sebastian jarczak
Idee

 

Poruszanie się wyłącznie w wymiarze materialnym, rozpatrywanie spraw tylko na tej płaszczyźnie, to domena marksistów (choć nie tylko), którzy walcząc ze starym porządkiem (dualizmem duchowo-materialnym), materię postawili na piedestale, a duchowość zastąpili ideologią walki.

Komunizm--to jedna z odmian marksizmu, gdzie ideologia walki jest ważniejsza od materii​, bo trzeba wyplenić długoletnie tradycje wolnościowe i duchowe (Słowiańszczyzna, Chiny, etc). W tym systemie ekonomia postawiona jest na głowie, ale to nie ona, a przeoranie świadomości ludzkiej, jest tam najważniejsze.

Gdy ma to już to zrobi, zniszczy ostoję tradycji i wartości, przeobraża się w postać właściwą (Chiny, Europa śr-wschodnia w 89). Jednak wojna ideologiczna nadal trwa-musi zapełnić pustkę duchową "nowych ludzi", jedynie materia (ekonomia) jest już na właściwym miejscu.

Przewrotność wroga ludzi dobrej woli polega na tym, że wykorzystując często symbole i hasła wolności, prowadzi ludzi w niewolę i podporządkowanie materii.

Tylko ludzie płacą podatki i tylko ludzie korzystają z budżetu. Podobnie tylko ludzie popełniają przestępstwa, i tylko ludzie padają ich ofiarami-często o tym zapominamy...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:3)