Sprawa wiz do USA

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Sprawa wiz do USA jest tematem, który od lat powraca w rozmowach Polaków jak i w artykułach dziennikarzy starających się rozgryźć problemy związane z tym tematem. Olbrzymia większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że samo otrzymanie kosztownej wizy (chyba 100 dolarów) nie gwarantuje "szczęściarzowi" prawa wjazdu do USA. O tym czy ktoś wjedzie czy nie wjedzie decydują na granicy urzędnicy służby granicznej.

Zdarza się, że ktoś, kto zapłacił za podanie o wizę i ją otrzymał, po wykupieniu biletu w obie strony i wielogodzinnej podróży samolotem, nie może przekroczyć granicy USA, czyli wyjść poza lotnisko i zostaje odesłany spowrotem do Polski najbliższym rejsem. Znam te sprawy z lokalnej prasy jak i programów radiowych. Wiele łez popłynęło z tego powodu na lotnisku w Nowym Jorku jak i w Chicago. Głośna była sprawa polskiego kompozytora i dyrygenta Piotra Pałki, który przyleciał do Chicago na swój koncert w polskim kościele w Lombard (przedmieście Chicago).

Po wielogodzinnych przesłuchaniach i przetrzymywaniu go jak przestępcę w warunkach uwłacających godności człowieka został odesłany do Polski. Na jego koncercie miał też być obecny jakiś amerykański dyplomata, jego nazwiska niestety nie pamiętam. Za trzy dni przyleci do Polski po raz drugi prez. Donald Trump, po wygłoszeniu zapewne bardzo schlebiającego nam przemówienia ogłosi też zapewne, że znosi wizy dla Polaków, no bo w końcu, ile lat można nas zwodzić. Uważam, że będzie to temat zastępczy, ilu Polaków jest stać na taką wycieczkę?

Przecież o pracy na "czarno" nie można teraz nawet marzyć, a ilu Polaków stać jest na wyprawę za ocean w celach tylko turystycznych? Polacy i polskie media będą zachwycać się "wspaniałomyślnością" D. Trump'a, a temat najważniejszy, czyli sprawa roszczeń (S447) zostanie przykryta jak kocykiem na parę tygodni. Dodać trzeba, że dla Polski najważniejszą sprawą jest sprawa bezpodstawnych roszczeń, jest to dla nas "być albo nie być". Sprawa wiz jest wg. mnie sprawą trzecio-rzędną, albo jeszcze dalszą.

http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/bez-milosierdzia-polski-kompozytor-zatrzymany-na-ohare/

https://waszyngton.msz.gov.pl/pl/waszyngton_us_a_pl_informacje_konsularne/informacjedlapodrozujacych/wjazddousainformacje/

http://dziennik.com/publicystyka/prawo-i-finanse/coraz-wiecej-polakow-zawracanych-z-granicy-usa/

http://dziennikzwiazkowy.com/imigracja-2/odmowa-wjazdu-na-teren-usa-moze-byc-powodem-sporych-niedogodnosci/

http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/dlaczego-zawracaja-z-granicy-kto-moze-pomoc/

https://www.jaion.pl/dlaczego-nie-wpuszczono-ewy-chodakowskiej-do-usa/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:16)

Komentarze

Podejrzewam, że  wizy mają przyczynić się do szybszego wyludnienia Polski, szczególnie idzie o Polaków.

Nawet jeżeli skończą pod mostem w USA...

Orzeł z gwiazda Dawida gotowy? profanacja symboli narodowych

Polska jest tak okrutnie judaizowana, że brak słów, a przeciętny Katolik nie rozumie odstępstwa jakie ma miejsce w kwestii judaizmu.Judaizm biblijny-świątynny, wywodzący się z mozaizmu to zupełnie coś innego niż ten oparty na odstępczym talmudzie lub ten  w przypadku chabadu. Ten dzisiejszy powinien się nazywać talmudyzmem, przez to, że tak nie jest Katolicy uważają, że w propagandzie judeo-chrześcijaństwa nie ma nic złego (czytaj chociażby nasz mundry prezydent szabesgoj).

Postsoborowa wolność religijna zbiera żniwo. To tego jeszcze przekręcone słowa Jana Pawła II, o jakoby starszych braciach w wierze, tam słowem klucz, które celowo wycięto było "tak jakby starsi bracia w wierze".

Nie lepiej dać pracę Polakom w Polsce...na godnych warunkach?

https://gloria.tv/photo/bZi4xfCkZwHm4oEGmZxb29xNs

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1601040

Wizy

Temat spóźniony o co najmniej 30 lat

Dziś raczej nikt z tym nie ma problemu,dają niemal od ręki

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1601060

że temat jest spóźniony o 30 lat, ale jest on wykorzystywany przez każdego amerykańskiego polityka odwiedzającego Polskę. Obiecuje taki gość zniesienie wiz, ludzie się cieszą (radują) i na tym się kończy i tak bez końca. Czy dzisiaj dają wizy "niemal od ręki" tego nie wiem, raczej wątpię. O wpuszczeniu przylatującego do USA i tak nie decyduje posiadanie wizy, lecz urzędnik (celnik) na lotnisku.

Pobieranie wysokich opłat za wizę bez względu na to czy się ją dostanie, czy nie, to też niezły interes. Teraz prawdopodobnie D. Trump ogłosi zniesienie wiz, a i tak nie każdy Polak po przylocie będzie miał gwarancję, że pozwoli się jemu wyjść poza lotnisko. I będzie też tak jak napisałem, będzie mówić się "bez końca" o wizach, których zniesienie nie ma większego znaczenia dla Polaków. Będzie to gest bardzo spóźniony, natomiast sprawa S447 zostanie przez to "zapomniana" przez media i polskich polityków, a jest to dla Polski sprawa przetrwać albo zginąć, pomimo tego, że żyjemy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1601063

Pierwszy raz w Stanch byłem 14 lat temu i wtedy też urzędnik na granicy decydował

Nic się nie zmieniło

Prezydent nic do wiz nie miał i nie ma
Żaden

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1601066

nic się nie zmieniło, tylko ilu Polaków o tym wie? Ilu wie, że otrzymanie wizy nie daje gwarancji wjazdu?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1601087

Przeciez na forum Niepoprawni siedza tylko trole sponsorowani albo szantazowani przez izraelskie sluzby specjalne i beda cie "minusowac". To szmaty santazowane sprzedali by wlasne dzieci, matke i ojca tzw:scierwo. Ameryka potrzebuje tania sile robocza z Generalnej Guberni Polin. Taki dostanie wize do USRAELA a po wyladowaniu na lotnisku w USA moze jednak byc zawrocony do Polin. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1601252

Nieudolnie łżesz, tak samo jak każdy załgany bolszewicki politruk. Polacy nie są wcale w USA potrzebni jako robotnicy...

USA może mieć każdą liczbę potrzebnych tam pracowników z Meksyku czy Ameryki Południowej. Dziesiątki tysięcy czekają na  możliwość nielegalnego przekroczenia granicy Meksyku z USA. Przybywa coraz więcej osób z takich krajów jak: "El Salvador, Guatemala, Honduras, India, and Venezuela".

Zresztą już obecnie w USA jest ponad 10 milionów nielegalnych imigrantów z całego świata.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601514