Niesamowita historia Pomnika Katyńskiego

Obrazek użytkownika Roman z USA
Wideo: 
Ocena filmu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Tak niesamowite i nieprawdopodobne, a prawdziwe.

Musimy wiedzieć i zapamiętać!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1622797

Pani Anna Wójtowicz, córka artysty Wojciecha Seweryna mogłaby opowiadać godzinami o problemach jakie musiał pokonać jej ojciec, aby mógł powstać ten pomnik. Robiono wszystko, aby nie był w stanie zebrać potrzebnych pieniędzy na stworzenie pomnika. Polski MSZ robił wszystko co mógł, aby pomnik nie powstał. Artysta wbrew wrogom Polski, udającym patriotów pokonał wszystkie przeszkody i kłody rzucane pod jego nogi.

Niestety, ci sami ludzie, którzy ciężko pracowali nad tym, aby pomnik nie powstał, przyjeżdżali później i przyjeżdząją pod pomnik, by robić sobie przy nim zdjęcia. Niestety, na wszelkie uroczystości pod pomnikiem nigdy nie została zaproszona wdowa, żona pana Wojciecha Seweryna. Nie została zaproszona, gdy kwiaty pod pomnikiem składał Duda, nie została zaproszona, gdy pod pomnikiem lansował się Czaputowicz.

Córka twórcy pomnika, pani Anna Wójtowicz mówiła często o tym jak wielką podporą dla jej ojca w walce o pomnik była jego żona. Czaputowicz nawet nie wiedział kto był twórcą tego pomnika, jak i o tym, że zginął on nad Smoleńskiem razem z prez. Lechem Kaczyńskim.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1622941