Skandal w Chicago

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

W środę 21-go sierpnia przebywał w Cihcago z jednodniową wizytą min. spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Prawdopodobnie głównym celem wizyty ministra było porobienie sobie zdjęć, które będą zapewne użyte w jesiennej kampanii wyborczej. Min. Czaputowicz odwiedził także Polskie Muzeum w Chicago, cmentarz św. Wojciecha w Niles, oraz jak podaje komunikat, spotkał się w konsulacie z przedstawicielami organizacji polonijnych.

Pamiętam kiedy w czasie kampanii wyborczej w 2015-ym roku (także w czasie ośmiu lat rządów PO) przylatywali z Polski do Stanów Zjednoczonych politycy PiS, przymilali się Polonii i obiecywali zrobić co tylko w ich mocy, aby rozwiązać problemy Polonii. Ale po powrocie do Polski i po wyborach, o Polonii jak zwykle zapominali. Pamiętam niektóre środowiska polonijne, które tych, którzy prowadzili kampanię poparcia PiS nazywały "pisiorami", a dzisiaj udają przyjaciół PiS i to właśnie z nimi obecnie rządzący spotykają się gdy przylatują do Chicago i innych miast.

Nie ma już takich spotkań jak te, które odbywały się kiedyś w przykościelnych salach i salach bankietowych. Dzisiaj politycy PiS boją się Polonii, boją się niewygodnych pytań i spotykają się tylko z wybranymi przez siebie osobami w małych salach i konsulatach. O ile się nie mylę to w Chicago PiS zdobyło 80% oddanych głosów, dzisiaj boją się spojrzeć w twarz swoim wyborcom. Teraz przejdę do tytułu mojej notki. W środę rano min. Czaputowicz udał się na cmentarz św. Wojciecha w Niles (jest to bliskie przedmieście Chicago), gdzie pod Pomnikiem Katyńskim złożył kwiaty.

I tu właśnie doszło wg. mnie jak i w opinii innych Polaków do skandalu. Na spotkanie przy pomniku nie została zaproszona żona artysty Wojciecha Seweryna, który zaprojektował i zbudował ten piękny pomnik. Wojciech Seweryn zginął w katastrofie nad Smoleńskiem razem z prez. Lechem Kaczyńskim i całą polską delegacją. Dzień wybuchu wojny był także dniem narodzin pana Seweryna i w tym to dniu jego ojciec został powołany do wojska i dlatego właśnie pan Seweryn nigdy nie miał okazji zobaczenia swego ojca, który później został zamordowany na rozkaz Stalina w Katyniu.

O tym wszystkim co tu napisałem, dużo dokładniej opowiada córka artysty pani Anna Wójtowicz, która od wielu lat jest zaangażowana w życie polonijne i walczy  też o to, aby wreszcie polskie władze doceniły i uszanowały jej matkę. Przecież bez jej zaangażowania i wsparcia dla jej męża Wojciecha Seweryna, ten pomnik nigdy by nie powstał. Prezydent Jacek Czaputowicz jadąc na cmentarz, nazywany także polskim cmentarzem, nie miał nawet pojęcia kto był autorem tego pomnika. Nie wiedział, że był to Polak z amerykańskim obywatelstwem, który zginął nad Smoleńskiem.

Trzeba też dodać, że organizatorzy uroczystości pod Pomnikiem Katyńskim, a więc Polski Konsulat, nie zadbali o to, aby w czasie uroczystości po bokach pomnika powiewały polskie i amerykańskie flagi, co jest kolejnym skandalem. Dużo więcej o tym co napisałem jak i innych sprawach dowiecie się Państwo z relacji samej pani Anny Wójtowicz, bardzo polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=IetKeh_57Gs

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:22)

Komentarze

Pierwsze dwa rzędy to zdjęcia Pomnika Katyńskiego w Niles, miejscowości przylegającej do Chicago. Dodam, że burmistrzem miasta Niles jest od 2013-go roku Amerykanin polskiego pochodzenia Andrew Przybylo.  W prawym górnym rogu jest też widoczne zdjęcie autora pomnika.

https://www.google.com/search?q=pomnik+katy%C5%84ski+w+niles&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjSh5eHjJjkAhUCSK0KHUr6BqsQsAR6BAgJEAE&biw=1280&bih=646

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1600592

widomości.com (ze zjęciami i tekstem) oraz filmik, czy notka?

https://wiadomosci.com/minister-jacek-czaputowicz-odwiedzil-chicago/

Przytoczę z tej notki tylko jedno zdanie:

„Trzeba też dodać, że organizatorzy uroczystości pod Pomnikiem Katyńskim, a więc Polski Konsulat, nie zadbali o to, aby w czasie uroczystości po bokach pomnika powiewały polskie i amerykańskie flagi, co jest kolejnym skandalem.”

Na temat zalinkowanego filmiku powiem teraz tylko to, że nie udało mi się jakoś dosłuchać ani jednego zdania pana ministra Czaputowicza. Cóż technologia robi się coraz bardziej zaawansowana …

PS. Notki nie oceniałem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

postronny świadek

#1600594

Czy ogłądnął Pan wywiad z panią A. Wójtowicz? Proszę ile pięknych zdjęć i chyba po to tu przyleciał. Niestety nie zna Pan realiów polonijnych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1600595

"rozmowę", w której wielmożny oficjel prawie nie odzywał się!

fragment z zalinkowanej notki: " Minister rozmawiał krótko z Anną Wójtowicz, córką śp Wojciecha Seweryna, który zginął w katastrofie smoleńskiej."

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1600598

Jak się miał odezwać, skoro był zakrzykiwany przez awanturnicę, która musiała się wtrącać nawet podczas modlitwy. Za to, jak sama wspomniala, nic do niego nie ma. Dziwne tam panują obyczaje- i, co za przypadek, wywołany skandal wykorzystano do celów politycznych! I tak też jest przedstawiany dalej. Na YT i tu. Przypadek?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600609

ty podły człowieczku nazywać kobietę, której nie znasz, której dziadka zamordowano w Katyniu, której ojciec zbudował ten piękny pomnik i który zginął nad Smoleńskiem, nazywać awanturnicą! Wynoś się stąd i nie kontruj tu na moim blogu. Już dawno temu prosiłem ciebie abyś na mój blog nie zaglądał. Poszoł WON!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1600646

Ustalmy coś, manipulancie.

To pewna kobieta, wydzierając się z innymi zza płota, zakłóciła przebieg uroczystości i to jest skandalem. Taka kultura.

A to ty odwracasz kota ogonem i dla antypisowskiego hejtu skandalem nazywasz swoje wymyślane straszne krzywdy, jakby to sam minister- do którego owa dama nic nie ma! Jak powiedziała- był czemuś winny. 

I co z tego, że w jej rodzie ginęli za kraj? A w moim nie? Miliony innych nie walczyli i nie ginęli? To daje przywilej darcia mordy? A potem nakręcania przez szurów afery?

Wstyd.

Może tak trochę kultury i prawdy?

Tak tam schamieliscie?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600654

Kto ma dobra wolę i zdolność słuchania/czytania ze zrozumieniem, ten wie, ze pani Anna środki pokojowe wyczerpała. Pozostał tylko krzyk rozpaczy na ulicy. Nie wszyscy są w stanie zrozumieć, wolą wyzywać i obrażać. Tak topi się portal.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1600657

I po co ściemniać? Widziałaś filmik z incydentem ale koniecznie musisz kłamliwie wybielać. Przypadek?

No jak to wyczerpała środki pokojowe? Miała okazje do rozmowy a jak się i wtedy zachowywała, to widać. Złośliwie zakłócała uroczystość, nawet modlitwę. Taka kultura, a taka skromność, że nawet się powoływała na prawa autorskie. Nie przyszła rozmawiać, tylko krzyczeć swoje w kółko. Miała szczęście, że w ogóle z nią rozmawiano, takich należy unikać, choćby ze wzgledow ochrony. Ale prowokacja została szybko podchwycona i filmowana. Przypadek?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600658

Pyta ściemniacz. Sam sobie odpowiedz, czy nie szkoda czasu i atłasu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1600661

dyskutujecie z banderowcem kontrikiem - nie szkoda Wam klawiatury?

Ps. Czaputowicz, ze to ciapa to każdy wie (nawet banderowiec kontrik) i to już samo w sobie jest skandalem, jednak tutaj dodatkowo nałożyło się to, że konsulat w Chicago skandalicznie podchodzi do Polaków - to było za PO i niestety nie zmieniło się za PiS, bo praktycznie wszędzie na stołkach siedzą ci sami co za PO (wiec nie mogło w taki sposób się zmienić) - to jest skandal, którego jak by nie było to by nie było z zaproszeniem wdowy po twórcy pomnika itp.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1600721

sie topi!

 

skaczcie do wody

muskularni chłopi

markowa się topi!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1600663

więcej niż cosik

 

kacapski wystarczy grosik

a do polskiego piekiełka

dorzuci więcej niż cosik

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1600599

Cyrankiewicz "nie wiedział", kim był rotmistrz Pilecki - dla zainteresowanych znakomity dokument wybitnego reżysera Krzysztofa Wojciechowskiego - relacja pani Zofii Pileckiej-Optułowicz 46:50

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1600601

Przecież to czepialstwo bliskie szurostwa.

Pretekst, by wylać swoje frustacje.

 

Zarzuty z tekstu (nazywane... "skandalem"):

- nie zaproszono żony twórcy pomnika, a to żony są wsparciem mężów

- zarzut, że rzekomo minister nie wiedział, kim był twórcą pomnika

- organizatorzy nie zadbali o dekoracje, by se z boku powiewały flagi

 

Jak dla mnie, bardziej mówi to o krytykantach.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600603

kacapskie zbrodnicze ryło

 

Pomników Katyńskich

najbardziej nienawidzi

kacapskie zbrodnicze ryło

to były te flagi polskie

i amerykańskie

czy ich nie było?

 

PS Nie ma to jak stare kacapskie kawały!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1600615

żale na skandale

 

na polski rząd

wylewa gorzkie żale

że za małe

wywołuje skandale

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1600619

lepienie spisków

 

z gówna spiski lepi

do wszystkiego się przyczepi

 

PS Wyjątkowo grubymi nićmi szyta antypolska prowokacja - zresztą celowo urządzona przed Pomnikiem Katyńskim przed 80. rocznicą podpisania zbrodniczego paktu Mołotow-Ribbentrop. A jak skomentować fakt, że powyższy tekst, mający charakter ulepionego z gówna spisku, pojawia się dokładnie 23 sierpnia rano? 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1600662