Polonia była i jest sama.

Obrazek użytkownika Roman z USA
Świat

Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie, ale chyba nigdy nie było to tak widoczne jak w tym roku, roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kto wie, czy bez I. Paderewskiego i Polonii udałoby się tę niepodległość odzyskać po rozbiorach, uważam, że byłoby to w tamtych realiach politycznych niemożliwe.

W tym roku gdy Polonia zaangażowała się w obronę interesów Polski i bronienia naszej historii poza jej granicami, wsparcia ze strony rządu nie otrzymała.

Mało tego, że nie otrzymała, obecnie rządzący przeszkadzali Polonii w jej patriotycznych działaniach. Tak było w sprawie ustaw H.R.1226, S.447 jak i w walce o pozostawienie Pomnika Katyńskiego w Jersey City w stanie New Jersey, tuż przy ujściu rzeki Hudson. Z miejsca gdzie stoi pomnik roztacza się piękny widok na rzekę i zatokę połączoną z oceanem, oraz na Manhatan.

Jest tam też wejście do podziemnej kolejki łączącej pod rzeką oba stany, którędy tuż koło pomnika przechodzi tysiące Amerykanów nie tylko tam mieszkających, ale zamieszkałych także w innych stanach i turystów z całego świata. Fulop chciał przenieść ten pomnik w miejsce mało uczęszczane na koniec ulicy, nad ściek między wieżowcami, gdzie byłby widoczny tylko przez ludzi tam mieszkających i tam pracujących.

Gdy rozpoczęła się walka o pomnik doradca premiera Morawieckiego, Andrzej Pawluszek powiedział, że nowe miejsce (to mało widoczne i nad ściekiem) byłoby lepsze od obecnego (w którym pomnik stoi od 19 maja 1991 roku). Generalny konsul Maciej Golubiewski stanął też po stronie Steva Fulopa i zachwalał jakieś porozumienie zawarte między Fulopem i jakimiś mało znanymi "polonusami", osobami rzekomo mającymi prawo reprezentować Polonię.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na wypowiedzi konsula M. Golubiewskiego na "ćwierkaczu", jedna gdy walka o pomnik jeszcze nie była zakończona i druga, po bitwie wygranej przez Polonię mieszkającą we wschodnich stanach, a przeważnie w Nowym Jorku i New Jersey, gdy bitwa była już wygrana. Zauważycie Państwo jak konsul kłamie i jak skrajnie różne są te wypowiedzi. Jak powiada przysłowie "sukces ma wielu ojców".          

https://twitter.com/stevenfulop/status/994975158342479872?lang=en

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:8)

Komentarze

Pytam bo raz tak, a raz inaczej więc trudno zgadnąć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1575931

On jak nie z, to od tych wszy,
co to tak nieodłączne od polskiej krwi,
że aż stanowimy jeden naród.

Popierajcie swojego ;-) Prezydenta

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1575962

By jego pozycja na stołku wytrwała

Liczą się srebrniki , a nie rola Polski

Tak wciąż podążają ludzie a' la "wolski"

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1576003