Wygrana bitwa Polonii.

Obrazek użytkownika Roman z USA
Świat

Polonia w New Jersey odniosła wielkie zwycięstwo w niezakończonej jeszcze wojnie z burmistrzem miasta Jersey City. Steven Fulop poniósł dotkliwą i upokarzającą porażkę w tej wojnie, przegrał ważną bitwę i być może będzie to też jego całkowita porażka w wojnie, którą wypowiedział nie tylko amerykańskiej Polonii, ale wszystkim Polakom.

Dla tych, którzy nie śledzili w ostatnich miesiącach sprawy Pomnika Katyńskiego w Jersey City nad rzeką Hudson, przypominam, że burmistrz tego miasta Steven Fulop, samowolnie i bez konsultacji z Polonią i mieszkańcami miasta zadecydował o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego z miejsca zwanego Exchange Place na leżące o 60 metrów dalej.

Wybrane przez Fulop’a miejsce jest w przeciwieństwie do obecnego, w mało uczęszczanym miejscu, gdzie znajduje się ściek i śmietniki przeznaczone dla znajdujących się tam wieżowców. Pomnik upamiętniający sowiecki mord na polskich oficerach widzi codziennie tysiące turystów przybywających z innych stanów jak i reszty świata, oraz mieszkańców Nowego Jorku i New Jersey, gdyż znajduje się niedaleko wejścia do podziemnej kolejki łączącej oba te stany.

Przypuszczam też, że oprócz dużych zakusów firm budowlanych na to miejsce ze względu na cenę ziemi w tym miejscu, pomnik ten w tak widocznym miejscu jest solą w oku dla rosyjskiej ambasady. Miejscowa Polonia nie zaakceptowała jednak decyzji burmistrza i postanowiła doprowadzić do referendum, w którym to referendum mieszkańcy miasta mieliby wypowiedzieć się, czy chcą pozostawienia pomnika tam gdzie stoi, czy chcą przeniesienia go w jakiś zaułek między wieżowcami.

Do przeprowadzenia referendum potrzebnych było 6714 głosów mieszkańców Jersey City uprawnionych do głosowania w tym mieście. Nie było to łatwe zadanie, a czasu było niewiele. Polonia dostarczyła do ratusza 9471 podpisów z czego uznane zostały tylko 3833 podpisy, pozostało więc tylko dziesięć dni do zebrania brakujących 2881 podpisów. Jednak dzięki ciężkiej pracy i oddaniu Polonii zebrano 2295 podpisów.

Wśród odrzuconych poprzednio przez ratusz było 668 ważnych podpisów, a więc po dodaniu wszystkich ważnych podpisów wyszła suma 6796, czyli 82 podpisy więcej niż jest potrzebnych do przeprowadzenia referendum. We wrześniu, a dokładnie 12-go, radni Jersey City mają podjąć decyzję, czy odwołać swoją decyzję o przeniesieniu pomnika, przypominam, że taką podjęli sześcioma głosami do trzech, czy zdecydować się na kosztowne referendum, które prawdopodobnie i tak przegraliby.

Trzeba podkreślić, że sukces Polonii jest tym większy, że miała ona przeciwko sobie bardzo bogate i wpływowe lobby firm budowlanych współpracujących z Fulop’em i nie otrzymała żadnej pomocy ze strony konsulatu w Nowym Jorku jak i ze strony polskiego rządu i prezydenta Dudy. Najdziwniejszym jest jednak to, że doradca premiera Morawieckiego, Andrzej Pawluszek powiedział, że nowe miejsce na pomnik, wybrane przez Fulop’a jest lepszym od obecnego.

Ta wypowiedź jest na początku artykułu, którego link jest zamieszczony poniżej. Taką to mamy dobrą podmianę, bo przecież część polityków na których głosowali Polacy została podmieniona na miernych, ale wiernych, którzy wolą nie narażać się nikomu, nawet wtedy gdy chodzi o dobro Polski i Jej dobre imię.

https://www.nj.com/hudson/index.ssf/2018/08/push_to_halt_relocation_of_polish_statue_clears_hu.html

I tu wypowiedź A. Pawluszka (trzecie zdanie od góry)

https://wpolityce.pl/polityka/399690-jak-naprawic-relacje-z-izraelem-doradca-premiera-musimy-odebrac-dyskusje-o-holocauscie-takim-hochsztaplerom-jak-gross

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Godna najwyższego uznania akcja Polonii amerykańskiej w obronie Pomnika Katyńskiego w Jersey City, na którego zamach to część rozpętanej "wojny" przeciwko Polsce w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W usunięciu (czy przesunięciu w niegodne miejsce) Pomnika najbardziej oczywiście zainteresowana jest zbrodnicza Moskwa, która przeprowadziła całą akcję przy pomocy żydowskich szmalcowników. A postawę rządzących Polska wobec tego haniebnego zamachu można podsumować następująco: podkulenie pod siebie ze strachu ogona!

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1570967

REVISE YALTA

http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/revise-yalta

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1571081

Nawet jak szanse są niewielkie.

Kto dawał szanse Polsce w bitwie pod Wiedniem w 1683 r  ???

Kto dawał szanse Polsce w bitwie warszawskiej z bolszewikami w 1920 r ???

A powstania śląskie i powstanie wielkopolskie, dały że te ziemie powróciły z powrotem do Polski.

A dziś PiS woli ustępować, cofać się, dogadywać się na haniebnych warunkach, a jeszcze w 2015 roku jak wygrał wybory mówił "ani kroku do tyłu i żadnego ustępstwa" i co z tych obietnic zostało???

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1570973

W nawiązaniu do  PADa, który pieczętował obietnice własnym słowem honoru istotnym jest raport Najwyższej Izby Kontroli  dotyczący kredytów.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nik-banki-frankowicze,144,0,2413456.html

Bez rozliczenia się z obietnic nie ma mowy by pozyskać oszukanych! A to elektorat PiSu oceniany na 1 200 000 dusz!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1571139

A co mógłby zrobić polski rząd? Cytuję:

Od razu, gdy padł pomysł przenosin pomnika, należało zagrać „krótką piłkę”. Wysłać depeszę do Nowego Jorku i Tel Awiwu, że jak przeniesiecie nasz pomnik, to my przeniesiemy Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie, a także Muzeum Polin, bo jest ono metafizycznie związane z pomnikiem, który przecież trzeba będzie przenieść na ulicę Świdra do Świętochłowic. To by wystarczyło. Tak się robi politykę, ZSRR i USA też sobie nawzajem oświadczyły po wojnie, że oboje mamy bomby atomowe, jak wy strzelicie w nas, to my strzelimy w was- spokój między tymi krajami jest do dzisiaj. Żydzi są mądrzy i nie będą zaczynali wojny pomnikowej, skoro na jeden polski pomnik w USA przypada 100 pomników żydowskich w Polsce. Ilość pomników do przenoszenia to jedna z niewielu kart negocjacyjnych, w której mamy nad Żydami przewagę, a i tak rozgrywkę koncertowo schrzaniliśmy. Polski rząd jednak miał sprawę w dupie, zanim nie zrobiła się z tego afera społeczna, głównie dzięki amerykańskiej Polonii i oddolnym, wolnościowym inicjatywom internetowym. Gdy plany przenosin były już zaawansowane, umowy podpisane, to rząd PiS się obudził. Do negocjacji z burmistrzem średniej wielkości miasta (raptem 77 miejsce na liście największych miast w USA) zaangażowano najwyższe władze państwowe, nie zdziwiłbym się, gdyby pod stołem poszły jakieś pieniądze. PiS, rozpaczliwie szukając wsparcia stawił się na kolanach u jakiegoś wpływowego amerykańskiego rabina, żeby bronił pomnika argumentem, że w Katyniu ginęli też Żydzi. To może być początek procesu zawłaszczania sobie Katynia przez Żydów, na wzór holokaustu.

https://bialyrasizm.pl/pisowska-dupowatosc/

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1570984

- jeśli jesteś kobietą, jesteś mądra i roztropna.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1571050

w akcji zachowania pomnika na dawnym miejscu!

Dziękuję Tobie i znanym Ci Polakom w Ameryce, którzy walczyli o zachowanie pomnika w dotychczasowym miejscu!

Nie mniej przypomnę tych "patriotów" (raczej patridiotów), nawet na tym blogu, którzy  "wytrząsali się" nad "brzydotą" pomnika w Jersey oraz "bezsensownym" uporem Polonii o utrzymanie pomnika we właściwym miejscu.

Dziś, gdy wraz z "moim" Duńczykiem oglądaliśmy defiladę Wojska Polskiego, a przedtem koncert polskiej kultury (w wykonaniu Polaków z Litwy) - w Mrągowie, wreszcie - po wysłuchaniu polskich pieśni patriotycznych - widziałam głębokie wzruszenie mego Męża. I zrozumiałam (może On także zrozumiał) dlaczego polska kultura i tradycja jest tak "niebezpiecznie" atrakcyjna dla innych narodów. Dlaczego tak wielu cudzoziemców łatwo się polonizowało. Skąd wziął się fenomen polskich patriotów obcego pochodzenia. Dlaczego "nie rzucim ziemi, skąd nasz ród", dlaczego "odpoczniemy po swym trudzie, w ojczystej zagrodzie". I dlaczego "marsz, marsz Polonia, ty dzielny narodzie!"

Bardzo, bardzo serdecznie Cię pozdrawiam,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1570987

Nawet gdy nadzieje wszelkie gasną

Przeciw wrogom z dumnym czołem stawać

A przeciwności jak świeczka zgasną

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1570992

za komentarze i miłe słowa.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1571018

Zamach na Pomnik Katyński w Jersey City trzeba widzieć w kontekście długiego ciągu ludobójczych zbrodni i terrorystycznych zamachów zbrodniczej Moskowii przeciwko Polsce i Polakom od 300 lat, od czasów bolszewickiej rewolucji mającej w zamiarze całkowitą (w ścisłej współpracy z Niemcami) eksterminację polskich elit, a następnie totalne zniewolenie pozostałych resztek Narodu polskiego.    

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1571033

czy to bylPZPR czy PObolszewia czy PIS Polonia jest sola w ich oczach gdyz stanowi nieprzekupny twardy ruch patryjotyczny nie idacy na kompromis.Jest to wielka sila ktora starano sie zniszczyc od czasow wojny za pomoca wielkiej masy agentury wyslanej do infiltracji organizacji polonijnych ,ta agentura nie zniknela sa ich nastepcy ,nigdy tez nie dokonanao ujawnienia i rozliczenia tej swoloczy.Oni nie mieli prawa osiasc w USA i Kanadzie i powinni byc deportowania gdzy sklamali w swoich orzeczeniach o pobyt ,zatajajac swoje zwiazki z organizacjami totalitarnymi czy sluzbami.Wygllada tez ze rzadzace w USA i Kanadzie zydostwo chronilo i alej chroni ta dywersyjna  grupe bo ona rozwala Polonie i oslabia Polske.To nie rzad polski slawi Polske w Ameryce tylko Polonusi  za wlasne pieniadze bo polskie pieniadze ida na zydowskie antypolskie propagndowe cele.

Tzw.polska dyplomacja dalej jest obsadzona wrogami Polski tam sie nic nie zmienilo jewrej pogania jewreja i pozycja przechodzi z ojca na syna czy innego ziomala.Sam obecny rzad dawno wypiol sie otwarcie na Polonie zdrajcy Duda czy Morawiecki nawet tego nie ukrywaja.Ale wiedza ze Polonia to potezna  sila. z ktora musza sie liczyc i dlatego wciaz na kazdym kroku rzucaja nam klody pod nogi.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1571038

Sprawa obrony Pomnika Katyń 1940 w Jersey City jest najwyższej wagi bowiem  prawe symbole nigdy nie mogą być poniżane, a tym bardziej obalane! Dlatego Rząd Rzeczypospolitej Polskiej winien udzielić natychmiastowej, wszelkiej i możliwej pomocy w zachowaniu w pokoju i godności tego Pomnika, który jest zarazem symbolem męczeństwa naszych oficerów, naszej narodowej elity w Rosji sowieckej. Ta pomoc jest już b. spóźniona ale lepiej późno niż właściwie wcale! To niepojęte, iż jakiś tam burmistrz Fulop wodzi za nos niemal całą Polonię w USA, bo ma takie a nie inne widzimisie na zagospodarowanie tego terenu. Czyż Polska nie jest strategicznym partnerem USA w Europie Środkowo-Wschodniej?! Czyż to nie nasz kraj będzie pierwszym na który ewentualnie spadną pierwsze sowieckie rakiety?! I czy choćby z tego tylko tytułu, tacy burmistrzy, takie właśnie Fulopy, winni wcześniej wiele razy pomyśleć zanim wdepną w coś, co sami pod siebie narobili?! Oczywiście, że tak powinno być dlatego jeśli jednak nie jest, to znaczy, iż nie potrafimy wykorzystywać tego, co nam się zwyczajnie należy. To jasne jak słońce i proste jak drut! Tym bardziej wielkie brawa dla Polonii z New Jersey i z USA. Pozdrawiam b. serdecznie Romana

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1571134

Rząd już pokazał co potrafi i uznał, że porozumienie z Fulopem to kompromis, a doradca premiera Morawieckiego, Andrzej Pawluszek powiedział, że nowe miejsce, czyli to nad ściekiem jest nawet lepsze od obecnego. Taki to mamy rząd i prezydenta.

https://wrealu24.tv/images/tb/39110_pomnik_sciek.jpg

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1571238