RZEŹ WOŁYŃSKA - POMNIK PAMIĘCI - Bolesna PRAWDA!

Obrazek użytkownika poeta
Historia

Te linki poniżej, i ten mój wiersz, który jest na Naszych Niepoprawnych od Lipca 2013 roku, powinny się pojawić obok, pod wpisem Naszego Wspaniałego Aleksandra Szumańskiego. Nie zrobiłem tego, bo nie potrafię wklejać w komentach ilustracji. A ilustracją do Wpisu Pana Aleksandra MUSI być zdjęcie TEGO POMNIKA PAMIĘCI Wołyńskiej zbrodni ukraińskich bandytów.

TEN Pomnik jest już gotów. TO Dzieło Wielkiego Artysty, Pana Andrzeja Pityńskiego, czeka sobie w Gliwicach na "przydział" lokalizacji!!!

PRAWDA Tego Pomnika jest porażająca. Jak porażające są te metody, sposoby zadawania śmierci POLAKOM tam na Wołyniu przez ukraińskich bandytów, zbrodniarzy, którym dziś na Ukrainie oddaje się hołdy.

Wspomnijmy, popatrzmy w zadumie na TEN WOŁYŃSKI POMNIK PAMIĘCI...

 

PRAWDA jak zawsze boli. Więc POMNIK Wielkiego Artysty sobie czeka na decyzję - o lokalizacji.

Polonia w USA Dała Radę, i Pomnik Katyński Tego Samego Wielkiego Andrzeja Pityńskiego pozostał nieruszony na swoim miejscu w Jersey City. Długo trwała batalia przeciw zakusom Rady Miejskiej, która chciala go przenieść gdzieś!.....W cień

Polonia w USA Dała Radę.

Czy Polska ma prosić o pomoc Polonię w USA, w sprawie lokalizacji Pomnika Pamięci Pomordowanym Polakom na Wołyniu?

Pomordowanym przez bandytów Ukraińców tylko dlatego, że Byli Polakami!!!

 

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE, A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ IM ŚWIECI............

 

 

" Matka Polka Bolesna "

TU LEŻĄ !!!

Skrwawione moje ludzkie szczątki,
Porżnięte piłą piękne kiedyś ciało.

TO MOJA !!!

Polska Krew bryzgała tutaj wokół.

TO JA !

MATKA POLKA !!!

Synowi życie dałam.......................

......Bóg Zesłał Anioła By Śpiewał Pieśń Życia.
ON Sprawił, że bólu nie czułam.
Zabijałał mnie mąż, syn odbierał życie....
Anioł spokój na twarzy malował.....

Byłam matką i żoną do tamtej nocy,
śmierć przyszła z ręki najbliższych.
Pamiętajcie !

O nas Bracia Polacy.....
Nie pozwólcie !

Zapomnieć w ciszy..................

.....Zaszum nam Polsko jak husarskie skrzydła
Gdy nad Wołyniem zbudzą się upiory.....

70 lat od tamtej zbrodni mija.....
Ona wciąż przeraża.
Straszliwie wciąż boli......

200 ponad tysięcy zginęło Polaków
Wymordowanych bez żadnej litości.
Mężczyzn Kobiet i Starców i Małych Dzieciaków....
Bieleją gdzieś pewnie tam Ich białe kości....

Holokaust straszny.
Zbrodnia ludobójstwa !
Świat cały nic o tym nie wie.
Mordowała Polaków ludność ukraińska.
Wadziły Polskie Korzenie....

Pamięta się tylko mordowanie Żydów.
Komory gazowe Auschwitz.
A zmowa milczenia o kaźni Polaków.
Wołyń.....
Genocidium Atrox......

Inna śmierć w komorze, inna od siekiery !
Od wideł ! Od piły ! Od młotka !!!
ukraińscy mordercy spod znaku Bandery !
Wołyń.....
Genocidium Atrox.....

mordercami byli ICH sąsiedzi dobrzy,
co żyli obok od wielu pokoleń!
Bandera im kazał !
Więc do ręki obrzyn !
i widły !
siekiery !
i ogień !........

mordowali Polaków na tysiąc sposobów.
nienawiść Do Polski nie miała tam granic.
Duchy Ofiar zbrodni Wołają zza grobów.....
Krew Polska płynęła rzekami......

mąż mordował Żonę !....
syn zabijał Matkę !
UPA i Galizien dawała rozkazy.
Wszędzie Byli Polacy.
Polskie Były Dziatki.....
Płonął i Krwią spływał Wołyń cały......

Nie napiszę więcej o tej
strasznej zbrodni
Zbyt boli i krwawi mi serce.
Pamiętajcie Polacy czym w Historii Wołyń.....

Pamięć i Modlitwa
Rodakom....
Co Ginęli w męce.............................................

A S...07.2013Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/1644/genocidium-atroxwolyn-1943
 

https://zbrodniawolynska.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=pbA8k8wdk7M

https://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/komu-co-blizsze

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-1-d&q=pomnik+rzezi+wo%C5%82y%C5%84skiej+pity%C5%84ski

https://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/bander-land

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

W TVPiS są pokazywane rzadko i sporadycznie i tylko małe wzmianki. Co jest tego przyczyną??? Ano dla tego że PiS wspiera banderowską Ukrainę. Dając olbrzymią kasę banderowcom na walkę z kacapami. A przecież kacapy i banderowcy to narody które są ludobójcami Polaków, Ale PiS-owi i jego antypolskiego kierunku Martyrologia Polaków na Wołyniu i w Galicji wschodniej mało co obchodzi, stąd takie małe wrzutki o tych mordach w TVPiS. Przecież teraz banderowcy to przyjaciele dla PiS-u.

Banderowcy wymordowali 200 tysięcy Polaków, a dzisiaj rządzący PiS pozwala by potomkowie banderowców na Polskich ulicach wychwalali czyny swoich przodków co mordowali Polaków. I śpiewali hymn banderowski, oraz krzyczeli "Jeszcze Polska nie zgineła, ale zginąć musi"  w dodatku dostając ochronę od PiS-owskiej policji, by im patrioci Polscy nie mogli przeszkadzać.

W USA, gdyby japończyki wychwalali bandycki atak na Per Harbol, to jankesi by ich rozwalili parę chwil, a w Polsce za rządów PiS-u można bandytom banderowskim maszerować i krzyczeć antypolskie hasła i obrażać Polaków.

Bo banderowcy to przyjaciele PiS-u. Dobrze widzimy tu na NP, jak co nie którzy próbują wybielać mordy banderowskie, a pozostali obficie im punktują in plus za te wybielanie.

Przecież PiS wam mówi "Polacy nic się nie stało" przecież banderowcy to nasi przyjaciele.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1631360

Gorąco polecam ten film Witolda Gadowskiego, w którym przedstawiono szokujące perypetie monumentalnego Pomnika Rzezi Wołyńskiej. Sztuka nikomu poza prawdą się nie kłania! Tak na pewno powinno być, lecz czy aby na pewno we współczesnej Polsce tak jest?! Ta rozmowa z rzeźbiarzem Andrzejem Pityńskim, jednym z najbardziej znanych w świecie polskich artystów, rzuca pewne istotne światło na ten realny problem w III RP Pomrocznej. To trzeba koniecznie zobaczyć! Usłyszeć raz jeszcze o tym, co dla Mistrza Pityńskiego znaczy prawdziwa sztuka i zarazem czym jest antysztuka, nadto o przeszłości, o patriotyzmie, o perypetiach związanych z jego dziełami w Ameryce i w Polsce.

Ten film opublikowany przez GadowskiTV 5 lutego 2019 r. jest niezwykle ważny nie tylko dla Kresowian. W Polsce bowiem zdaniem Mistrza Pityńskiego następuje w tej chwili transfuzja krwi z ukraińskiej na polską. Jego zdaniem to, co się dzieje w twj chwili w Polsce, to jest prawdziwa tragedia. Mistrz ostrzega zatem, iż nikomu i nigdy nie wolno kupczyć krwią niewinnych, pomordowanych dzieci, kobiet i starców na Wołyniu i Kresach.

Poza tym Mistrz Pityński podkreśla, że nasi trzej wrogowie podczas II wojny światowej, znaczy naziści, komuniści i banderowcy chcieli realnie zniszczyć nasz naród. Mistrz uważa, że mamy prawo w trakiej sytuacji zdecydowanie się bronić! I tylko tak zapewne rozumie konieczność oddania, gdy niesprawiedliwie ktoś uderzy, zada zdradzieckie ciosy. To naprawdę trzeba zobaczyć:

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/my-mamy-rece-powiazane-drutami-i-nie-mozemy-wyjsc-mama-juz-nie-zyje-bo

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1631362

BARDZO za TEN Wpis Sławomirze Tomaszu Rochu.

Poznałem Mistrza Pityńskiego osobiście. Byłem u Niego w Atellier, w Pięknej Pracowni, w Rzeźbiarskim Studio, gdzie praca wre. Pojechałem tam z Projektem Pomnika Wojtka. Z propozycją, by Zajął się nim TEN Wielki Artysta. Nie Odmówił. Jestem teraz na etapie organizacji wstępnej.

Mistrz napisał mi chyba trzy, czy cztery punkty, które informują, co spełnić należy, by mógł Rzeźbiarz przystąpić do pracy

:

1. Legalizacja, czyli Komitet gdzie Dyrektor Projektu i Prawnik, czyli koordynacja przedsięwzięcia w każdym aspekcie.

2. Lokalizacja, czyli miejsce gdzie ma stanąć ten Monument Misia Wojtka Polskiego Żołnierza, Bohatera, Spod Monte Cassino.

3. Fundusz, czyli zapłata Dla Artysty + koszty wszelkie finansowe całego przedsięwzięcia. Będę musiał zdobyć Dla Mistrza Pityńskiego 100 tysięcy dolarów. 

Pomożecie???

Nie wiem jak, z czym to się "je", ale myślę, że trzeba po prostu zorganizować publiczną zrzutkę, jakieś konto bankowe, no i niech każdy da ile chce, i ile może, a Fundusz zbierze się błyskawicznie, bo przecież Wojtek, TO JEST, TO BYŁ WIELKI POLSKI PATRIOTA, POLSKI BOHATER, NIEZWYKŁY POLSKI ŻOŁNIERZ ARMII POLSKIEJ GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA.

Światowej Sławy BOHATER

Na razie mamy okres świrusowej pandemii, więc wszystko póki co zamrożone jest. Ale Mam już punkt pierwszy częściowo załatwiony, i punkt drugi sugestii Artysty. A więc Dyrektorem Przedsięwzięcia Będzie Pani Dyrektor Oddziału Polskiego Banku w USA, i ten punkt drugi, mam załatwiony, czyli lokalizację. Pierwszy Monument Misia Wojtka stanie właśnie na terenie Tego Banku. Pani Dyrektor z aplauzem Zaakceptowała moją sugestię. Myślę tutaj, że Wojtków w USA stanie więcej. I także w Polsce ich przbędzie. Będziemy po prostu powielać ten model z mojego porojektu, który jest najbardziej realistyczny, bo tak właśnie Wojtek wyglądał nosząc pod górę Monte Cassino ciężkie skrzynie wyładowane amunicją, pociskami do dział ostrzeliwujących twierdzę - Klasztor Monte Cassino, gdzie okopali się niemieccy bandyci........................

Pozdrawiam

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1631406

Rząd powinien odpowiedzieć wszystkim Polakom, dlaczego ten wspaniały pomnik tyle czasu stoi nie tam gdzie powinien. Panie Prezydencie Polski, co z Pomnikiem Wołyńskim????

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1631824