KOD zalega z płatnościami dla protestujących?

Obrazek użytkownika piotrplominski
Kraj

Choć wiadomo (o zgrozo), że spora grupa “obrońców demokracji” na antyrządowe protesty wybiera się z własnej, nieprzymuszonej woli, to niejednokrotnie prawdą okazywała się być “pisowska teoria spiskowa” mówiąca o opłacanych demonstrantach. Głównie opłacani mieli być młodzi ludzie, których na tych protestach bywa niezwykle mało.

Nie szukając daleko sięgnijmy do pierwszej połowy grudnia ubiegłego roku. Nowo powstały “Komitet Obrony Demokracji” zarzekał się, że każdy z protestujących i każdy z koordynatorów regionalnych działa w szeregach KOD spontanicznie, za darmo, “dla dobra Polski”. Szybko okazało się, że to swoista bujda na resorach. Niedociągnięcia w płatnościach na tyle zirytowały zatroskanych o losy ojczyzny działaczy KOD, że postanowili obnażyć swoich szefów, mówiąc tu i ówdzie, że umówione kwoty za demonstracje albo nie były wypłacane, albo były obcinane. Wyciekła nawet… lista płac.

– Nikomu nic nie płaciliśmy – w grudniu odpierał zarzuty Mateusz Kijowski (lider KOD) w rozmowie z Super Expressem. – Ta sprawa jest już zgłoszona do prokuratury. To jest fałszerstwo dokumentów i podrobienie podpisu. Nigdy taki dokument nie istniał – mówił. Jednak nigdy później nie słyszeliśmy, by takie postępowanie się toczyło. Sprawa ucichła.

Był jeszcze incydent z człowiekiem, który przed telewizyjnymi kamerami zaczepił Ryszarda Petru, upominając się o “pieniądze za wyjście na ulicę”. KOD stwierdził oczywiście, że to człowiek nasłany przez PiS i prowokator.

Najbardziej szokujące było chyba to wideo, gdzie jeden z organizatorów antyrządowych protestów wprost mówi o kwotach wypłacanych demonstrantów. Jak widać i słychać, chętnych do łatwego zarobienia kilkudziesięciu złotych jest tak wielu, że ciężko “wstrzelić się” w wolny termin.

 

Zwykli demonstrujący inkasują mniejsze kwoty. Natomiast koordynatorzy, jak powszechnie wiadomo, otrzymują od 400 do nawet 900 zł. Skąd Komitet Obrony Demokracji ma tak ogromne fundusze, by płacić tysiącom demonstrujących?

Zródło: http://newsweb.pl/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Juz przedtem uwazalem, ze..., no w kazdym razie po przeczytaniu tego krotkiego tekstu bardziej pasuje mi slowo PROSTYTUUJACYCH  SIE..., chyba jednak lepiej brzmi i bardziej trafnie okresla to zjawisko...

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1509286

Fundusze KOD-łoty podobnie jak PO, "nowosmiesznych" i PSL pochodza z tego samego źródla - od geszefciarzy i miedzynarodowych banksterów z Sorosem na czele...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1509290

Jak to skąd - ciuła do puszek, kwestuje na swych spędach. 

 

Najbardziej kuriozalne jest to, że żebrze z błogosławieństwem MSW, a pozwoleństwo dostał za Błaszczaka... 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1509319