Kolega Tuska bogatszy o 4,5 mln zł po 20 miesiącach “pracy”!

Obrazek użytkownika piotrplominski
Kraj

Super Express ustalił że Krzysztof Kilian,były prezes Polskiej Grupy Energetycznej,odchodząc ze stanowiska, dostał gigantyczną odprawę w wysokości 1,8 mln zł.Kilian to dobry znajomy Donalda Tuska.To właśnie jemu zawdzięczał posadę w spółce Skarbu Państwa. 

Kilian to stary znajomy Donalda Tuska jeszcze z czasów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Jak wynika z nagranej i ujawnionej rozmowy w restauracji Sowa i Przyjaciele, to były premier dał mu fuchę w spółce. Rozmawiają o tym Paweł Graś (pełnił wtedy funkcję rzecznika rządu) i Jacek Krawiec (ówczesny prezes PKN Orlen). – Donald po to wsadził tam na chwilę Kiliana, żeby tam wziął odprawę – przyznaje Paweł Graś. – On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w dupie – mówi z kolei Krawiec o Kilianie.
 
W sumie, za 20 miesięcy pracy w PGE (uwzględniając pensję, odprawę i odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji) kolega Donalda Tuska stał się bogatszy o 4,5 mln zł. Wniosek z tego jeden: dobrze płatna praca za rządów PO-PSL była, ale dla swoich.
 
(SE.pl)

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)