Zobacz jaki jest twój Bóg

Obrazek użytkownika Myślidar
Idee

Zostaliśmy, jako ludzie stworzeni NA WZÓR I PODOBIEŃSTWO BOGA!

Pomyślmy co się stało z naszym człowieczeństwem na przestrzeni zaledmie kilku wieków – licząc od początków epoki Oświecenia.

Od zarania dziejów człowiek budował swoje człowieczeństwo by udowodnić Bogu, że jest godny miana Jego Synowstwa. Diabeł się temu przyglądał i jak zwykle, na każdym kroku próbował udowodnić, że Bóg stworzył moralne zero.

Udało się diabłu (a jest to byt osobowy stworzony przez Boga, istniejacy na w świecie jako zły duch, diabeł, szatan etc. od chwili buntu nieposłuszeństwa wobec swego Stwórcy) namieszać w naszym pojmowaniu świata, a niniejszym rozważaniem chciałbym uzmysłowić jaką formę ewolucji przyjęło nasze człowieczeństwo, oparte często na bezmyślnym akceptowaniu ustaleń redukcjonizmu naukowego. Mam pełną świadomość, że zasygnalizowałem tylko problem zagrożeń wiary w ewolucjonizm i wielu innych teorii pochodnych od od tej pseudo nauki, dlatego zainteresowanych odsyłam do art. Paradoksy ewolucji. (http://niepoprawni.pl/blog/myslidar/paradoksy-ewolucji).

Nie wiem, czy większość się ze mną zgodzi, ale osobiście ewolucjonizm i redukcjonizm, kojarzą mi się z próbą zredukowania człowieka do zwierzęcia, a mówiąc bardziej obrazowo do zbydlęcenia.

A gdy człowiek osiągnie poziom dna, gdy jego rozum już na stałe przeniesie sie z głowy poniżej pępka, wówczas diabeł wskazując na człowieka powie:

ZOBACZCIE JAKI JEST WASZ BÓG!

Spróbujmy usiąść spokojnie, wyłączyć medialne ogłupiacze i pomyśleć: Dokąd zmierzamy?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:5)

Komentarze

Tym co najbardziej ogranicza zwierzęta jest strach. W minionym wieku ktoś się bardzo przyłożył aby ten mechanizm wepchnąć w ludzki świat. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1472654

Tym kimś jest "kusy", w naszym narodzie znany "rokitą" (nie mylić z Panem Janem Marią Rokitą) a inny "borutą". Ci dwaj ponoć grasowali niezbyt udolnie. No, ale Naród kiedyś wierzył naprawdę -  nie tak, jak to jest dzisiaj wśród wierzących nie praktykujących...

Te nasze diabełki ponoć dawały się kiwać nawet wiejskim babom co znaczy, że wśród naszego ludu jest od wieków wielu bajarzy, zupełnie jak dziś!  Nasz Naród uwielbia wierzyć w POwszechnie opowiadane bajki..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1472656