Gry wojenne alchemika Gowina

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Euforia zapanowała po stronie totalnej opozycji na wieść, że wicepremier Gowin nie poparł projektu PIS w sprawie korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich. Natychmiast pojawił się legendarny Borusewicz, oferując Gowinowi – niczym imć Onufry Zagłoba Szwedom - Niderlandy, czyli fotel premiera: „Liczę na rozsądek Gowina. Jest człowiekiem dojrzałym politycznie i umie planować. Obserwowałem, jak rozszerza swoją partię, Porozumienie, gdy jeździł po Polsce opierając się na konsultowaniu ustawy o szkolnictwie wyższym. Jest dziś w jego partii wielu ludzi rozsądnych. (…). Jeżeliby Jarosław Gowin by się zdecydował zostać premierem rządu dzisiejszej opozycji, to by to zmiękczyło bardzo ostre podziały w polskiej polityce”

Wkrótce jednak okazało się, że propozycja Gowina przesunięcia wyborów o dwa lata, nie uzyskała żadnego poparcia opozycji – choć ponoć Gowin był już po słowie z Kosiniakiem-Kamyszem. Natomiast, ku zaskoczeniu samego Gowina – jego propozycję poparli wszyscy członkowie PIS z prezesem Kaczyńskim na czele! I tak Gowin, ograny przez peeselowskiego Tygrysa, wyszedł na głupka, więc podał się do dymisji, a za nim Bortniczuk – który uwierzył, że Gowin jest tak samo wielki jak wysoki…

Dziś Gowinowi, który sam się zdymisjonował pozostało już tylko tłumaczenie się ze swojej idee fix, nad którą wraz z Bortniczukiem będzie pracować do 10 maja, by wreszcie – jak owi słynni alchemicy przemienić ołów w złoto lub wynaleźć panaceum - lek na wszelkie choroby, niezawodny środek na życie wieczne. Gowinowi nie potrzeba przecież wiele – zaledwie 80 głosów opozycji, by przenieść wybory na rok 2022 ! Nie ulega bowiem wątpliwości, że pierwszym, który podpisze się pod projektem Gowina będzie niezawodny i w dodatku legendarny Borusewicz. W więc ten, który Gowinowi zaoferował tekę premiera Niderlandów!

To byłby niezły scenariusz na nowy skecz Monty Pythona gdyby nie fakt, że to wszystko dzieje się w realu. W naszej koronawirusowej rzeczywistości, gdy wielu postradało zmysły, a tzw. elyty i najtęższe umysły III RP zachowują się jak debile z zakładu zamkniętego, zaś tzw. opozycja to w istocie banda dywersantów! I to z tego, anty-polskiego towarzystwa Gowin chciałby wybrać 80 osób, którym zależy na Polsce!

Gowin oczywiście podzieli los słynnych alchemików, byleby tylko nie pociągnął za sobą innych, którzy uwierzyli, że istnieje kamień filozoficzny, otwierający wszelkie drzwi. Także drzwi do ministra zdrowia!  Niestety dla Gowina - minister zdrowia Łukasz Szumowski, na którego autorytet powoływał się Gowin przedstawiając swoje idde fix o przeniesieniu wyborów na 2022 rok - od Gowina się kompletnie odciął,  oświadczając:

Cały czas uważam, że wybory korespondencyjne są najbezpieczniejszą formą i dla głosujących, dla organizujących ten proces. Takie wybory są przeprowadzane w innych krajach, choćby w Szwajcarii. Mogę też powtórzyć to, co mówiłem wielokrotnie: swoje oceny dotyczące stanu epidemii będę mógł przedstawić mniej więcej w połowie kwietnia. One oczywiście zmieniają się z dnia na dzień. Myślę, że teraz wszystkie osoby działające na scenie politycznej powinny raczej zająć się walką z COVID-19 a nie grami politycznymi. Wolałbym, żeby pan premier Gowin nie wciągał mnie w swoje gry – podsumował minister zdrowia…

I tak Gowin wyszedł ze swoim projektem przesunięcia wyborów na 2022 rok jak Himilsbach na angielskim... Ale to nie byłoby jeszcze najgorsze: gorzej by było, gdyby wyszedł jak Marcinkiewicz na Isabel...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

PILNIE szukamy rozmówców z Poczty Polskiej - oczywiście ws. organizacji głosowania korespondencyjnego.

Prosimy o kontakt na: sygnalisci@TVN24

 

„Szanowna Pani, jestem pracownikiem Poczty Polskiej od 40 lat...”

Vote up!
5
Vote down!
0
#1625218

doskonale sprawdzoną m.in. przez Dobrego W. Szwejka; rycyna, lewatywa, przeciąg.
Może dałaby pozytywny efekt.
pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1625242

ma co chciał.A co z jego przemianami, też gówniano?

Vote up!
5
Vote down!
0

Kolejorz

#1625248

- dał się podpuścić jak dziecko zdradzieckim łajzom z platformy antypolskich bandytów aby "wsadził palec do ognia".

On też już dowiedział się że tylko stalowa pięść na mordzie czerwonego bandyty z platformy robi z niego potulnego baranka.

Komunistycznym mordercom powinno się wiązać odbezpieczone granaty przy jajach aby za szybko się nie przemieszczali i aby chodzili wolno z rozkraczonymi nogami i byli przewidywalni w swoich ruchach.

Pamiętajcie Polacy że wypluta flegma gruźlika na chodniku ma większą wartość niż najświętsza przysięga komunistycznego przeklętego zbója.

Nie inaczej postąpili przed wybuchem Powstania Waszawskiego podpuszczając AK-owców do walki o Polskę aby potem dać Hitlerowi czas na ich wymordowanie i spalenie całej Warszawy zakazując Amerykanom niesienia pomocy.

To perfidia i podłość w najwyższym wydaniu w stylu czarcich PO-miotów i bękartów.

Vote up!
6
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1625253

.."Pamiętajcie Polacy że wypluta flegma gruźlika na chodniku ma większą wartość niż najświętsza przysięga komunistycznego przeklętego zbója" . Krótko, konkretnie i trafnie :). Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

janksero

#1625504

Gowin nie jest naiwny,  ani łatwowierny. Jest wiernym sługusem Tuska i antypolakiem, zawsze szkodził Polsce, niszczył polskie szkolnictwo i popiera LGBT. Chyba nie dawniej jak cztery miesiące temu powiedział, że polskie elity zostaną wymienione na ukraińskie.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1625650

a nawet wyzsze  od ego Giertycha...

Niezaleznie - jak skonczy sie obecna sytuacja - Gowin jako polityk zwiazany z PiS - powinien zostac odstawiony na "boczny tor" - przy okazji nastepnych wyborow do Sejmu. Czlowiek, ktory jest w stanie pogodzic czlonkowstwo ( w kolejnosci):

Unia Demokratyczna, Unia Wolnosci, Platforma Obywatelska, Polska Razem, wspolpracowal z Republikanami, byl 4 lata ministerm sprawiedliwosci w rzadzie Tuska (gdzie jego reformy?), wspolpracowal blisko z prezydentem Komorowskim....

Po zajmowanych stanowiskach widac, ze Gowinowi jest zawsze politycznie najblizej do... aktualnie rzadzacych.

Dzisiaj postanowil postawic na szali: z jednej strony dobro Polski, z drugiej: mozliwosc zostania premierem w nagrode za "rozwalenie"  Zjednoczonej Prawicy... 

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1625293

Tak wszystko ważył. W szkolnictwie miał dokonać cudu i postępu.I co, stchórzył? Nie rozumiem, jak można opuszczać okręt na zburzonym morzu, gdzie inni walczą o Polskę a on sp***la gdzie pieprz rośnie.Ten onta, enta niech idzie do chlewni i pozna jak wygląda prawdziwa praca.

Czyli co, spaprał swoje doświadczenia że w takim momencie wyrzekł się steru?. A może przestraszył się odpowiedzialności.  I tak nie powinna go ominąć. Powinien oddać wszystko co dostał. To nie Polak. To ....

Vote up!
5
Vote down!
0

Kolejorz

#1625321

"Obecnie emeryt. W swoim czasie współżywiciel narodu. Spracowany, uczciwy".  Najlepsze referencje jakie mogą być. :) . Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

janksero

#1625503