Agent Ławrowa robi ruskim laskę…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

To pożyteczny idiota czy ruski agent? Pytanie pozostawiam otwarte – mówił w programie „#Jedziemy” europoseł PiS Joachim Brudziński, komentując wpis Radosława Sikorskiego. Sikorski - były minister spraw zagranicznych za rządów Donalda Tuska zasugerował bowiem terrorystyczny atak Stanów Zjednoczonych na gazociągi Nord Stream1 i Nord Stream2, wzbudzając entuzjazm propagandystów Kremla i oczywiście samego Ławrowa. Tego samego Ławrowa, którego Sikorski zaprosił do Warszawy, by szkolił polskich ambasadorów…

Otwarte pytanie europosła Brudzińskiego można jednak sprowadzić do dylematu: „Co jest lepsze: syf, czy malaria?” Bo na fałszywym „oksfordczyku” Sikorskim już w 2007 roku poznali się Jarosław Kaczyński i jego ś.p. brat - prezydent Lech Kaczyński. Idiota lub ruski agent na stanowisku ministra są bowiem jednakowo niebezpieczni dla każdego, demokratycznego państwa…

To ś.p. prezydent Lech Kaczyński przez kilka tygodni próbował zablokować kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa MSZ w rządzie Tuska, po wyborach w 2007 roku. Bezskutecznie. W listopadzie 2007 musiał uścisnąć Sikorskiemu dłoń i współpracować z nim w sprawach zagranicznych. – Nie kryję, że przyczyniłem się do odejścia Sikorskiego ze stanowiska – przyznał prezydent Kaczyński w połowie października 2007 roku w wywiadzie dla „Rz”. Chodziło mu o lutową dymisję tego polityka ze stanowiska ministra obrony w PiS-owskim rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Sikorski żegnał się z wojskiem ze łzami w oczach. Ale zdaniem ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Sikorski nie nadawał się na żadne stanowisko: stawiał w rozmowach z USA zaporowe żądania i nadawał Polsce „status żebraczy”, prosząc o bezzwrotną pożyczkę dla naszej armii a działania Sikorskiego w MON były „nastawione na pokaz” - wspierał oficerów WSI (zwłaszcza Marka Dukaczewskiego) i ludzi „z patentami szkół GRU czy KGB”.  

Ujawnione nagrania z rozmów Sikorskiego z Rostowskim oraz Kulczykiem nie stały się momentem, gdy polityczny żulik z hukiem ląduje na śmietniku. Przeciwnie! Dziś ruski agent/idiota (niepotrzebne skreślić) opublikował na Twitterze zdjęcie wycieku z gazociągu Nord Stream wraz z wpisem „Thank you, USA (dziękujemy wam, USA)”.

Wpis Sikorskiego jest szeroko komentowany w wielu światowych mediach. Wpis ruskiego agenta/idioty Sikorskiego natychmiast powieliła rosyjska propaganda, skoro agent/idiota zdjął odpowiedzialność za terrorystyczny atak z Rosji i przerzucił ją na Stany Zjednoczone: „Polski eurodeputowany i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski napisał na Twitterze podziękowania dla Stanów Zjednoczonych za dzisiejszy wypadek na rosyjskich gazociągach. Czy to oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym?” – pytała, udostępniając wpis Sikorskiego, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa(sic!)

Jakby tego było mało, Sikorski udzielił równocześnie wywiadu stacji BBC, gdzie zasugerował by Unia Europejska zachęcała Rosjan w jak największej liczbie do ucieczki z Rosji i zapraszała ich do siebie! W rozmowie z BBC Radosław Sikorski - były szef polskiego MSZ ocenił, że Bruksela powinna oferować uciekinierom z Rosji pozwolenie na pracę i 3 tys. dolarów!

Ruski agent/pożyteczny idiota (niepotrzebne skreślić) Sikorski wykonał więc dla Putina większą robotę propagandową niż wszystkie kremlowskie media od czasów agresji Rosji na Ukrainę! Ale to przecież nie jedyne „dokonania” wychowanka Siergieja Ławrowa na rzecz Rosji Putina...

Już w 2014 roku – Sikorski jako jeden z negocjatorów z Niemiec i Francji - pomiędzy wyznaczonym przez Rosję prezydentem Wiktorem Janukowyczem a przedstawicielami ukraińskiego Majdanu, tak ostrzegał przedstawicieli opozycji: "Jeśli nie poprzecie tego porozumienia, będziecie mieli stan wojenny, będziecie mieli wojsko, wszyscy będziecie martwi".  Szantaż ruskiego agenta/ pożytecznego idioty zmaterializował się w lutym 2022 roku, gdy Władymir Putin wysłał ruskie hordy na Ukrainę, siejąc śmierć i zniszczenie.

Dziś, gdy Rosjanie dezerterują z wojska lub uciekają z Rosji – Putinowi potrzebny był ktoś taki, jak właśnie Radosław Sikorski: ruski agent lub pożyteczny idiota. Każdy reżim opiera się bowiem jak nie na pożytecznych idiotach to na agentach. Dlatego więc Donald Tusk – człowiek Putina – wrócił do Warszawy, zaś Sikorski okopał się na zamku w Chobielinie, skąd wysyła w świat kremlowskie komunikaty wojenne…

P.S. Czy nie warto, by kontrwywiad polski lub amerykański (zwłaszcza po oskarżeniu USA o zamach na Nord Stream 1 i 2) zbadali skąd Radosław Sikorski (jako szef MSZ w rządzie Tuska) kilka minut po katastrofie samolotu TU-154M wiedział, że jej przyczyną był błąd pilotów? Przecież na tej tezie Sikorskiego oparty został rosyjski raport Anodiny i tożsamy z tym raportem - Raport Jerzego Millera!

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)

Komentarze

To pożyteczny idiota czy ruski agent? Pytanie pozostawiam otwarte

 

Pytanie gramatycznie i merytorycznie jest źle postawione.

Po pierwsze , Chazar tow. Lenin pisał o „użytecznych  idiotach”, a nie o „pożytecznych idiotach” –jak to w tej drugiej wersji powielają chazarskie ubeko-sowieckie pomioty z żydowa-warszafkowa.

Czym się różnią pojęcia „użytek” ,od pojęcia „pożytek” ?

Tu słownikowe pierwsze z brzegu z netu rozróżnienie obu tych pojęć:

https://www.researchgate.net/profile/Adam-Kola/publication/286490314_Uzytki_pozytki_porownania/links/569cd0ee08ae2e9667eac3c0/Uzytki-pozytki-porownania.pdf

czyli

użyteczny - to stały do określonej eksploatacji ,w tym kontekście politycznym niezależnie od motywacji stały opłacany zwykle agent

pożyteczny- to możliwy do doraźnej ekspoatacji często nieświadome swej roli tymczasowe robiące dobrze w swej świadomości popychadło.

 

Czy warszafkowe chazarstwo nie znając dogłębnie języka polskiego   zamienia te znaczenia nie znając jego zasad, czy robi to świadomie, celowo, aby zdyskredytować swoją rolę jako etatowej sowieckiej agentury  na obszarze Polski ? Zapewne jedno i drugie.

 

Wracjąc do drugiej kwestii czyli do meritum treści:

, zarówno tow. Radek o przybranej polskojęzycznej ksywce „Sikorski” ,to  jak i gauleiter tusku - obaj etatowi zdrajcy, owiele  przerastający w swej antypolskiej chierachi jakimi byli selbstschutze  czy PKWN-owcy ,to  nie żadni pożyteczni, czy nawet użyteczni  idioci  .Ich  działalność wg Kodeksu Karnego RP z 1932 kwalifikuje ich obu legalnie na stryczek. Obyśmy my Polacy egzekucji tego, de facto polskiego. prawa doczekali za naszego życia…

Vote up!
7
Vote down!
0

E.Kościesza

#1647226

wrogiem i zdrajcą RP jest, za co powinien być przez RP osądzony i dożywotnio osadzony.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1647237

Nie wydaje mi się aby Sikorski był człowiekiem Putina, a mogę to tak ocenić chociażby biorąc pod uwagę jego udział po stronie Ukrainy w poniższej dyskusji w języku angielskim:

https://www.youtube.com/watch?v=EhgWLmd7mCo

Cóż, może jest użytecznym idiotą.

Jest jeszcze jedna możliwość. Otóż wcześniej w tym tygodniu na temat Nord Stream wypowiadał się Donald Trump i niestety swoje przemyślenia ujął takimi słowy:

"Przywódcy” USA powinni pozostać „chłodni, spokojni i beznamiętni” w temacie SABOTAŻU rurociągów Nord Stream(...)Nie pogarszajcie sprawy wysadzeniem rurociągów. Bądźcie strategiczni, bądźcie mądrzy (błyskotliwi!), wynegocjujcie porozumienie TERAZ. Obydwie strony potrzebują i chcą tego. Stawką jest cały świat. Będę przewodził grupie???”, zaoferował.

https://news.yahoo.com/trump-volunteers-help-negotiate-deal-220136496.html?guccounter=1

Po wypowiedzi Trumpa można nabrać podejrzeń, że USA miały coś wspólnego z tym sabotażem. Dodatkowo, prowadzenie pertraktacji pomiędzy Rosją a Ukrainą teraz byłoby dla Ukrainy wyjątkowo niekorzystne, a rezultatem ugody byłaby utrata Doniecka, Krymu, a może i o wiele więcej. Otwarcie przyznam, że wyjątkowo mi się ta wypowiedź Trumpa nie podobała, ale to nie pierwsza niezbyt mądra, która spłynęła z jego ust. 
 

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647240

Wypowiedź Trumpa jest z 29.09 a więc już po wysadzeniu gazociągów, stwierdza jedynie aby nie wpadać w panikę faktem sabotażu - absolutnie nie że USA miało z tym cokolwiek współlego. To wprost wynika z przyłączonego linku. A Rosji taka akcja jak wykonał Sikorski była wręcz niezbędna - nie wierzę więc w przypadek jego głupoty, ale świadomego działania.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1647244

Wypowiedź Trumpa została opublikowana na Truthsocial.com przez niego samego 28 września, 2022:

https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/109075693097650167

Vote up!
0
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647253

Former president Donald Trump reacted to the explosions that rocked the Nord Stream pipelines carrying Russian natural gas to Germany earlier this week by offering to negotiate a “deal” in a post made on his Truth Social account on Wednesday.

“U.S. ‘Leadership’ should remain ‘cool, calm, and dry’ on the SABOTAGE of the Nord Stream Pipelines. This is a big event that should not entail a big solution, at least not yet. The Russia/Ukraine catastrophe should NEVER have happened, and would definitely not have happened if I were President,” said Trump.

“Do not make matters worse with the pipeline blowup. Be strategic, be smart (brilliant!), get a negotiated deal done NOW. Both sides need and want it. The entire World is at stake. I will head up group???,” he offered.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1647286

Sikorski - członek komitetu sterującego klubu Bilderberg nie jest ani „użytecznyum”, ani „pożytecznym idiotą” tylko dla kogoś pracuje, lecz z pewnością nie dla Polski.

Jego życiorys pełen jest niejasności. Warto przypomnieć te mniej znane, czy już zapomniane fakty. Kto dziś pamięta, że Sikorski wypuścił jakiegoś szpiega białoruskiego - ponoć w ramach gry operacyjnej?

Podczas studiów Sikorski został przyłapany na ściąganiu. W długiej historii uczelni kara za taki czyn była tylko jedna - usunięcie ze studiów. Sikorski nie został relegowany - sprawa została zatuszowana. Świadczy to o wyjątkowym "umocowaniu" tego właśnie studenta.
W czasie swoich 3 letnich studiów uwieńczonych licencjatem Sikorski należał do ekskluzywnego klubu Bullingdona zrzeszającego prawicowych chrześcijańskich studentów – mężczyzn.
Przynależność do tego klubu to przepustka do kariery, ale nie można się tam po prostu zapisać – trzeba zostać wprowadzonym. Kto go wprowadził?

Wiadomo, że KGB szuka za pomocą swoich „łowców głów” perspektywicznego narybku już na uniwersytetach, Sikorskiego znaleziono jednak wcześniej. W latach 80-tych dostał paszport (!) i pojechał do Anglii uczyć się języka. Warto przypomnieć, że analogiczna sytuacja zaistniała w wypadku innych zdolnych polityków – Kwaśniewskiego i Komorowskiego.

Sikorski bardzo się afiszował ze swoim antykomunizmem. Nabrała się na ten „zoologiczny” antykomunizm nawet Gazeta Polska przyznając mu tytuł Człowieka Roku. Postulował zburzenie Pałacu Kultury, w swoim dworku umieścił tablicę „teren w pełni zdekomunizowany”. Jednak w swoim ministerstwie Spraw Zagranicznych tolerował więcej niż setkę personelu wywodzącego się z komunistycznych służb.

Niewątpliwie Sikorski był świetnie uwiarygodniony i został najmłodszym członkiem gabinetu Jana Olszewskiego. Kaczyńscy pozbawili go posady ministra obrony w rządzie PiS, bo Macierewicz (znowu on!) natknął się na opublikowany lata wcześniej pewien artykuł Sikorskiego.
W roku 1995 roku „Radek” opublikował w amerykańskim piśmie poświęconym polityce zagranicznej Foreign Affairs artykuł, w którym przekonywał, że Śląsk w ogóle nie jest Polsce potrzebny i postulował pozbycie się Śląska wraz ze strajkującymi górnikami...
Są udokumentowane relacje, że w czasie swych studiów spotykał się w Rzymie z „jezuitą” Tomaszem Turowskim, którego zatrudnił później w ministerstwie Spraw Zagranicznych i wyznaczył do organizacji podróży polskiej delegacji do Smoleńska...
Ja zwróciłem kiedyś uwagę, na drobną notatkę mówiącą, że „minister Sikorski po zakończeniu konferencji ONZ w Nowym Yorku wracając do Polski udał się do Peru”. Wystarczy spojrzeć na globus, by przekonać się, że Peru leży dokładnie w innym kierunku, a ten turystyczny kraj jest znany z tego, że jest tu hub KGB w którym wypłacane są honoraria wszystkim agentom sowieckim na zachodniej półkuli (gwoli przypomnienia - Tusk też odwiedzał Peru).

Ale największym dyplomatycznym osiągnięciem Sikorskiego było zerwanie rozmów w sprawie tarczy pomimo wynegocjowania przez Waszczykowskiego wszystkich ustalonych wcześniej warunków. Odwleczenie przez pół roku ( przeczekanie do końca kadencji Busha) sprawy tarczy było kamieniem milowym na drodze wyprowadzania Ameryki z Europy.
Oczywiście polskie władze są „za krótkie”, by niepokoić Sikorskiego, bo ma on wielkie umocowania w USA przez swoją ustosunkowaną żonę. Musimy tolerować tego szkodnika.

Polecam 3' filmik na YT pt. „Sowiecka manipulacja w BBC” z wywiadem Sikorskiego po nominacji na min. Spraw Zagranicznych (2007).

https://www.youtube.com/watch?v=omKQ79mG2aA

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Leopold

#1647256