18. Dzień Papieski - Promieniowanie ojcostwa

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

W misterium "Promieniowanie ojcostwa" napisanym przez Karola Wojtyłę, autor chciał młodym ludziom przedstawić ojcostwo jako ojcostwo, nie w opozycji, nie w przeciwstawieniu do ojcostwa Boga, Boga który jest ojcem. W promieniach ojcostwa Boga wzrasta młody człowiek, który chce być ojcem.

„Promieniowanie ojcostwa” opowiada o poszukiwaniu korzeni, poszukiwaniu sensu istnienia, poszukiwaniu Ojca. Opowiada o szczęściu, ale i o strachu. O rodzinie i o Kościele. O miłości i odpowiedzialności.

 

XVIII Dzień Papieski obchodzimy w niedzielę, 14 października 2018 roku. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania zogniskowaliśmy wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W parafii pw. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie wolontariusze z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich w oparciu o zatwierdzony przez Zarząd Fundacji Regulamin przyznawania stypendiów edukacyjnych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa. Należy wspomnieć, że w naszej parafii są stypendyści fundacji. Natomiast młodzież z Ruchu Światło-Życie sprzedawała papieskie kremówki, przeznaczając dochód na wakacyjne rekolekcje.

[...] "Dzień Papieski jest dla nas zaproszeniem do sięgnięcia po wyżej wspomniane teksty Karola Wojtyły. Wczytując się w nie możemy głębiej zrozumieć wewnętrzne inspiracje, motywy, jakimi kierował się Papież Polak w swym życiu i działalności, jak pojmował świat. Jednocześnie możemy lepiej poznawać Boga, który jest naszym Ojcem. Możemy wreszcie dowiedzieć się wiele o naszej ludzkiej kondycji, o współczesnym świecie i jego problemach, bo uświadamiamy sobie, iż niezwykła przenikliwość i głębia myśli papieskiej owocuje jej aktualnością w nowym tysiącleciu".

Źródło: https://drive.google.com/file/d/1Utsi9IJp-_BP4QMx47y6Ptpvt6bVYHw2/view)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Jakże dziś brakuje nam Papieża - Polaka...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1573474

tak jak nigdy nie zapomnę radości i niedowierzania że Polak  został ogłoszony Ojcem Świętym

nocne pozdrowienia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1573490