Znieważał naród polski? Będzie znieważał w pierdlu

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Znieważał naród polski? Będzie znieważał za kratami

Znieważał naród polski? Będzie znieważał za kratami

Katowice, 11 stycznia 2016 r.

Mariusz Cysewski

WOLNY CZYN

Pismo KPN Obszaru V[1]

(adres)

Prokuratura Aplacyjna

w Katowicach

ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Art. 137 § 1 kodeksu karnego stanowi:

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 133 kodeksu karnego stanowi:

Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

1 stycznia 2016 r. na stronie internetowej serwisu YouTube pojawił się film zatytułowany „Jerzy Urban obraża Polskę i Polaków”[2]. Występuje w nim Jerzy Urban, znany zbrodniarz komunistyczny i degenerat, do dziś angażujący się w działalność antypolskich organizacji, szajek i sitw. W opublikowanym 1 stycznia filmie Urban wykonuje szereg obraźliwych gestów wymierzonych w polskie barwy narodowe i polski hymn państwowy. Dowód:załączony materiał filmowy. Kalekie prawo i koneksje w układzie komunistycznym a potem postkomunistycznym, w tym również w usuniętej niedawno dyktaturze Platformy Obywatelskiej długo zapewniały bezkarność owemu łajdakowi; być może liczy on na dalszą bezkarność, a być może nie wiedział, że - wedle przyjętej wykładni art. art. 137, 133 kk – gesty znieważające i obraźliwe również są karalne. Ewentualna tak przejawiona głupota Urbana nie ma też, o ile wiem, wpływu na spełnienie znamion przestępstwa i perspektywę odpowiedzialności karnej sprawcy.

Żądam ścigania i ukarania sprawcy.

Mariusz Cysewski


[1] Winieta „Wolnego Czynu”, wydawanego w Podziemiu od 1985 r., naśladuje szatę graficzną pisma tajnej Polskiej Organizacji Wojskowej „Rząd i Wojsko” założonego w 1916 r. przez Adama Skwarczyńskiego, kapitana 1. Brygady Legionów J. Piłsudskiego.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)