30 stycznia Katowice: Polacy kontra V kolumna Niemiec

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

30 stycznia 2016 na pl. Wolności w Katowicach. Fot. Wolny Czyn

30 stycznia 2016 r. Ruch Autonomii Śląska zorganizował swój sabat w Katowicach na pl. Wolności, by bredząc o „polskich obozach koncentracyjnych” próbować zdjąć odium zbrodni ze swego Vaterlandu. Renegaci wystąpili z flagami Niemiec. Naprzeciw renegatom stanęli Polacy z lokalnych organizacji patriotycznych kierowani przez Adama Słomkę (KPN Niezłomni).  Policja kondominium - z rzekomej „prewencji”, kierowana przez zbrodniarzy komunistycznych - poddała patriotów szykanom. Po zakończeniu pikiety aresztowani zostali Adam Słomka i Leon Węgliński. Aresztowanych zwolniono wieczorem

* * *

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

]]>https://www.facebook.com/groups/517163485099279]]>

]]>https://twitter.com/MariuszCysewsk]]>

]]>https://sites.google.com/site/wolnyczyn]]>

]]>http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn]]>

]]>http://mariuszcysewski.blogspot.com]]>

]]>http://www.facebook.com/cysewski1]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (8 głosów)

Komentarze

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ !

 
Vote up!
2
Vote down!
0
#1506065

......w moim mniemaniu i co tu dużo mówić, pachnie mi nieco manipulacją Mariuszu. Otóż przeciwstawianie sobie działaczy Ruchu Autonomii Śląska oraz chętnych do wspierania nepodległości Ukrainy jest conajmniej mocno naciągnięte. Precież i jedni i drudzy tak naprawdę walczą w ich mniemaniu o swoje prawa, które jak uważają słusznie sie im należą. Gdybym był banderowcem to bym nawet szukał zbliżenia z nacjonalistami śląskimi, wszak banderowcy nie mają dobrej opinii w Polsce, a tu taki sojusznik w sercu Polski, zatem byłbym b. ostrożny z takimi zapodaniami.

Jako Kresowianin dmucham także na zimne, ile razy czytam o specjalnej pomocy dla walczących Ukraińców, dlaczego to chyba pisać nie muszę, zapraszam na swojego bloga. Niepokoi mnie jednak fakt, że ten czy tamten Franio mógłby zacząć całkiem niechcący kojarzyć Ruch Autonomii Śląska z Kresowianami, a to byłaby już wielka manipulacja, a przy tym b. podła i nezwykle szkodliwa. Dla przykładu taki wydumany wspólny front antysystemowy, a stąd jakże już blisko do antyukraiński! Nieprawdaż że paranoja!?

Kończąc Mariuszu Cysewski mój wywód osobiście cenię sobie regionalizmy polskie, jak góralski, kaszubski, kurpiowski, czy śląski, ale absolutnie nie domonizowałbym tych ruchów, a raczej zachęcał do rozwoju w ramach polskiej kultury. Jeśli spojrzeć racjonalnie nie są w stanie skupić wokół swego programu, nawet 30% mieszkańców regionu. Śląsk to serce Polski i wiedzą o tym nie tylko na Mazowszu, ale i na samym, przemysłowym Śląsku.

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1506138