Jawność w Sądzie Okręgowym w Katowicach - proces W. Polczyka

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Według Ministerstwa Sprawiedliwości (reprezentowanego przez Sekretarza Stanu, pana Stanisława Chmielewskiego) - odpowiedź na interpelację poselską nr 23134 z 21 lipca 2011 r. - strony i publiczność mają prawo nagrywać obraz i dźwięk rozpraw cywilnych (pod pewnymi warunkami). Z pełnym stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości można zapoznać się tutaj:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/383CAD80

W różnych sądach nasi reporterzy zdobyli dowody, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło w błąd opinię publiczną i posłów na Sejm, gdyż w rzeczywistości w sprawach cywilnych w Polsce sądy zazwyczaj łamią prawo stron, dziennikarzy, i publiczności do utrwalania obrazu i dźwięku. Przykładowe relacje filmowe z tych wydarzeń zobaczyć można tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=M40MqIlf3Zo

http://www.youtube.com/watch?v=cpRTWUbbCzk

 

* * *

25 czerwca 2014 r. Sąd Okręgowy w Katowicach - w składzie: pani sędzia Barbara Król, Przewodnicząca; pani sędzia Danuta Łojan; pani sędzia Ewa Ślęzak (sędzia-sprawozdawca) - przystąpił do rozpoznania apelacji w sprawie Wiesława Polczyka (sygn. III Ca 162/14). Z zarejestrowanego filmu zdaje się wynikać, że konstytucyjne prawo do jawności rozpraw nie wywołało entuzjazmu sędziów Sądu Okręgowego w Katowicach

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

http://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)