Targalski za rządami autorytarnymi w Polsce ?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Idee

Jerzy Targalski “W internecie wciąż natykam się na cudowne recepty jak zreformować ustrój Polski. Radzą ludzie, którzy nigdy nie kierowali żadną organizacją i uważają, że dobre chęci są wystarczającą siłą napędową przemian.Klasyczna rada sprowadza się do propozycji drastycznej redukcji biurokracji na wszystkich szczeblach, obniżki podatków i ucisku fiskalnego, którym poddawani są zwykli drobni przedsiębiorcy, odpowiedzialność karna i finansowa dla urzędników publicznych, uproszczenie prawa skarbowego, uniezależnienie prokuratury od polityków. Są to rozwiązania oczywiste, o których każdy wie, ale istnieje jeszcze rzeczywistość. System partyjny ma pewne plusy, ale także poważne minusy. Partia nie może istnieć bez aparatu, który trzeba wyżywić. Przywódca, który nie dba o aparat, zostanie szybko wyeliminowany. A ustawić aparat można tylko dzięki stanowiskom w administracji. Usunięcie na znaczną skalę poprzedników wiązałoby się z dużymi konfliktami, a więc spadkiem w sondażach, pozostaje więc przy każdej kadencji dodawanie nowych stanowisk. Obniżka podatków spowodowałaby braki w kasie na utrzymanie biurokracji, zamówienia publiczne dla spółek finansujących lub związanych z partią i świadczenia socjalne, a więc znów spadek w sondażach. Uproszczenie prawa skarbowego obniżyłoby dochody, a odpowiedzialność urzędników zakończyłaby się sabotażem z ich strony. Władza opiera się przecież na urzędnikach. Uniezależnienie prokuratury mogłoby spowodować powstanie niekontrolowanej władzy. Rząd mogą sparaliżować wielkie koncerny, więc musi się z nimi liczyć, a drobnych może żyłować.Są siły, których władza nie może sobie zantagonizować. Taki stan trwa dopóki nie ma sytuacji rewolucyjnej, gdyż tylko ona pozwala na radykalne zmiany....( źródło )

Chiński kontradmirał Lou Yuan '"Chiny powinny wykorzystać swoją siłę, by zaatakować słabe punkty wroga. Atakuj wszędzie tam, gdzie wróg obawia się trafienia. Gdziekolwiek wróg jest słaby"- przekonywał admirał, który "odnalazł" pięć słabych punktów USA: system finansowy, system edukacji, system wyborczy, lęk przed przeciwnikami oraz... wojsko. (źródło)

Z badania przeprowadzonego pod koniec grudnia 2018 roku wynika, że porządek jest obecnie dla Ukraińców ważniejszy niż demokracja, nawet jeśli ceną za jego utrzymanie będzie ograniczenie swobód i zasad demokracji.Tak uważa prawie 70% uczestników sondażu przeprowadzonego przez Centrum „Monitoring Społeczny” i Ukraiński Instytut Badań Społecznych im. Ołeksandra Jaremenko, opublikowanego przez ukrinform.ru.”..(źródło)

Zybertowicz “Google czy Facebook posiadają większe możliwości manipulowania ludzkimi emocjami niż Rosjanie”...”To co robią Rosjanie, to moim zdaniem tylko jedna ze zmarszczek na oceanie dezinformacji. On jest wywoływany spontanicznymi procesami. (…) Mogę się mylić, ale moja ocena sytuacji jest taka – żyjemy w ocenie dezinformacji. Ten ocean jest tworzony przez spontaniczną kreatywność miliardów ludzi. (…) Giganci technologiczni, tacy jak Google czy Facebook, posiadają o wiele większe możliwości manipulowania ludzkimi emocjami niż Rosjanie”...(źródło)

Krwawe porachunki polityczne w Niemczech?! Poseł prawicowej AfD zaatakowany i raniony przez grupę osób w centrum Bremy.Reprezentujący prawicowo-populistyczna partię Alternatywa dla Niemiec (AfD) poseł do Bundestagu Frank Magnitz został w poniedziałek zaatakowany i raniony w Bremie przez grupę osób - podała lokalna policja, która poszukuje obecnie świadków tego zdarzenia.”..(źródło)

----
Mój komentarz

Targalski w swoim krótkim tekście wyjaśnił wszystkim, że istnienie równoczesne ustroju demokratycznego I sprawnego, sprawiedliwego, rozwijającego się państwa to urojenie.

Co więcej Targalski wskazuje, że jakakolwiek próba reformy państwa demokratycznego to kwadratura koła.

Targalski według mnie uważa,że jedynym rozwiązaniem dla Polski jest siłowa likwidacja ustroju rothschildowskiej demokracji. ( rewolucja )

Marek Mojsiewicz
video Robert Winnicki o koalicji z Grzegorzem Braunem, Januszem Korwinem-Mikke i Piotrem "Liroyem" Marcem
video Chiński pojazd kosmiczny wylądował po niewidocznej stronie Księżyca
video Tak wygląda bogate miasto w Chinach, Kanton 2018
video Czy Chiny podbiją Europę ? - Film dokumentalny, Lektor PL

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:5)