Opowieść poznańskiego taksówkarza

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

"Poprzednio pracowałem na ciężarówce. Miałem nudną pracę – codziennie jeździłem na trasie Reiffeisen bank - lotnisko Ławica. Woziłem ładunek 300 - 400 kg. Czasem 200 kg, a czasem tonę. Przeważnie euro, dolary i funty".

To wszystko z jednego banku w jednym mieście. Możemy sobie tylko wyobrazić jak to wygląda w skali kraju i ilu kierowców ma nudną pracę.

Korzystanie z owoców własnej pracy to przywilej krajów suwerennych. Ponoć w erze globalizacji nie ma państw w pełni suwerennych, ale gołym okiem widać, że stopień wykorzystania efektów własnej pracy jest różny w różnych krajach. Czyli, że kraje różnią się stopniem suwerenności. Jako duży, pracowity naród, Polacy wytwarzają sporo bogactwa. Nic dziwnego, że istnieje grono amatorow pragnących się podłączyć do tego bogactwa (legalnie lub nie).

Mamy długą tradycję pracy dla obcych – od roku 1717 do 1993 stacjonowały u nas obce wojska z małą przerwą w latach międzywojennych. Od zarania dziejów koszta okupacji wraz z bieżącą "eksploatacją" ponosił naród okupowany, dlatego przyjęliśmy jako rzecz normalną, że musimy płacić swoją "kryszę". Dawniej płaciliśmy opiekunom trzymającym nad nami "parasol atomowy". Dziś refundujemy koszta tym, którzy "implementują" u nas "wartości europejskie". Rozumiemy, że nauka demokracji i wolnego rynku kosztuje, a my jako "brzydka stara panna bez posagu" powinniśmy skorzystać z okazji, by milczeć i płacić. Skutecznie wytworzono w nas mentalność niewolniczą. Wierzymy, że nie zasługujemy na pełną suwerenność, bo jesteśmy zbyt kłopotliwi i nieobliczalni, że rzetelne śledztwo smoleńskie grozi wojną, a wogóle lepiej gdy zaopiekują się nami mądrzejsi...Słowem – zachowujemy się tak, jakby wciąż obowiązywała doktryna Breżniewa o ograniczonej suwerenności. Jest dla nas oczywiste, że inne kraje – nawet nie będące mocarstwami – mogą mieć pełną suwerenność. Dlatego nie zdziwiło nas normalne holenderskie śledztwo w sprawie zestrzelenia Boeinga 777 nad Ukrainą. Choć szanse na ukaranie zbrodniarzy i uzyskanie odszkodowania są znikome, to jednak winni zostaną nazwani i wskazani (obecnie trwa ustalanie bezpośrednich sprawców - nazwisk załogi wyrzutni Buk, z której zestrzelono samolot). Ale tak może się zachować tylko kraj w pełni suwerenny. My zaś musimy wciąż o tę suwerenność walczyć. Po okresie totalnej anihilacji państwa, z każdym kolejnym "polskim miesiącem" (od Października po Sierpień), odzyskiwalismy cząstkę wolności. Nowa jakość pojawiła się w 1989 roku.

Najstarsi z nas pamiętają jak pewna aktorka – blondynka oznajmiła ,że "4 czerwca skończył się w Polsce komunizm". Dziś wiemy, że "projekt III RP" był starannie przygotowany przez komunistów (skorzystali oni najwięcej na transformacji), a jego cel był daleki od "Wolnej Polski", którym to określeniem chętnie posługiwali sie wtedy publicyści.

Rosyjski ambasador powiedział wówczas, że "mają w Polsce licznych przyjaciół, a wśród nich są zaufani przyjaciele", czyli w sposób mało subtelny stwierdził fakt istnienia agentury i zasugerował, że niezależność Polski ma ograniczenia. Przekonaliśmy się o tym podczas dwukrotnych prób dekomunizacji (w 1992 i 2007 roku), storpedowanych za pomocą Trybunału Konstytucyjnego.

Obecnie jesteśmy świadkami kolejnej próby "wybicia się na niepodległość".

Już wiemy, że po 50 latach zniewolenia nie da się odzyskać suwerenności "z piątku na niedzielę" - będzie to proces żmudny, a jego wynik niepewny. Nie mająca precedensu w krajach demokratycznych reakcja na wynik wyborów 2015 roku ujawniła, jak wielkie siły są żywotnie zainteresowane tym, "by było tak, jak było" i żeby żaden z kierowców nie musiał zmieniać nudnej pracy na bardziej interesującą.

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:21)

Komentarze

"Rosyjski ambasador powiedział wówczas, że "mają w Polsce licznych przyjaciół, a wśród nich są zaufani przyjaciele", czyli w sposób mało subtelny stwierdził fakt istnienia agentury i zasugerował, że niezależność Polski ma ograniczenia. Przekonaliśmy się o tym podczas dwukrotnych prób dekomunizacji (w 1992 i 2007 roku), storpedowanych za pomocą Trybunału Konstytucyjnego."

Do trzech razy sztuka... Jak mocno jesteśmy "przećwiczeni, zmanipulowani" świadczą ciągle wysokie notowania opozycji...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1526290

 "mają w Polsce licznych przyjaciół, a wśród nich są zaufani przyjaciele",

a mają , mają i to sporo

http://niepoprawni.pl/blog/jozio-z-londynu/agentura-przypadek-piskorskiego

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1526298

 Witam! Bull też miał wysokie sądaże, bo notowania sie prowokuje i preparuje jako formę propagandy. Dlatego nie zaprzątają mojej uwagi te wróżby z fusów na zlecenie. Tym razem naród nie odpuści postkomunie, dopóki to robactwo nie skończy za kratami. Po tych bardzo nerwowych ruchach POlszewi ,widać,że oni naprawdę się rzeczywiście boją, ba są przerażeni postępującą nieubłagalnie falą przywrócenia praworządności w Polsce! Mam przekonanie, że wiosną nastąpi przyspieszenie tych pozytywnych działań. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1526303

Też jestem z Poznania.

Tak myślę że wszystko się zacznie, gdy Rzępolin odejdzie, a PIS nie pozwoli by wybrano za Rzępolina następce z nadania Rzępolina, to jest klucz do zmian w czerwonej mafii w togach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1526317

spotkać krajan na ulubionym portalu. Jestem waszym sąsiadem z powiatu obok. Obyśmy się nie musieli wstydzić za POlitykę naszego regionu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1526330

Witam ziomala, niech Wielkopolska świeci przykładem i POzbędzie się tęczowego Jacka prezydenta pedalstwa i lewactwa.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1526372

Polecam krótki filmik z 2 wyrokami Trybunału Konstytucyjnego uniemożliwiajacego próby dekomunizacji - z 1992 roku w wykonaniu prof. A. Zolla, i z 2007 r. w roli głównej mgr. J. Stępień. Obaj sa niezwykle aktywni politycznie. Stępień został szefem instytutu Lecha Wałęsy. Większość sędziów TK od początków istnienia trybunału (30 lat) była związana z PZPR. Zagadką jest bezpartyjny Stępień - ponoć nawet oppozycjoniosta. Ma jakieś zobowiązania? Ktoś by mógł pomyśleć, że " robi laskę/łaskę" (mówiąc Sikorskim) komunistom.
www.youtube.com/watch?v=pJwb0qd5UTw&t=3s

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1526336

Nie bardzo rozumiem jak mozna bylo zakonczyc cos czego nigdy nie bylo. Polska byla i jest krajem zaleznym od innych od powiedzmy trzech stuleci w zgodzie ze slowami autora. Nalezy jednak dodac, ze zniewolenie Polakow i Polski mozliwe bylo tylko dzieki dzialanosci zdrajcow.

 

Nie ma znaczenia jaka ideologia uzywana jest za sztandarowa, zawsze jest to ten sam typ czlowieka. Polska nie potrzebuje zadnej dekomunizacji bo komuny w Polsce ani nigdzie na swiecie nie bylo, Polska potrzebuje likwidacji wszystkich zdrajcow i slugusow obcych sil jak i wlasnych zlodzieji. Ale aby to zrobic to najpierw trzeba miec wlasciwa/sprawiedliwa ideologie panstwa, ktorego wlascicielami sa jej obyawtele a potem to juz bedzie latwo oddzielic plewy od ziarna.

Wypada jeszcze dodac, ze nie tylko rosyjskie i zupelnie nie komunistyczne agentury dzialaja w Polsce ale rowniez rownie silne agentury innych panstw i narodow a dzialaja bo zbyt wielu Polakow u koryta wladzy im sluzy.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Vik

#1526337

panstwa, ktorego wlascicielami sa jej obyawtele a potem to juz bedzie latwo oddzielic plewy od ziarna".

Popieram, ale najpierw musimy określić się - czy w uczciwym Państwie popieramy, czy nie popieramy osób, które np. chcą 5 mln zł odszkodowania za katastrofę lub prawie 40 mln zł za warszawskie kamienice. Ta linia pozwoli nam się określić, czy razem/wspólnie możemy myśleć o uczciwym Państwie, bo może uda się zbudować uczciwe Państwo, a jednocześnie dać tym osobom tak wysokie odszkodowania? I co z oddzieleniem tych plewów?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Mirosław Naleziński

#1526379

wożą kilkanaście ton węgla - ciekawe, która robota jest nudniejsza?

Gdybyśmy mieli europy zamiast złotówek, to byłoby znacznie mniej banknotów do wożenia. Zresztą karty zastępują nam pieniądze i z czasem będzie to kilka kg, bo będą tylko ci, co chcą trzymać fizyczne pieniądze w tzw. skarpecie.

Ile kg banknotów wożą w WBrytanii, Danii, Stanach, Chinach?

Stany stacjonują w wielu państwach i to kosztuje ich całkiem sporo. Czy podawane są koszty stacjonowania np. w Japonii (ile wydają A., a ile J.?)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Mirosław Naleziński

#1526355

Poznaniacy,
czy Wasz prezydent nie robi Was po prostu w ...ja?

Krystyna Janda wystąpi w Poznaniu za 320 tysięcy złotych! O zaproszeniu aktorki zdecydował prezydent Jaśkowiak

https://t.co/Qajsb6uq8f

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1526370

Przyjdzie czas na miłośnika pedalstwa i lewactwa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1526375

Czy największa partia w Polsce nie robi Was po prostu w ...ja?

Pani Gosiewska złoży pozew przeciwko naszemu budżetowi na 5 mln zł odszkodowania, a miała być dobra zmiana, zaś członkowie PiS mieli być wzorek etyki i moralności. Ciekawe, że im bardziej wierzący ludzie, tym bardziej zależy im na kasie - lewicowcy są najmniej zachłanni.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mirosław Naleziński

#1526407

 "lewicowcy są najmniej zachłanni."

Na teraz to nie , bo już nie ma dostępu do koryta
 
i nigdy już nie będzie - panimaju
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1526410

ale bardziej interesująca byłaby wypowiedź w sprawie pani posłanki z frakcji, która zgodnie ze sprawiedliwością społeczną ma całkowity dostęp do koryta, panilistopadzie (pół roku po maju).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Mirosław Naleziński

#1526415

napisz do niej

problem

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1526428

i etykę tej pani, natomiast na tym portalu Was, Przyjaciele, się pytam - co o tym sądzicie. Proste pytanie - jeśli chcecie budować nową sprawiedliwą Polskę, to co sądzicie o posłance w aspekcie dodatkowych 5 mln zł?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mirosław Naleziński

#1526432

Jak dostanie to odpowiemy

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1526438

które pasuje do posłanki i podobnych jej miłośników naszej kasy -

"Wymagajcie od siebie, nawet jeśli nikt od was nie wymaga"

Jan Paweł II

Ludziska od siebie niewiele wymagają, lecz od pozostałych rodaków i owszem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Mirosław Naleziński

#1526425