Bydgoszczanie domagają się wszczęcia procedury unijnej kontroli nadzoru praworządności w stosunku do Niemiec.

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

  Na zwołanej w dniu dzisiejszym (28.01.16r.) konferencji prasowej bydgoskie organizacje patriotyczne zaapelowały do Parlamentu Europejskiego wszczęcie procedury unijnej kontroli nadzoru praworządności w stosunku do Republika Federalna Niemiec.

Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący regionalnego KGP Krystian Frelichowski: Wszyscy wiemy ile nieszczęść, ofiar, zniszczeń doznała ludzkość w wyniku II Wojny Światowej, wojny, której można było uniknąć gdyby świat w porę zareagował na to co działo się w III Rzeszy. Jako wnuk oficera broniącego Ojczyzny 1939r. i daleki krewniak więźnia obozu Stutthof bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego mam nie tylko szczególne prawo, ale przede wszystkim obowiązek reagować na zagrożenia na nowo rodzące się, choć winnej postaci za naszą zachodnią granicą. Postanowiliśmy wspólnie korzystając z unijnego prawa zareagować kierując odpowiedni wniosek do PE, który teraz odczytam.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Martin Schulz

Wniosek

My niżej podpisani wnosimy o wszczęcie procedury unijnej kontroli nadzoru praworządności w stosunku do Republika Federalna Niemiec.

Uzasadnienie

Od pewnego czasu z niepokojem śledzimy informacje napływające z RFN, z których wynika, że dochodzi tam do licznych naruszeń zasad praworządności, równości, wolności słowa. Są to między innymi:

1.Liczne akty przemocy o podłożu seksualnym wobec kobiet (w noc sylwestrową miało mieć miejsce według różnych źródeł od 500 – 1000 takich przypadków)

2. Ograniczenie wolności mediów o czym zdaje się świadczyć:

a) przekazanie z kilkudniowym opóźnieniem informacji o aktach przemocy wobec kobiet

b) niedopuszczenie do debaty organizowanej przed wyborami w trzech landach partii opozycyjnej Alternatywa dla Niemiec (AfD)

3. Wprowadzenie segregacji rasowej na pływalni w mieście Bornheim (zakaz korzystania z niej przez uchodźców)

Barbara Wojciechowska – działaczka opozycji demokratycznej w latach 1980-89, była więźniarka polityczna, Przewodnicząca Stowarzyszenia

Idee Solidarności 1980-89

Maciej Różycki – radny Gminy Pruszcz, muzyk, lider Stowarzyszenia Solidarni2010

Bogdan Dzakanowski – działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, Przewodniczący Bydgoskiej Ligi Rodzin

Jan Raczycki - działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, były więzień polityczny, Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”

Krystian Frelichowski – radny Miasta Bydgoszczy, działacz opozycji demokratycznej w latach 1980-89, były więzień polityczny, Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej

Następnie wypowiadała się była więźniarka polityczna Barbara Wojciechowska: jako kobieta czuję się szczególnie zaniepokojona licznymi atakami, których ofiarami padają kobiety. Pamiętajmy, że ich sprawcy, uchodźcy wcześniej czy później staną się pełnoprawnymi obywatelami Niemiec to oni będą wybierali władz tego kraju.

Prezes Bydgoskiej Ligi Polskich Rodzin Bogdan Dzakanowski odniósł się o swoich osobistych doświadczeń: Moi przyjaciele, także członkowie dalszej rodziny w trudnych czasach wyjechali za chlebem do Niemiec. Jestem z nimi w stałym kontakcie telefonicznym. Oni po zmroku boją się opuszczać swoje mieszkania , dzieci są odprowadzane przyprowadzane ze szkoły, o samodzielnym wyjściu na plac zabaw czy do kina w ogóle nie może być mowy. Jest to zbyt niebezpieczne.

Mamy moralny obowiązek dbać o równowagę sytuacji w Niemczech. To nasz najbliższy sąsiad i nie możemy być w tej sprawie bierni, bo zagrożenie bezpieczeństwa i demokracji w Niemczech stanowi też zagrożenie dla nasapelował radny Stefan Pastuszewski.

Na zakończenie bydgoski radny Krystian Frelichowski wyraził nadzieje, ze środowiska patriotyczne z innych miejscowości przygotowują i prześlą do PE podobne wnioski.

film T. Jasiński

https://www.youtube.com/watch?v=FhlHH1LvEmE&feature=youtu.be

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

serdeczne przestrogi

 

gdybyśmy zagubionemu bliźniemu

nie udzielili serdecznej przestrogi

to grzech by wszedł w nasze progi

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1505899

Niemców, Belgów i Holandii, a szczególnie TV to kwiat demokracji, gdzie widz PO paru dniach dowiaduje się co się dzieje w kraju, szczególnie gdy tematem są kozojeby i ich morderstwa, gwałty, molestowanie czy kradzieże, to przekaz jest bardzo bardzo demokratyczny.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1505903

Witaj,

racja, swieta racja i jeszcze raz racja. Dodalbym jedynie, ze prawdopodobnie piszesz o demoSracji, gdyz to co sie w Europie wyprawia, to z klasyczna demokracja ma malo wspolnego. Wogole nie jestem zwolennikiem demokracji, bo w tym systemie kazdy debil, kurwa i zlodziej moga miec swoje prawo glosu. Tym niemniej, to co sie dzieje teraz z naszym starym kontynentem, to juz doprawdy zwykla demoSracja.

serdecznosci

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

chris

#1505908

Dokładnie to opisałeś, demo-sraci lewactwa wszelakiego.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1505917

Witaj Przyjacielu, no tak, zeby to bylo jedynie lewactwo... To sa w wiekszosci bezideowi cwaniacy, pozbawieni jakichkolwiek wartosci moralnych i etycznych, ktorzy jedynie okradaja  nasz Narod, niszcza nasza panstwowosc i "kumaja sie " z wrogiem. Slowem, to jest najwiekszy koszmar, jaki bysmy sobie mogli kiedykolwiek wyobrazic ! Ci ludzie sa spolecznym odpadem i " zakalcem" naszego ponad tysiacletniego istnienia. To jest jakas historyczna biegunka i torsje naszej Najjasniejszej Rzeczpospolitej.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#1506158

Prawa, które zostały ustanowione należy stosować celem uzyskania dobra. Popieram inicjatywę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1506024