Już za 2 dni

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

Już za 2 dni …..

         Moje miasto Bydgoszcz właśnie obchodzi 100 lecie Niepodległości, nasi rodacy zamieszkujący wschodnią Białoruś latem też będą obchodzić 100 lecie Niepodległości, która przyszła do nich w 1920r na kilka tygodni, ale jednak. Potem Polska odeszła stamtąd. Na zawsze ? Właśnie do nich w czwartek 23 stycznia wieczorem wyruszy transport z darami. Niech to będzie nagroda, za to że mimo trwających od ponad 200 lat represji pozostali wierni Ojczyźnie. Pakowanie, liczenie zebranych darów już trwa, w czwartek przed południem dokupimy to czego będzie brakowało. Każdy z Was czytelników może przyczynić się do tego pięknego dzieła wpłacając dowolną kwotę na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

ul. Magazynowa 1

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Pomoc Polakom z Białorusi z Białorusi

Fundacja nie zatrudnia żadnych pracowników. Prezes wykonuje swoje funkcje za darmo, a więc wszystkie zebrane środki idą na wskazany cel !!!

Można też przekazać 1% z podatku na Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości . Przy wypełnianiu PiT-u wystarczy wpisać:

KRS 0000504066

cel szczegółowy: Pomoc Polakom na Białorusi

Tyle że środki z 1% trafią na konto fundacji dopiero we wrześniu, a więc zasilą budżet przyszłorocznej wyprawy

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

ze Polacy pamietaja o swoich rodakach na Bialorusi. A jak przykro, ze polski rzad przekazuje olbrzymie sumy Ukraincom i Zydom, nie pamietajac o chociazby symbolicznym, podarunku dla Polakow na Kresach. 

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615835

Gdyby to był polski rząd to wiele innych spraw wyglądałoby inaczej, do tej pory nie ma żadnej polityki historycznej i to właśnie dlatego  Putin ma ułatwione zadanie gdy zakłamuje historię i pisze swoją. Ten rząd i Kaczyński ciągle obiecują repolonizację mediów i na obietnicach się kończy. Ten rząd nie poparł nawet Polonii gdy walczyła o Pomnik Katyński w Jersey City koło Nowego Jorku, rząd stanął wtedy po stronie wrogów Polski. Polacy w Kazachstanie od lat czekają na repatriację do Polski, ten rząd jak i poprzednie nie chce ich przyjąć, woli przyjmować innych, w tym wrogów Polski.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/mimo-wczesniejszych-zapowiedzi-rzadu-nie-bedzie-repolonizacji-mediow/?fbclid=IwAR0q9-wTQzOS5BLlvC2fcFBxtUu9C_OOFZ4HnLwiX5sVvX6Q90xEFJoQvBY

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1615844