Nie będzie kary dla zdrajców?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Trudno komuś takiemu jak ja opisywać rzeczywistość pod obecnymi rządami. Wynika to z tego, że przez długie lata wzywałem do obalenia III RP i oczekiwałem, że zdrajcy i złodzieje jak tylko prawica dojdzie do władzy powędrują za kratki. Co mam pisać dzisiaj w sytuacji, w której od przeszło roku mamy swojego prezydenta, a wkrótce pierwszą rocznicę rządów będzie świętował gabinet pani premier Beaty Szydło? Kiedy wyrażam ten swój niepokój i wątpliwości słyszę natychmiast, że powinienem uzbroić się w cierpliwość, bo to wszystko nie jest takie proste jak mi się wydaje. Na jaki czas w tę cierpliwość powinienem się uzbroić? Tego nikt mi nie mówi. Na rok, dwa, a może trzy lata, kiedy będą następne wybory i nie ma żadnych gwarancji, że prawica ponownie je wygra? A co jeżeli przegra? Przez kolejne lata będę znowu mamił siebie i Czytelników tym, że jak ponownie zwyciężymy to wtedy już na pewno zapanuje prawo i sprawiedliwość, a prawda nas w końcu wyzwoli?

 

Przyjrzyjmy się faktom. Do jakiegoś symbolu urasta sytuacja, w której pisząc te słowa wiem, że po niemal roku prawicowych rządów za kratkami znajduje się tylko Zygmunt Miernik – człowiek z naszej strony barykady skazany za to, że czynnie zaprotestował przeciwko bezkarności, jaką sądy III RP zafundowały komunistycznym zbrodniarzom, zdrajcom i bandytom. Oni nie tylko są ciągle na wolności, ale stali się aktywnymi recenzentami i krytykami nowej władzy. Do dzisiaj nie poznaliśmy treści aneksu do raportu o likwidacji WSI i jak dotąd nie ujawniono zawartości zbioru zastrzeżonego zgromadzonego w IPN. Przez lata, jakie upłynęły od tak zwanej transformacji ustrojowej bardzo stępiła się społeczna wrażliwość na zdradę, złodziejstwo i korupcję. To, co w poważnych państwach powoduje dymisje i całkowicie dyskredytuje polityków u nas uchodzi im na sucho. Powiem więcej – u nas granica, za którą jest już tylko kompromitacja i w efekcie dymisja jest przesunięta tak daleko, że staje się niedostrzegalna czy wręcz nieistniejąca. Poczucie bezkarności osiągnęło już taki poziom, że śmiało można Polskę nazwać bantustanem, albo republiką bananową. Najlepszym na to dowodem jest świetne samopoczucie bufetowej oraz tabunów innych szkodników cieszących się ciągle wolnością i bezkarnością. Pytam, dlaczego były szef MSWiA Jerzy Miller, stojący na czele pseudo-komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej jest jeszcze na wolności? Jakich jeszcze dodatkowych dowodów na zdradę potrzeba do wsadzenia tego osobnika za kratki?    

 

Wszyscy mocno wierzyli, że w końcu poznamy całą skrywaną prawdę o III RP. Przecież bez jej ujawnienia nikt pod tymi grubymi warstwami pudru i szminki nakładanymi latami przez michnikowszczyznę nie dostrzeże tego śmierdzącego trupa. Tymczasem na temat publikacji aneksu cisza, a zbiór zastrzeżony w IPN będzie ujawniony najpóźniej do końca marca, ale jak się okazuje z pewnymi wyjątkami. Pretekstem do trzymania niektórych dokumentów nadal w tajemnicy są dwa brzmiące jak zaklęcie słowa klucze brzmiące, „bezpieczeństwo państwa”. Jak wiemy w IPN zgromadzone są dokumenty z okresu od 22 lipca 1944 r. do 31 grudnia 1989 roku, czyli nawet te najbardziej współczesne z nich mają już 27 lat. Wiemy również, że zbrodnicza banda Jaruzelskiego i Kiszczaka wszystkie najważniejsze aktywa Służby Bezpieczeństwa zmikrofilmowała, w co najmniej trzech egzemplarzach, z których przynajmniej dwa trafiły zagranicę. To dlatego w Polsce, jako jedynym państwie dawnego bloku wschodniego nie dokonano lustracji i nie wprowadzono w służbach opcji „0”. Tak było wygodniej dla tych, którzy tę wiedzę tajemną ważną dla bezpieczeństwa naszego państwa posiedli. Przekazanie zagranicę aktywów komunistycznych służb było gwarancją nietykalności dla zdrajców, z której to gwarancji skrzętnie skorzystali. Czy czasami to „bezpieczeństwo państwa” nie jest dzisiaj zwykłym pretekstem, aby znowu ukryć prawdę przed Polakami? Ja wiem, że są naciski na dalsze utajnianie części zbioru zastrzeżonego ze strony wielu środowisk nie wyłączając polskiego Kościoła, ale czy ponownie wiedza o narodzinach III RP oraz wielu podejrzanych politycznych, kościelnych, medialnych czy finansowych karierach ma być przeznaczona tylko dla wybrańców? Pamiętajmy, że jednym z nich był Michnik, który jak wiadomo od 12 kwietnia do 29 czerwca 1990 roku nurkował w tych archiwach, a później przez długie lata walczył, aby broń Boże z ich zawartością nie zapoznali się Polacy. Czy rząd PiS ulegnie pokusie by chronić „naszych sukinsynów” wierząc naiwnie, że oni już po wszech czasy będą „nasi”? Mam nadzieję, że Instytut Pamięci Narodowej z nowym prezesem rozumie, że archiwa tam zgromadzone są własnością narodu polskiego, a nie grupki graczy teczkami.  

 

Tyle w ostatnich latach nasłuchaliśmy się o konieczności złożenia do grobu trzeciej i budowie czwartej RP. Aby jednak do tego pogrzebu doszło musimy najpierw poznać wyniki sekcji zwłok tego trupa. Polacy niczym studenci medycyny nie będą w stanie zgłębić anatomii III RP bez odbycia tych niezbyt przyjemnych zajęć w prosektorium.                     

 

Prawicowy rząd musi przejść do wielkiej ofensywy bez ulegania propagandzie i nagonkom uprawianym przez salonową dziennikarską i polityczną psiarnię. My tej ofensywy żądamy, bo po to daliśmy prawicy władzę.  Każdy krok wstecz to jest tchórzostwo i dezercja. Nie wolno ulegać bajdurzeniom o demokratycznych standardach wymuszających traktowanie wrogów Polski, jako normalnej opozycyjnej siły. Widzimy wyraźnie, że znowu najzacieklej atakowany jest Antoni Macierewicz i jego współpracownicy. To na nich przypuszczono ten zmasowany atak. Macierewicz okazał się najsprawniejszym i najbardziej zdeterminowanym oraz bezkompromisowym ministrem budującym bardzo silny resort. Przeprowadzane zmiany realnie wzmacniają nasze bezpieczeństwo i budują siłę odstraszania polskiej armii.  Obawiam się jednak, że i w PiS-ie są tacy wpływowi politycy, którzy dla świętego spokoju złożyliby szefa MON w ofierze na ołtarzu złudnego świętego spokoju. W 2007 roku próbował tego Radosław Sikorski, ale Jarosław Kaczyński wtedy nie uległ i to Radzio odstawiony został na bocznicę, co skutkowało jego przejściem do PO. Uważam, że zawieszenie Bartłomieja Misiewicza było wielkim błędem i okazaniem słabości. Domyślam się, że naciski na ministra Macierewicza wyszły również z pisowskiego obozu. Mimo wszystko nie należało dawać satysfakcji tej antypolskiej hołocie, która z pełną premedytacją i według starannie przygotowanego planu postanowiła uderzyć w szefa MON. Preludium do tego ataku, a mówiąc językiem wojskowym, takim artyleryjskim przygotowaniem były zamieszczane w „Gazecie Wyborczej” oszczercze ataki autorstwa zatrudnionego tam alkoholika i narkomana, Tomasza Piątka. Mafia okupująca od niemal trzydziestu lat Polskę szybko zorientowała się, że determinacja w dążeniu do surowego ukarania winnych nie jest w obozie rządzącym powszechna. Są tam i tacy, którzy woleliby poprzestać na słownym pohukiwaniu, z którego nic nie wynika. Porównując z dzisiejszą rzeczywistością dawne zapowiedzi prawicowych polityków marszczących brwi i obiecujących ukaranie zdrajców przypomina mi się takie stare powiedzenie: W uszach świst, w oczach łza, a na liczniku dwadzieścia dwa.   

 

No cóż, skoro radzi mi się cierpliwie czekać to nie mam innego wyjścia i poczekam, choć Hiobem raczej nie jestem. Wkrótce okaże się czy to ja byłem w gorącej wodzie kąpany czy może całkowitą słuszność mieli optymiści odsyłający mnie dzisiaj do tej poczekalni? Chętnie przegram i przyznam im rację. Na dzisiaj jednak żyje obawą, że zamiast zapowiadanego przez Joachima Brudzińskiego „cięcia do kości” wszystko po kościach się rozejdzie.

 

Kary nie będzie dla przeciętnych drani,

I lud ofiary złoży nadaremnie.

Morderców będą grzebać z honorami

Na bruku ulic nędza się wylęgnie


 Jacek Kaczmarski – „Wróżba”

 

Tekst opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:26)

Komentarze

... na dzień dzisiejszy nie ma nadal reformy sądownictwa. Wszystkie fajerwerki Ziobry to raczej interwencje doraźne w stylu szalonego stalinowca( kara ma odstraszać). Reforma sądownictwa jest klecona z wielkim mozołem i trudem, co tylko potwierdza moje domysły, że wszystko odbyło się według zasady " szlachta na koń wsiędzie i jakoś to będzie". Jedyną moją nadzieją jest stworzenie gwardii narodowej o zdecydowanie prawicowo-nacjomalistycznym charakterze, ale jak na razie tworzy się coś w terenie w co szeroko pojmowany ruch narodowy jest zaangażowany bardzo słabo. Można nawet podejrzewać, że są to struktury zinfiltrowane przez lewactwo. Jednym słowem czarno to widzę, jeśli się nic nie zmieni to PiS przegra swoją szansę, a razem z nim Polska. Przypomnę, że bolszewicy zwyciężyli w Rosji, ponieważ zbudowali struktury paramilitarne i wykończyli fizycznie swoich przeciwników eserowców. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1521174

zwrotnym w uzdrawianiu naszego wymiaru sadownictwa i PIS wezmie w koncu za morde mafie sadownicza.
Inaczej na dzien dzisiejszy to wszelkie sprawy przeciw zdrajca czy politycznym zlodziejom nie mialy by wiekszego sensu, gdyz bylyby tylko farsa.Toc to przeciez jeden organizm jedni kradli drudzy im zapewniali bezkarnosc , oczywiscie nie zadarmo,stad ten strach tej sadowniczej bandy przed lustracja.
Niestety dalej uczciwi Polacy sa w sadzie bezbronni jesli nie maja odpowiedniej sumy w portwelu.
Z drugiej strony mam tez takie wrazenie ze obecni politycy ktorzy sa u wladzy przestrzegaja niepisany uklad ze siebie nawzajem do paki nie wsadzaja gdyz w Polsce wladza przechodzi z rak do rak ,a jak dalej tak pojdzie to PIS w przyszlych wyborach nie ma szansy na zwyciestwo gdyz koalicja Nowoczesnej z jaks inna partia wygrywa procentowo z idacym na dol PISem.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2
#1521176

Każdy problem polityczny mozna rozwiązać na dwa sposoby:

1. przy pomocy interwencji władz państwowych

2. przy pomocy interwencji oddolnej czyli nacisku suwerena.

W państwach w pełni demokratycznych stosowany jest sposób 1.

W państwach takich jak Polska, opanowanych przez niedemokratyczny układ postkomunistyczny panujący nad systemem prawnym i medialnym, przy rządzie ograniczonym tylko do centralnych struktur administracji państwowej, brak efektywnych narzędzi do przeprowwadzenia adekwatnych zmian.

Nie ma więc innej drogi niż bezpośredni obywatelski nacisk oddolny na stare struktury, ale widać,że obywatele sobie śpią w oczekiwaniu na cud, sądząc błędnie,że wystarczy sama kartka wyborcza.

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1521177

Witam! Ja dalej swoje.

 Przekręt wyborów samorządowych PSLu, daje nam dalej prawo do skrócenia kadencji samorządów! Cały wrzód państwa zalega w urzędach gminnych,miejskich i sejmikach.To są nogi od stołu państwa. Blat stołu ,to obecnie praworządny rząd,ktory chwieje się na lewackich nogach.To również ważne dla Polski ,jak kasta nadludzi w togach. Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1521185

W grudniu gdy odejdzie jeden z najbardziej szkodliwych ludzi w naprawie Rzeczypospolitej, czerwony baron z PZPR a dziś urzędujący prezes TK, obsadzony przez żydo komunę.

Który chronił i chroni towarzyszy, by nikogo nie skazano, który nie POzwala by rząd wprowadził ustawę dekomunizacji i lustracji, jedynego lekarstwa na ten żydo-ubecki syf, bo nawet towarzysze sędziowie, nic nie zdziałają przeciw tej ustawie.

I gdy czerwony baron odejdzie, PIS musi rozpocząć na tarcie, a kto się będzie cofał ten zdrajca, jeśli PIS-owi naprawdę na sercu jest Polska i jej dobro, nie może być zmiłowania i grubej kreski.

Już nie długo przekonamy się, czy pójdą w bój o Polskę, czy my nie karamy waszych, a wasi naszych.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1521188

jak tylko Miernik ?
a ten drugi jak mu tam , no ten z partyjki Zmiana czy Zamiana
jakoś tak :-)))))))
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1521190

Mnie przeraża, że Miernik nadal siedzi. Czy ta sprawa ma jakieś drugie dno, że nawet prezydent go nnie ułaskawia? W dodatku otrzymał wysoką karę, moim zdaniem nieadekwatną do winy (gdyby taką uznać).

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1521197

Z tym ułaskawieniem to nie jest to taka prosta sprawa.
Dostał wyrok za "uderzenie tortem" sędziny i fakt jest faktem.
A teraz wyobraźmy sobie taką sytuacje.
Wychodzi na wolność, Prezydent ułaskawia - tylko co dalej.
Hipotetycznie
- mamy kolejny taki incydent i co wtedy.Czy wyobrażacie sobie co by się działo w mediach jak padłby kolejny wyrok do odsiadki
.Przecież każdy by powoływał się na ułaskawienie Miernika i uznałby to za "coś" co nie nadaje się do karania.
Wyobraźcie sobie co by się w scierwomediach działo.
Nie jest to takie proste.
Ja też bym chciał by Miernik wyszedla na wolność, ale zrozumcie też w jakiej sytuacji jest i Ziobro i Prezydent
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1521200

Miernik w pudle, proszę to zrozumieć, działa na swoją i na naszą korzyść. Trzeba mu to potem zrekompensować.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1521234

Miernik w pudle, proszę to zrozumieć, działa na swoją i na naszą korzyść. Trzeba mu to potem zrekompensować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1521235

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521242

Ofensywa PiS musi zacząć sie natychmiast, inaczej będzie powtórka z 2007 roku, "czarny marsz" o tym przekonał chyba...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1521199

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521201

- a kto to? Bo nie słyszałam, nie czytałam!

A za to o wielu takich, którzy pozornie "spędzali lata" w więzieniu, negocjując w tym czasie zasady Magdalenki.

Bez pozdrowień!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521210

bo to napisał
 
turoń
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1521213

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521215

Wpierw robisz wszystko, by stopniowo "wylecieć" z blogu, teraz już przyspieszyłeś tempo - przekroczyłeś granice regulaminowe.

Zgłosiłam nadużycie, bo na twoim poziomie kończy się normalna dyskusja.

EOT (End of topic - koniec sprawy).

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521247

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521259

Czy to ważne, czy wydmuchał Pana swój, czy obcy?
Drogi Panie ... bez łez proszę. Honorowo proszę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1521219

W  dniu 07 marca 2016 r. ruszyły prace podkomisji, którą kierownictwo resortu obrony powołało do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Członkowie komisji zbadają okoliczności wypadku samolotu TU-154M, poczynając od przygotowań wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 roku.

Półroczne dokonania Podkomisji są mniej więcej takie: 

http://wiadomosci.wp.pl/tag/podkomisja%20smole%C5%84ska

Czytam dzisiaj w necie: "cytuję "Anna Gruszczyńska-Ziółkowska: żadna z osób, która znała gen. Błasika nie potwierdziła jego głosu w kokpicie".

Ja o TYM wiedziałam już w 2010 r. i wielokrotnie podawałam w mediach stosowne uzasadnienia!!!

Do czego zmierzam? 

Szanowny Panie Kokos!

"Co mam pisać dzisiaj w sytuacji, w której od przeszło roku mamy swojego prezydenta, a wkrótce pierwszą rocznicę rządów będzie świętował gabinet pani premier Beaty Szydło." ?

Czyżby wygaszono ogień pod smoleńskim KOTŁEM?

Tam pod Smoleńskiem POLEGLI moi przyjaciele, dobrzy znajomi, nietuzinkowi Ludzie!

Ja .... tylko proszę o sprawne wyjaśnienie tego co jest możliwe do wyjaśnienia od ręki TU i Teraz - w Polsce!

Vide mój post „Brak zainteresowania tematem na forum wynika z...? z dnia 03.10. 2016 - 23:00

http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/jak-klamaly-raporty-makmillera-i-rzady

Pewnie ten i ów poradzi bym cierpliwie poczekała?

No cóż, skoro radzi mi się cierpliwie czekać to nie mam innego wyjścia i poczekam…

PS

  • Bis dat, qui cito dat. ~ Publiusz Syrus
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1521221

Kary dla zdrajców nie ma i nie będzie bo układy na to nie pozwalają.  Polska będąc w UE sprzedała swoją wolność za "michę soczewicy". PiS nie ma zamiaru wystąpić z tego układu. Dotacje, wolność komunikacji po Europie, możliwości emigracji zarobkowych są ważniejsze niż uporządkowanie Ojczyzny.  W konsekwencji politycy muszą udawać lojalność i nie podejmą żadnych radykalnych reform. Poza tym aby coś mądrze zmienić konieczni są mądrzy obywatele. Tymczasem wielu jak stado baranów daję sobą manipulować. Gdzie są stratedzy, haryzmatyczni przywódcy, odważni kapłani, uczciwi sędziowie. Nowa poprawność nie pozwala na radykalne i celne działania?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

RAK

#1521237

charyzmatyczni.

A zdrajcy, jeśli dożyją (nie "dorwie" ich SS) - doczekają kary - gdy uda się wymienić "zrakowaciałą" palestrę. 

Niestety - po tylu latach bezkarności zdrajców - jeśli nie idziemy drogą samosądów - szybko ukarać się ich nie da.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521250

Moim skromnym zdaniem, patrzac z daleka bez wiekszych emocji, masz pan calkowita racje. Dlatego dostales pan juz jednego minusa. Brak obywatelskiego wychowania w patriotyzmie i brak demokracji, czyli bezwzglednej wladzy wiekszosci obywateli oraz kontroli obywatelskiej nad wybranymi "fachowcami" tworzy Polske taka jaka jest bo taka jest wiekszosc narodu. Tragedia Polski to nie zle rzady ale oglupiala i bezwolna wiekszosc wolaca ochlapy z panskiego stolu niz uczte przy wlasnym.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1521318

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika globalista66 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

aby zrealizowac "redukcje" poglowia medialnie i ambonalnie porazonej trzody podatkowej za pomoca G M O i cherbicydow !! rosja musi zostac sprywatyzowana !! jak cala reszta SWIATA OBRZADKU JUDEO CHRZESCIAJANSKIEGO!!:).REDUKCJA TRZODY PODATKOWEJ OPIEWA 80 PROCENT!!.RESZTA ...PODODOW!! OTACZANIA ROSJI SETKAMI BAZ Z RAKIETAMI JEST ZWYKLA ZASLONA DYMNA!!OCZYWISCIE !!! W TYM PLANIE REDUKCJI "ZWIERZAT" (WEDLUG TALMUDU)NIE WCHODZA W RACHUBE!!BAAAARDZO LICZNE RODZINKI KILKU RODZIN "PORZYCZKODAWCOW I ...DARCZYNCOW:):) SWIATOWYCH!! KTORZY MAJA JUZ OD WIELU LAT !! POD MORSKIE!! I POD OCEANICZNE !! LICZNE OSIEDLA!! DLA SWOICH LIIIIII CZNYYYCH RODZIN I KREWNYCH.ALE......TEGO SIE NIE DOWIESZ NAWET NA WWW ..TYLKO W KSIAZKACH !! POLECAM JEDNA Z NICH :ALBERTA SIWAKA ..SYNDROM GOTOWANEJ ZABY ORAZ ....USZKUJNIK !!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1521256

z powodu błędów. I mało zrozumiały. Chyba w taki sposób, że Rosja (wielikaja, slawianskaja) przeszkadza ...

Ode mnie minus - za "całokształt".

Jeszcze jedno - Timeo Danaos et dona ferentes. (Żaden z "Danaów" nie przynosi nam nic dobrego).

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521258

Niedawno w komentarzu do tekstu kokosa wspomniałem o konieczności zachowania cierpliwości przez najbliższe parę miesięcy. Mam nadzieję, że sprawy ruszą szybciej w przyszłym roku (po odejściu z TK Warchoła Trybunalskiego i Biernata (kwiecień). Póki sprawa TK nie będzie zakończona to o reformach sądownictwa nie ma mowy. A poza tym KE, PE i KWenecka będą Polskę szarpać, nie wspominając o zlewaczałych mediach i lib-lewakach na zachodzie. Akcja w Europie przeciw Polsce nie ma precedensu, no można tylko ją porównać z bojkotem Austrii przez 14 państw UE w 2000 roku kiedy FPO Haidera weszła do rządu kanclerza Schussela. Pozostałe Kraje UE zawiesiły stosunki z Austrią na 8 miesięcy. Teraz Polska jest w podobnej sytuacji, z uruchomioną procedurę w związku z "zagrożeniem praworządności, praw obywatelskich" i nie wiadomo jeszcze czego. Cała sprawa jest lipna, zarówno jeśli chodzi o realia w Polsce, jak i o samą procedurę której nie przewidują traktaty, a KE wytrzepała ją z buta. To wszystko jednak nie ma znaczenia. Blisko roczna kampania prasowa na zachodzie i w US dyrygowana przez "opozycję" w Polsce i inne siły "tajne i dwupłciowe".osiągnęła swój cel. Rząd musi się tłumaczyć coraz częściej, że nie jest wielbłądem.Wyobraźmy sobie teraz, że pod sąd idzie Nowak, (ten od infrastruktury i zegarka) oraz Miller (komisja smoleńska), na razie tylko dwóch, ale jaki wrzask by się podniósł wszędzie, że prześladują, że likwidują opozycję, że to, że tamto. Nikogo nigdzie nie interesowałoby, że podsądni złamali prawo i za te czyny jest KK, tylko to, że rząd prześladuje opozycję. Czyli jest autorytarny, albo nawet faszystowski i że bliżej mu do Putina niż Euroiy..Te absurdalne oskarżenia rządu i PiSu w kraju o straszne rzeczy które ponoć robi (ja nie dostrzegam) to przemyślana i skuteczna na razie strategia POwców w celu uzyskania parasola ochronnego na zachodzie, sciślej w Brukseli, co wspiera Berlin (rozeźlony że Polska już nie skacze na łapkach tak jak nad Szprewą grają). Teraz jeszcze dodatkowo doszła sprawa aborcji i czarnych marszów, dziś w PE Polska zostanie potępiona bo "aborcja to przecież prawa człowieka, ściślej kobiet" itd. Swoboda działąń reformatorskich rządu jest więc krępowana z Brukseli i Berlina, a w kraju jego zwolennicy (jak np. kokos) słusznie domagają się rozliczenia złodziei, sabotażystów, drani, agentury itd z ekipy PO/PSL. Są więc kleszcze i niełatwo w tej sytuacji działać. Powtarzam więc sytuacja może się zmienić po rozwiązaniu konfliktu o TK, czyli za parę miesięcy, ale zasadnicza zmiana, która otworzy drogę do rozliczenia poprzedników nastąpi wtedy, kiedy lewactwo zacznie ponosić porażki wyborcze w Europie. Njbliższe są wybory prez w Austrii (przełożone z paź na grudzień). Sukces Hofera byłby korzystny. Przeraziłby eurokratów. Potem w marcu wybory w Holandii. Wilders i Partia Wolności prowadzi w sondażach (36%), potem w IV/V Francja wybory prez. W marcu i maju 3 głosowania do landtagów w Niemczech i wybory do Bundestagu tamże jesienią. No i nie wiadomo jak w Szwecji bo tam lewicowy gabinet się chwieje. Sukcesy eurosceptyków w wyborach w wymienionych krajach mogą całkowicie zmienić sytuację w Europie i stworzyć dla rządu w RP nowe możliwiści. I nie przejmujmy się gadaniem, ze eurosceptyczna lub eurofobiczna prawica w zach Europie jest proputinowska. A SDP w Niemczech nie jest? A socjaliści francuscy nie są? Prócz możliwych zmian politycznych w Europie (no i w US) mamy kryzys imigrancki, euro się chwieje, gospodarka grzęźnie (Francja Włochy Hiszpania, a także Niemcy horendalne koszty utrzymania imigrantów). Trzeba więc wytrwać parę miesięcy i poczekać na zmiany które się wyraźnie rysują w polityce europejskiej. No i uniknąć prowokacji 11 XI która przez "opozycję" jest wyraźnie zapowiadana. Oczywiście nacisk na rozliczenie bandy dwojga (PO/PSL) muszi zostać utrzymany, bo jak słusznie pisze kokos pewna część polityków PiSu czuje się wygodnie w zdobytych fotelach w ministerstwach, Radach Nadzorczych i Zarządach SSP i niechętnie słucha ponagleń aby szybciej porządkować państwo. 

Uff. Dużo tego pisania, pewnie mnie wywalicie za gadulstwo.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1521260

Nie ma żadnych powodów do "wywalenia".

Bardzo rzetelna analiza obecnej sytuacji politycznej w Polsce - na tle współczesnej Europy.

W sumie - wnioski optymistyczne.

Byleby prawicowi "poprawiacze systemu" okazali potrzebną wytrwałość i cierpliwość w popieraniu obecnej polityki polskiego Rządu. Dodałabym, że mądry polityk - jeśli mówi ("Zachodowi"!) tak - znaczy to - być może. Jeśli natomiast mówi - być może - znaczy to - nie. Gdyby zaś mówił zdecydowanie nie - oznaczałoby, że nie jest mądrym politykiem. I w taki sposob należy patrzeć niejednokrotnie na międzynarodowe wystąpienia polskich polityków. Lepiej się częstokroć "ugryźć w język" czy "stuknąć w palec", zamiast gadać czy wypisywać antypolskie, antyrządowe głupoty.

Ten wpis dedykuję zwłaszcza "Braunowcom" i "Pobudce", a także "OeNeRowcom". Bo nie wątpię w ich patriotyzm, natomiast mam niejakie wątpliwości co do rozsądku.

Pzdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521266

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Niestety, tę sytuację dało się przewidzieć jeszcze przed wyborami. Kto myślał inaczej, był bardzo naiwny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1521275

Tak się składa, że swego czasu współpracowałem z Radą Programową PiS, co prawda - w bardzo wąskim wycinku, a dotyczącym planu wykorzystania energii odnawialnej. Ale ta ówczesna współpraca dała mi możliwość opanowania wiedzy, jak należy wiązać przyczynę ze skutkiem, czyli jak konstruować korzystne dla Polaków decyzje w oparciu o związki przyczynowo-skutkowe.

A zatem, jeśli dzisiaj jeszcze nie siedzą w pierdlu złodzieje, malwarsanci i wszelkiej maści aktywiści "gaszący" Rzeczpospolitą, to nie jest wynikiem zaniedbania, a... roztropności. Tak, roztropności, nie zaś zaniedbania, albo "odpuszczenia" tym łobuzom.

Bardzo dokładne zebranie materiału dowodowego wskazującego na łamanie artykułów Kodeksu karnego przez prominentnych funków z obozu PO-PSL oraz SLD wymaga czasu, zwłaszcza że jeszcze przed niespełna rokiem dotarcie do stosownych dokumentów było wprost niemożliwe.

A teraz wyobraź sobie, że wreszcie skwapliwie zebrano materiał dowodowy, przesłano do prokuratury, a ta... nie wszczyna postępowania karnego motywując, iż... nie dopatrzono się znamion dokonania przestępstwa. A jeśli nawet prokuratura wszczęłaby dochodzenie, to sąd albo uniewinnia łobuza, albo feruje wyrok nieadekwatny do przestępstwa i ogłasza niski wyrok... w dodatku w zawieszeniu. Dlaczego? Czy muszę ci tłumaczyć, kto nadal pracuje w sektorze wymiaru sprawiedliwości??? 

W związku z powyższym, - czy zdajesz sobie sprawę, dlaczego tak trudno dziś rządzącym posadzić w pierdlu aferzystów i wszelkiej maści "przekrętasów", którzy doprowadzili Ojczyznę na skraj upadku?

Taktyka Zjednoczonej Prawicy, w tym PiS-u jest taka: - najpierw "czyścimy" resort wymiaru sprawiedliwości z szumowin typu np. sędzia Rzepliński, Tuleja i jemu podobnych, a potem składamy zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu dokonania przestępstwa, byśmy mieli pewność, że sprawy te będą rozpatrywane przez prokuratorów i sędziów nieskorumpowanych z tymi łobuzami.

Polecam literaturę w tym temacie mojego autorstwa tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/satyr/co-jest-potrzebne-andrzejowi-dudzie-by-wypelnil-umowe-programowa-z-polakami-13

 

Satyr

     

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1521282

Witam! Ja to doskonale rozumiem,ale społeczeństwo się niecierpliwi. Nawet tutaj  niektórzy w wypowiedziach powątpiewają.Mniemam,że do końca Rzepy bedziemy mieli festiwal ataków mafii opozycyjnej. Oni już są opętani strachem przed zbliżającą się nieuchronną odpowiedzialnością karną. Wspierajmy rząd,nie dając poklasku dogorywującej  posowieckiej komunie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1521331

A wyobraź sobie, że "Astradamus". Tę sytuację przewidziałem znacznie przed wyborami. Pamiętasz skok PO na OFE ?. Wtedy PIS krzyczał na całe gardło, że to perfidna kradzież oszczędności obywateli. Co zrobił PIS po dojściu do władzy ?. Nabrał wody w usta. Co z obiecanym ujawniewniem "aneksu" ?. Co ze zbiorem zastrzeżonym IPN ?. Nie opowiadaj mi tu bajek o "czyszczeniu resortu sprawiedliwości", bo główne działania PIS skupiły się na ściągalności podatków. Sciągalności, która najbardziej dokliwie dotyczy małych, polskich firm, bo wielkie , zagraniczne sieci i koncerny mają to gdzieś. Ich to praktycznie nie dotyczy...A tak między nami... rząd PIS zwróci zagrabione przez PO, niewątpliwie w sposób przestępczy pieniądze z OFE, czy zachowa się jak paser ?. Miłego dnia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1521349

Polecam ci Festiwal Filmow Radzieckich dla Dzieci i Mlodziezy

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1521284

Skoro polecasz, rozumiem, że jesteś stałym bywalcem i propagatorem tego festiwalu. Może jakaś relacja ?. Może jakieś wrażenia ?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1521352