Czaruś wykonał zadanie

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Jak bardzo polityka potrafi zeszmacić człowieka po raz kolejny przekonałem się oglądając transmisję z posiedzenia Komisji Obrony Narodowej, na którym posłowie mieli zapoznać się z ustaleniami i raportem z dotychczasowej pracy podkomisji smoleńskiej kierowanej przez dr Wacława Berczyńskiego. I już nie chodzi mi o wyjątkowo cyniczne wypowiedzi podłego i zakłamanego do bólu posła PO, Marcina Kierwińskiego. Tym razem bezczelnością dorównywało mu „cudowne dziecko” Platformy, Cezary Tomczyk, który osobą rozpoznawalną stał się w ubiegłym roku, kiedy robił za Czarusia noszącego teczkę za Kopaczową. Rola teczkowego przymilającego się do wpływowych polityków PO to jego patent na karierę. Zaczynał w „Młodych Demokratach” gdzie, jako teczkowy Czaruś asystował Cezaremu Grabarczykowi. Cezarem nie został, ale w wieku 22 lat był już radnym PO w Sieradzu, a rok później dostał się do parlamentu.

 

Nigdy w rozmowach dotyczących polityki i polityków nie używam zdrobnień, ale od dawna patrząc na przebierającego nogami w kierunku kariery posła Tomczyka nie powiedziałem o nim inaczej jak właśnie Czaruś. Jego sposób wysławiania się, nieukrywana miłość do samego siebie i to przemożne pragnienie bycia pierwszym kamerdynerem szefa nie pozwala mi traktować tego osobnika poważnie. Czaruś Tomczyk to dla mnie taki technik Maliniak Roman z „Czterdziestolatka” biegający za Kopaczyną z zapalniczką zawsze gotową do odpalenia jej papierosa, albo podskakujący śmiesznie przed Schetyną i usuwający mu spod nóg walające się po budowie deski.  

 

Wracając do posiedzenia Komisji Obrony Narodowej i Czarusia muszę powiedzieć, że początkowa złość i wściekłość na niego szybko ustąpiły miejsca uczuciu, które nazwałbym politowaniem połączonym z zażenowaniem. Otóż Czaruś stwierdził, że po tragedii smoleńskiej przez kilka dni trwała wielka narodowa żałoba, która miała szansę zjednoczyć i pojednać Polaków, ale wszystko to zniweczył Antoni Macierewicz. Czaruś z całym tym swoim lizusostwem i pragnieniem przypodobania się wierchuszce PO udawał, że nigdy nie było Palikota kpiącego z ofiar tragedii. Nie było Kutza drwiącego z żałobników i dzikich Hunów atakujących ludzi modlących się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Czaruś z okazji sejmowego występu usunął ze swojego wrednego móżdżku niedawną rocznicę tragedii, kiedy to jego kolega partyjny Ryszard Cyba zamordował działacza Prawa i Sprawiedliwości, Marka Rosiaka.  Czaruś za wszelka cenę chciał zabłysnąć chcąc uderzyć w Antoniego Macierewicza mocniej niż wyjątkowy obłudnik Kierwiński, synalek zasłużonego w PRL oficera LWP.

 

Porównując wiek, drogę życiową i zasługi dla Polski, Czaruś wyglądał na tle Antoniego Macierewicza jak mały ujadający kundel uczepiony nogawki dobrodusznego olbrzyma, który powodowany litością nie chce wykonywać żadnych gwałtownych ruchów nogą w obawie, żeby zmęczony kundelek nagle nie rozluźnił szczęk i nie uderzył jak mały żywy pocisk w ścianę.

 

Latka lecą i obserwując posła Tomczyka widzę wyraźnie, że należy on do tej grupy facetów, którzy stają się łysi jeszcze długo przed czterdziestką. Niestety nawet łysina nie doda mu powagi i dla mnie już na zawsze pozostanie żałosnym wrednym i mało czarującym Czarusiem.

 

I na koniec najważniejsze. Jak myślisz Drogi Czytelniku, od czego swoim skandalicznym zachowaniem próbowała odwrócić uwagę ta wydelegowana para antypolskich szkodników?

Oto jedno z ustaleń podkomisji dr Berczyńskiego: "Fragmenty ciała jednego z pasażerów salonki nr 3 znaleziono w 5 sektorach. Średnie rozczłonkowanie ciał pasażerów  salonki nr 3 to 10 fragmentów na jedno ciało". Taką defragmentację ciał i rozrzucenie na dużym obszarze można wytłumaczyć tylko wybuchem na pokładzie samolotu, którego epicentrum najprawdopodobniej było w salonce nr 3. Otóż salonkę nr 3 na cztery dni przed tragedią przebudowano tak, aby miesiło się w niej więcej osób. Żeby było ciekawiej o tej przebudowie nic nie wiedziała Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Wszystko wskazuje na to, że po tej przebudowie samolot nie został poddany gruntownej kontroli, także pirotechnicznej. Jesteśmy coraz bliżej prawdy, a żądni kariery mali Czarusie typu Tomczyk nawet nie zdają sobie sprawy, do jakiej gry są używani. Coś mi się wydaje, że ich płacz i zgrzytanie zębów usłyszymy dopiero jak znajdą się na śmietniku historii.

Artykuł opublikowany w "Warszawskiej Gazecie"

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:23)

Komentarze

Czyli Tomczykowie byli przed Misiewiczami ?!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1525719

Kierwiński to zupełnie osobna bajka. Ten człowiek nie powinien być dopuszczany do jakichkolwiek tajemnic państwowych (po ojcu mógł odziedziczyć rezydenturę).

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


#1525720

Kierwiński krzyczy do żony z łazienki:
- Kochanie, zrzuciłem 5 kg!
- A wodę spuściłeś?!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1525747

Kierwiński, Tomczyk, Grabarczyk, Brejza, Szczerba- cała ta załgana ferajna od Gregora jest żałosna i każda ich cyniczna hucpa zmniejsza ich notowania i przyspiesza drogę na smietnik...albo do ZK...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1525739

Przychodzi Kierwa do lekarza:
-Panie doktorze, do niedawna nie mogłem nic jeść, a teraz zjadam wszystko!
-Świetnie. A co ze stolcem?
-Też

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1525748

Do tego towarzystwa należy dodać jeszcze upierdliwego Boryska Budkę i hienę Grabca, obecnego niedorzecznika PO...

Brejza - wyjątkowy cyngiel, odesłany na front komisji Amber Gold by wsadzać kij w szprychy i sypać piasek w łożyska tej komisji. To potrafi koncertowo.

To samo Kierwiński - nowy Lasek na miejsce Laska...

Schetyna chyba celowo spuścił ze smyczy cały swój platformerski "komsomoł". To największe mendy Platformy, do tego chamsko przebojowe,  agresywne, wyszczekane, bez skrupułów.  Chyba ostatni "pretorianie"  kapitana Schettino? Platforma gra va bank i  ma teraz  kipić młodością, pokazać Polakom, że dinozaury PO, które spieprzyły wszystko rządząc i przegrały wybory to jakaś inna, druga platforma od której on się odcina, niosąc młodość, nowoczesność, Polska przyszłością dla młodych i takie tam. 

 

Co wie Schetyna (a my nie wiemy), że spuścił tę watahę nagle i tak wcześnie? Mnie to wygląda na taki desperacki  odruch asekuracyjny, mający stojącą nad przepaścią Platformę O. uchronić przed krokiem w przód, który będzie jej ostatnim krokiem. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1525773

"O Panie, powstrzymaj rekę moją gdybym chciał nią zdzielić jakąś gnidę. Powstrzymaj nogę moją gdybym chciał takową kopnąć czy rozdeptać. Oddal ode mnie wszelkie narzędzia które mogłyby to ułatwić. Przyczyną mojej prośby jest w obliczu Wiary przede wszystkim chęć powstrzymania się od grzechu ciężkiego. Ale także mój zwykły, ludzki lęk przed wykroczeniem czy przestępstwem o którym traktuje Kodeks Karny: zatłukę gnidę, a pójdę siedzieć jak za człowieka..."Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/zbinie/podli-obrzydliwi©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1525742

inne wynalazki typu człowieczego to pospolite kreatury o których nie ma sensu wspominac ani okreslac czy oceniac ich zachowania poniewaz w ten prosty sposób budujemy ich parszywe ego co podnieca ich do dalszej szkodliwej dziełalnosci na szkode nas wszystkich prawych obywateli tego pięknego i niszczonego kraju.Pozostawmy te parszywe typy na uboczu,w nadziei ze zainteresują się nimi słuzby specjalne.Te kulfony odpowiedza za swoją parszywą działalnosc i nie tylko.Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1525840

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1525841

Szef MON o zagrożeniu dezinformacją: „W niektórych stacjach głównymi specjalistami są funkcjonariusze WSW szkoleni przez GRU w Moskwie

Dezinformacja, stosowana przez ZSRR, a później Rosję, to poważne zagrożenie dla krajów wolnego świata, w tym Polski; należy studiować tę problematykę, MON wspiera takie działania

— powiedział PAP szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wziął udział w międzynarodowych konsultacjach z dziennikarzami na temat dezinformacji i jej przeciwdziałaniu w środowisku medialnym.

Kwestia dezinformacji od zawsze była w orbicie zainteresowań środowiska politycznego, z którym pracuję od wielu lat. Zwracaliśmy na to uwagę, pracując na początku lat 90. w MSW, potem w kontrwywiadzie. Podkreślaliśmy z jednej strony naiwność wielu środowisk politycznych i medialnych, a z drugiej – olbrzymią wagę całej struktury dezinformacyjnej, jaką stosowały wobec Polski najpierw Rosja sowiecka, a później Federacja Rosyjska

— powiedział PAP minister.

Bardzo długo byliśmy w tym dosyć osamotnieni. Podkreślanie elementu dezinformacji jako jednego z większych zagrożeń dla niepodległości Polski i zdolności rozwoju państw wolnego świata było przyczyną ciągłych ataków wśród polityków i mediów, którzy mieli dobrą wolę, i naturalnego ataku ze strony tych, którzy wypełniali rolę przypisaną sobie w ramach struktury dezinformacyjnej

— dodał Macierewicz.

Według szefa MON, „w krajach takich jak Polska, gdzie nigdy do końca nie przeprowadzono rzeczywistej dekomunizacji i głębszej przebudowy, zwłaszcza struktur informacyjnych, swoboda oddziaływania dezinformacyjnego ze strony sowieckiej, a później rosyjskiej, jest gigantyczna; ona częściowo bazuje na starym aparacie służb specjalnych”.
(…)
W konsultacjach zorganizowanych przez MON, MSZ, MSW, BBN i ulokowane w Rydze Centrum Eksperckie Komunikacji Strategicznej NATO (STRATCOM COE) wzięli udział dziennikarze z Polski, Finlandii, Ukrainy i USA, eksperci ośrodków analitycznych oraz instytucji NATO i UE.

PAP/mall

CZYTAJ TAKŻE: Kto nami gra? 4 ważne raporty, które trzeba znać. Rosyjska propaganda trzęsie Europą od lat. Jakie będą dalsze kroki?

autor: Zespół wPolityce.pl

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1525844

Żydo-komusze ścierwa, kara śmierci, to dla tych zdrajców to wybawienie.

Ciężkie prace, w kamieniołomach w kajdanach i strażnikami z karabinami, by ich pilnować.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1525851