Jeszcze z wczoraj, pierwszego kwietnia

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Humor i satyra

Inteligentnego humoru nigdy za wiele. A z takim jego wyrazem można się zawsze zetknąć na łamach kanadyjsko (Toronto)-amerykańskiego (Nowy Jork) tygodnika 'Głos", redagowanego przez byłego krakusa, Wiesława Magierę. Oto próbka, co by nam się ino pomarzyło...:

Rzecznik rządu PiS oświadczył, że Polska nie ugnie się przed naciskami USA, Izraela i WJC ws. roszczeń żydowskich, i nie wypłaci ani centa, gdyż wszelkie odszkodowania zostały już uregulowane.
Dodał, iż żaden szantaż Waszyngtonu i Tel Awiwu dot. wycofania wojsk USA z naszego terytorium, na Warszawę nie podziała, nawet gdyby to wchodziło w grę.

Prezes J. Kaczyński oznajmił, że Polska wycofa się z Konwencji Stambulskiej, a także z Traktatu Lizbońskiego.
Szef PiS-u dodał także, iż przekona prokuraturę, aby wydała decyzję o dokończeniu ekshumacji w Jedwabnem.
Na koniec przyznał, że rozważa także wycofanie się Polski z Unii Europejskiej.

Prezydent A. Duda oświadczył, że w ciągu tygodnia ujawni Aneks do Raportu WSI oraz nigdy już nie powie w Kielcach, iżby to Polacy - kielczanie byli sprawcami - jak się pierwszy raz wyraził - "prowokacji kieleckiej".

Premier M. Morawiecki powiedział PAP, że kwota wolna od podatku wzrośnie w przyszłym roku budżetowym do 30.000 zł. Szef rządu wspomniał o zaawansowanym projekcie zwolnienia od wszelkich podatków nowych polskich przedsiębiorców przez pierwszy 5-letni okres prowadzenia firmy oraz ograniczeniu o połowę tego, który płacą tylko polscy właściciele firm.

Z ostatniej chwili:
Po opublikowaniu powyższych deklaracji, liderzy Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy wydali komunikat, że gdyby one się ziściły, rozwiązują swe ugrupowania i wszyscy przystępują do PiS-u.

[za: FB, Wiesław Magiera]

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:6)

Komentarze

Gdyby one się ziściły...to Polska byłaby bezpartyjna....bo żadna partia wtedy nie byłaby potrzebna.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1584981