JARUZELSKI ZDOLNY ZESTRZELIĆ (cz.2)

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Ogłoszenie

Zwiastun "Gazety Warszawskiej"

Gdyby na poważnie wznowiono proces Jaruzelskiego światło dzienne ujrzałoby jeszcze dużo mrocznych tajemnic.

Przytoczę jeszcze interesujący komentarz na temat dokumentacji IPN, którą przeglądał redaktor Zbigniew Górniak:
"Uwaga końcowa na temat zawartości teczki "Ikar” i teczek pochodnych, sporządzonych w Warszawie i Krakowie już po zdarzeniu: W odręcznych notatkach oraz szyfrogramach oficerowie wojskowych i cywilnych tajnych służb piszą na ogół otwarcie o zestrzeleniu Bielańskiego przez siły zbrojne Czechosłowacji. W dokumentach drukowanych używa się słów: wypadek, katastrofa, upadek samolotu." (podkr. moje – ZK).
Przypominam: słów tych użyto w 1975 roku i później, na łamach Nowej Trybuny Opolskiej, w 2009. A potem jest – czy inna Polska? – okres po 10.04.2010...
Od siebie dodam jeszcze jedno, jakże wymowne słowo: ekshumacja. Bo ona także wchodzi tutaj w rachubę. A sądzę nawet, że jest konieczna: Bielański spłonął czy został zabity od kul? Czyje zwłoki są w tej nieotwieranej przez rodzinę, zaplombowanej trumnie, i czy one tam naprawdę są? Czy szczątki posiadają łańcuch DNA świadczący o pokrewieństwie? Dla bliskich to przecież ważna, wręcz fundamentalna informacja.
Rodzina zabitego pilota wciąż czeka na ukazanie pełnej prawdy, na sprawiedliwość, która osądzi "polski kacapizm". Co w tym przypadku widać jak pod lupą. Jakiekolwiek bowiem tłamszenia, matactwa lub odkładanie ad acta sprawy Dionizego Bielańskiego są jaskrawym dowodem nieustannego gangrenowania się obecnej Polski, która nie ma woli zrzucania z siebie nagromadzonych totalitarnych złogów.
Należy dążyć za wszelką cenę do ponownego wznowienia procesu „Morderczego Generała”!!!
– będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Gazety Warszawskiej” nr 33 (16-22.08. 2013), ogólnopolskim tygodniku ukazującym się w każdy piątek. Domagaj się w okolicznym kiosku dostarczenia tego tytułu prasowego, byś miał szansę skonfrontować z jego publicystami swoje myślenie o dzisiejszej Polsce.
Patrz cz.1 – "Warszawska Gazeta" nr 30 (26.07-01.08.2012)
oraz w sieci (z komentarzami):
http://mikro-makro.nowyekran.net/post/96898,jaruzelski-zdolny-zestrzelic-1
http://www.radiownet.pl/publikacje/jaruzelski-zdolny-zestrzelic-1#/publikacje/jaruzelski-zdolny-zestrzelic-1
http://www.fronda.pl/blogi/transfokacje/jaruzelski-zdolny-zestrzelic-1,34734.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów