Putina miejsce w szeregu

Obrazek użytkownika Husky
Świat

 

 

 

W Teheranie doszło do spotkania przywódców Iranu, Turcji i Rosji. Władimir Putin chciał być w centrum uwagi. I był, gdyż został upokorzony przez Recepa Tayyipa Erdogana. Prezydent Turcji zastosował putinowskie zagranie – spóźnił się na spotkanie, a rosyjski satrapa musiał na niego czekać. Upokorzenie było tym większe, że Putin oczekiwał na tureckiego przywódcę w towarzystwie dziennikarzy i operatorów kamer, którzy zarejestrowali ten afront. 
Pierwszą wpadkę Putin zaliczył tuż po wtorkowym lądowaniu w Teheranie. Na jednym z nagrań, jakie trafiły do internetu widać, jak prezydent Rosji wychodząc z samolotu wyraźnie kuśtyka. Jego ramiona są sztywne, jedną ręką nie rusza wcale, nie potrafi utrzymać równowagi.

 

Zazwyczaj sytuacja była odwrotna i to Putin celowo się spóźniał, żeby wymóc zniecierpliwienie na drugiej stronie, tym razem sam przebierał nogami z niecierpliwością czekając na prezydenta Turcji.
Putin musi być w ciemnej dupie skoro zdecydował się polecieć i wiedział że będzie poniżony, ale dla interesu zrobi jak widać wszystko. Niedawno były artykuły, że z Turcji chciał kupić drony a z Iranu drony i rakiety. Oj widać, sprzętu zaczyna brakować a ostatnie ataki UA na bazy dały się mocno we znaki.Ten dzban naprawdę myślał że jak będzie tak traktował innych przywódców, którzy go odwiedzali w czasie kiedy jeszcze cywilizowany świat chciał kontaktów z onucami, to nikt mu się nie odpłaci tym samym?

Jeśli z Putin z Prezydentem Iranu jak zwykle spijali sobie z dzióbków to po rozmowie z Erdoganem na temat Syrii Putin wyszedł z pustą ręką i pełnym pampersem. Co więcej Erdogan zamierza czasowo anektować zajęte w Syrii terytoria i zwiększać tam swoją obecność militarną a Putinowi stanowczo odmówił współpracy wojskowej i pomocy finansowej.

Dzieje się

Moje wyrazy uznania dla prezydenta Turcji za to, że nawet pojechał do Iranu, aby pomóc w transporcie zboża dla tych, którzy rozpaczliwie potrzebują jedzenia. Całkiem oczywiste, że nie szanowałem nigdy i nie szanuję Putina

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)