Marsz Grzegorza Schetyny szlakiem bojowym Wojciecha Jaruzelskiego

Obrazek użytkownika Hoyt
Humor i satyra

                            Obywatele i Obywatelki Trzeciej Rzeczpospolitej!

 

  Zwracam się do Was, jako szef Platformy Obywatelskiej i jako przyszły premier trzeciej Rzeczpospolitej. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej.

   Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie.

     Struktury państwa przestają działać. Gasnącej polskiej demokracji zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści - sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą. Wciąga się do nich nawet szkolną młodzież! i niepełnosprawnych

    Giną milionowe fortuny rekinów podziemia gospodarczego! Naród osiągnął granice wytrzymałości psychicznej. Wielu ludzi ogarnia rozpacz. Już nie dni, lecz godziny przybliżają ogólnonarodową katastrofę. Uczciwość wymaga, aby postawić pytanie: Czy musiało do tego dojść? Obejmując urząd szefa Platformy Obywatelskiej wierzyłem, że potrafimy się podźwignąć. Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu?

     Historia oceni nasze działania. Nie obeszło się bez potknięć. Wyciągamy z nich wnioski.

   Nie można odmówić nam dobrej woli, umiaru, cierpliwości. Czasem było jej może aż zbyt wiele. Jak długo można czekać na otrzeźwienie? Jak długo ręka wyciągnięta do zgody ma się spotykać z zaciśniętą pięścią? Mówię to z ciężkim sercem, z ogromną goryczą. W naszym kraju mogło być inaczej. Powinno być inaczej. Dalsze trwanie obecnego stanu prowadziłoby nieuchronnie do katastrofy, do zupełnego chaosu, do nędzy i głodu.

 

   Dlatego zarząd Platformy Obywatelskiej, powziął decyzję o zapewnieniu każdemu Obywatelowi i Obywatelce i ich rodzinom, które popierają Platformę Obywatelską, BEZPŁATNEGO CATERINGU ORAZ PRZEJAZDU ZA DARMO LUKSUSOWYM AUTOBUSEM SOLARIS, aby zaprotestować dnia 12 maja 2018 roku na Marszu Wolności, w Stolicy zarządzanej przez naszą nieocenioną Prezydent Hankę.

 

  Bezpłatny Catering zawiera zestaw polecany przez Bartka Sienkiewicza.

Przystawki: carpaccio z matiasa holenderskiego, kawior z anchois, rzodkiewki piklowane, kawior z łososia, tatara, carpaccio z mlecznej jagnięciny i grillowany kozi ser ze szparagami.

Danie główne: policzki, ogony wołowe oraz ośmiorniczki.

Jako trunek: sześć wódeczek na głowę.

Dodatkowo, każdy chętny, będzie mógł podziwiać wybraną przez Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz kamienicę .

   Obywatelki i obywatele!

  Są granice, których przekroczyć nie wolno! Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie polskiej historii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność - chodzi o przyszłość Polski.

   Przewodniczący PO Grzegorz Schettino

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Po takim prawdziwym jednodniowym, a do tego piątkowym poście od Niepoprawnych, to te wszystkie wymienione frykasy zjadłoby się za 'jednym posiedzeniem". Obawiam się jednak, że po takiej uczcie, nie chciałby się nikomu zawracać sobie głowy jakimś tam "marszem wolności".

Nie mniej słoneczne pozdrowienia

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1563820

będzie publiczne czytanie grypsów napisanych przez Gawłowskiego i Królikowskiego. 

Dziękuję za pozdrowienia. Wszystkiego dobrego.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1563829

Dzisiaj manifestować będzie oderwana od koryta publicznych pieniędzy elyta III RP, wszelkiej maści zaprzańcy i konfidenci...no i ich oficerowie prowadzący...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1563852

Czyżby jego marsz wolności odbędzie się na Maderze, na sześciu króli?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1563890

frekwencja KIEPSKA ? darmowa luksusowa wycieczka do pani hani chyba nie za bardzo się udała 

pozdrowienia

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1563917

okażą się z powodu braku udziału w tegorocznym marszu charyzmatycznego Ryśka i Joasiek. To jednak oni ciągnęli ten wózek -;) 

A poniżej zdradzam tajemnicę - powód  mojej inspiracji - prawdziwe ogłoszenie, znalezione w lokalnej prasie rok temu.

Pozdrawiam serdecznie z obleczonej tajemniczą, piękną mgłą Ustki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1563937